Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dokument „In The Rearview” na temat Ukrainy zdobywa pierwszą nagrodę na 30. Sheffield DocFest

Dokument „In The Rearview” na temat Ukrainy zdobywa pierwszą nagrodę na 30. Sheffield DocFest

Zaktualizowano z oryginalnej historii o 12:58 z większą ilością szczegółów i pełną listą zwycięzców: w widoku z tyłuDokument Maćka Hameli o Ukraińcach uciekających przed wojną w swojej ojczyźnie zdobył dziś 30.01 Wielką Nagrodę Jury w konkursie międzynarodowym.y Sheffield Docqvist. [Scroll for full list of winners].

Film miał swoją premierę w maju na festiwalu Millennium Docs Against Gravity w Polsce, po czym udał się do Cannes, a następnie do Sheffield, gdzie rywalizował z ośmioma innymi filmami dokumentalnymi.

Więcej terminu

„Rozpoczął ten film jako wolontariusz” – zauważył Hamilla. „Chciałem podziękować za całe wsparcie Wielkiej Brytanii dla tego niesamowitego wysiłku humanitarnego w tej wojnie na Ukrainie… [It’s] Kraj, który nigdy nie był obojętny [to the war].

& # 39;  W widoku z tyłu & # 39;

Widok z tyłu: Ukrainka trzyma kartkę zawierającą ważne informacje o niej na wypadek, gdyby zginęła na wojnie.

Kiedy 24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła totalną inwazję na Ukrainę, Hamila, polski filmowiec, natychmiast zgłosił się na ochotnika do pomocy w ewakuacji ukraińskich cywilów, którzy stali się celem rosyjskich bombardowań i artylerii. W tym celu kupił ciężarówkę, a później zaczął filmować uchodźców przewożących ich bezpiecznie przez polską granicę. w widoku z tyłu Nakręcony prawie wyłącznie w furgonetce, składa się z Ukraińców – młodych, starych i pomiędzy – zastanawiających się nad wszystkim, przez co przeszli.

Powiązany: Co się stało z „pięknem”? Ukraińcy uciekający przed wojną zostawiają psy, krowy i dobytek „w widoku z tyłu” – Sheffield DocFest

Powołując się na to w widoku z tyłuJury stwierdziło: „Jeśli filmy dokumentalne mają znaczenie i jeśli w ogóle są istotne i ważne, muszą łączyć nas z życiem innych. Wykonane z poufałością, intymnością i delikatnym szacunkiem, nas jako jury uderzyła niezwykła prostota tego filmu. film, który sprawia, że ​​wszyscy jesteśmy towarzyszami podróży”. W globalnej podróży polegającej na przetrwaniu i wysiedleniu.

Ciężarna Irina jest zabierana ze szpitala położniczego w Mariupolu, który został zbombardowany przez wojska rosyjskie.

Ciężarna Irina jest zabierana ze szpitala położniczego w Mariupolu, który został zbombardowany przez wojska rosyjskie.

drugi film na ukrainie 20 dni w MariupoluOtrzymał nagrodę Sheffield Tim Hetherington, honor nazwany na cześć nominowanego do Oscara brytyjskiego fotoreportera i filmowca, który zginął podczas relacjonowania powstania Arabskiej Wiosny w Libii w 2011 roku.

20 dni w Mariupolu Dokumentuje wczesne etapy brutalnego rosyjskiego oblężenia ukraińskiego miasta portowego, w wyniku którego zginęły tysiące cywilów. Reżyser Mścisław Czernow odebrał nagrodę zdalnie z Ukrainy, gdzie nadal relacjonuje wojnę dla Associated Press. Jego praca dla Associated Press na Ukrainie przyniosła mu niedawno nagrodę Pulitzera.

READ  Tan France stała się z Queer Aiba

Dziękuję za umożliwienie powstania tego filmu [at Sheffield]. „Jesteśmy bardzo, bardzo szczęśliwi z powodu tej wiadomości” – powiedział Chernov w swoim filmie akceptacyjnym, który nagrał ze zniszczonym budynkiem za sobą. Nasz zespół pracuje teraz na linii frontu. Obecnie jestem w regionie Chersoniu. Możesz zobaczyć zniszczenie [behind me] I chcę powiedzieć, że fakt, że nasz film wygrał tak ważny festiwal jak Sheffield, daje nadzieję, że świat nigdy nie zapomni o walce, przez którą przechodzi Ukraina, o wszystkich stratach obywateli Ukrainy, pokojowo nastawionych mieszkańców Mariupola, [have] przeszedł. I dzięki za udzielenie nam głosu. Dziękujemy za okazane nam zaufanie, a my dołożymy wszelkich starań, aby zasłużyć na to zaufanie.”

Powiązany: Sundance: W mrożącym krew w żyłach filmie „20 dni w Mariupolu” Mścisław Czernow dokumentuje brutalny rosyjski atak na ukraińską ludność cywilną

Wśród innych nagród w Sheffield, SWyreżyserowany przez Jouda Shehaba zdobył Pierwszą Międzynarodową Nagrodę Filmową.

& # 39;  pytania & # 39;

„S”

„Qubaysiyyat, kobieca grupa religijna zrodzona z islamskiego ruchu przebudzenia w Syrii, od dawna budzi kontrowersje dotyczące swojej ideologii, praktyk i lojalności” – napisali programiści z Sheffield w opisie filmu. Dla rodziny Jude Shehab jest to przepaść, która podzieliła lojalność i spowodowała wrogość między osobami związanymi z wiarą a innymi. W szczególności stworzyło to nieodwracalny dystans między reżyserką a jej matką i babcią. Łącząc wspomnienia tych trzech pokoleń, imponująco wysoki wygląd Shihaba jest wstrząsającym portretem lokalnego środowiska doprowadzonego do granic wytrzymałości”.

& # 39;  nabycie & # 39;

’przejąć’

przejąćWyreżyserowany przez Andersa Hammera, zwyciężył w Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych. W 35-minutowym filmie norweski reżyser i dziennikarz „uwiecznia szybko zmieniającą się sytuację w Afganistanie, gdy talibowie odzyskują kontrolę nad krajem” – napisano na festiwalu. Ponowne ustanowienie męskiego parlamentu, zakazanie dziewczętom uczęszczania do szkół i ograniczenie prawa kobiet do pracy, talibowie wkrótce stają w obliczu pojawienia się grup, które odważnie wychodzą na ulice. Pośród całej niepewności Hammer dokumentuje protesty prowadzone przez kobiet, zwolenników rządów talibów i ich egzekutorów oraz mieszane reakcje ludzi w całym kraju, gdy jeden reżim się kończy, a inny przejmuje władzę”.

Nagroda w Konkursie Filmów Krótkometrażowych kwalifikuje się automatycznie przejąć rozważyć Oscara. Zwycięstwo w międzynarodowym konkursie ma podobne kwalifikacje w widoku z tyłu rozważyć Oscara.

Wystąpiła w Międzynarodowym Konkursie Faktów Alternatywnych, który uhonorował „Najlepszą nowatorską pracę non-fiction”. Człowiek, który nie mógł odejśćOrientacja przez Śpiewającego Chena. Jury pochwaliło „sam poziom kunsztu w wykorzystaniu modelu, aby wzbudzić namacalną empatię u widzów. Podziwiamy poziom szczegółowości użyty do wsparcia widzów w trudnej sytuacji, w której z konieczności się znajdują. Angażujemy się w historię nie tylko ponieważ jest tak niszczycielska, ale dlatego, że czysta poezja w jej przekazie pozostawia nam ziarno.” nadziei.

READ  FNE na Gdynia Polish FF 2021: Mosquito State

Nagrodę Jury Młodzieżowego, „wybraną przez najbardziej zapalonych młodych fanów filmów dokumentalnych w Wielkiej Brytanii”, otrzymuje film Anhell69 w reżyserii Theo Montoyi. W uzasadnieniu dla filmu jury stwierdziło: „Przekracza granice, jest wyjątkowy, oszałamiający wizualnie i wymyka się gatunkowi. Film jest dziełem sprzeciwu wobec konwencji dokumentalnych”.

Urządzenie do trofeów Sheffield DocFest

Urządzenie do trofeów Sheffield DocFest

Podczas gali Sheffield DocFest Awards ujawniono kilku zwycięzców konkursów, w tym zdobywcę Whickers Pitch Award, jednej z najbardziej lukratywnych nagród w branży dokumentalnej. Nagroda w wysokości 100 000 funtów trafiła do Kobiety mojego życiaReżyseria: Zahraa Ghandour. Jej przemówienie wyjaśniło osobisty wymiar tej historii:

Opis filmu brzmi: „Kiedy Zahraa miała dziewięć lat, była świadkiem, jak jej najlepsza przyjaciółka Nour została odciągnięta przez rodzinę i nigdy więcej się nie pojawiła. To potężne i fascynujące śledztwo w sprawie„ zaginionych ”kobiet i dzieci w Iraku nie nie omieszkać omówić współudziału innych kobiet w systemie”.

Reżyser Zahraa Ghandour, zwycięzca The Whickers Pitch

Reżyser Zahraa Ghandour, zwycięzca The Whickers Pitch

powiedział Joe Labing, szef działu Reality Acquisitions w BBC i sędzia w Wickers Kobiety mojego życia: „Połączenie przybycia Zahry z jej osobistym punktem widzenia stworzy film, który daje głęboki wgląd w świat i historię rzadko widzianą lub opowiadaną”.

Oto pełna lista zwycięzców konkursu Sheffield DocFest, wyróżnień specjalnych i zwycięzców stadionów:

Międzynarodowy Konkurs Uhonorowanie filmów, które najlepiej prezentują silną wizję artystyczną i odważną narrację. Ta nagroda jest zatwierdzoną Nagrodą Akademii.

zwycięzca – w widoku z tyłu – Ukraina, Polska – Macek Hamila – 2023 (międzynarodowa premiera)

Na szczególną uwagę zasługuje Kamienne miasto Reżyseria: Jing Gu i Dingding KE (Chiny, 2023).

Pierwszy Międzynarodowy Konkurs Filmowy (Obsługiwane przez Netflix) Ten konkurs honoruje przyszłość literatury faktu i świętuje obiecujące nowe talenty.

zwycięzca – S – Ameryka, Liban – Jude Shehab – 2023 (międzynarodowa premiera)

Reżyser Anders Hammer odbiera Wielką Nagrodę Jury Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych

Reżyser Anders Hammer odbiera Wielką Nagrodę Jury w Konkursie Filmów Krótkometrażowych za Przejęcie

Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych Nagrody Akademii, nagrody BAFTA i akredytacje BIFA przyznawane są za najlepsze kreatywne podejście do filmów dokumentalnych poniżej 40 minut.

zwycięzca – przejąć – Ameryka – Anders Hammer – 2023 (Światowa premiera)

Na szczególną uwagę zasługuje Dziewica śpiewa Reżyseria: Max Torres Altes (Hiszpania, 2023).

Nagroda Jury Młodzieżowego

READ  Ogłoszono tytuły Dni Polskich 2023. Nowe filmy w reżyserii DK Welchmana, Jana P. Matuszyńskiego i Damiana Kocura zostaną pokazane na największym wydarzeniu branżowym roku w Polsce!

zwycięzca – Anhill 69 – Kolumbia, Rumunia, Francja, Niemcy – Theo Montoya – 2022 (premiera w Wielkiej Brytanii)

Na szczególną uwagę zasługuje 1001 dni Reżyseria: Kethiwe Ngcobo i Chloe White (Wielka Brytania, RPA, 2023).

Nagroda Tima Hetheringtona (Wspólnie z Dogwoof) Fotoreporter i filmowiec Tim Hetherington jest zaangażowany w sprawy humanitarne i społeczne na całym świecie. Nagroda ta przyznawana jest w uznaniu filmów, które najlepiej odzwierciedlają jego dziedzictwo.

zwycięzca – 20 dni w Mariupolu – Ukraina – Mścisław Czernow – 2023 (premiera w Wielkiej Brytanii)

Na szczególną uwagę zasługuje Całkowite zaufanie Reżyseria: Jialing Zhang (Niemcy, Holandia, 2023).

Międzynarodowy quiz o faktach alternatywnych Ten program łączy postęp technologiczny, kreatywność i wyobraźnię, aby znaleźć nowe sposoby odkrywania literatury faktu.

zwycięzca – Człowiek, który nie mógł odejść Artysta: Śpiewający Chen (premiera w Wielkiej Brytanii)

Na szczególną uwagę zasługuje spłaszczenieI Scenariusz: Rosa Rossella Schillaci (Włochy, Portugalia, 2022) i w zasięgu dotykuI Wyprodukowane przez ZU-UK (Wielka Brytania, 2023).

Zwycięzcy sesji prezentacyjnej: Podczas festiwalu odbyły się cztery sesje dla wybranych wschodzących reżyserów, którzy zaprezentowali przed jury swoje projekty non-fiction.

Boisko WhickersaI Następnie zdobył nagrodę Film & TV Finance Award 2023 z pulą nagród w wysokości 100 000 funtów kobiety mojego życiaReżyseria: Zahraa Ghandour (Karada Film Iraq). Nagroda rozwojowa w wysokości 20 000 funtów trafiła do Chcę zabić mojego dziadka, współreżyserowany przez Lilianę Torres i Carlosa Moralesa (Life, Meksyk). Nagroda przyznawana jest oryginalnym i innowacyjnym filmom dokumentalnym – i wykorzystuje hojną spuściznę pionierskiego nadawcy Alana Whickera o tej samej nazwie, aby wspierać wschodzących międzynarodowych filmowców pracujących nad ich pierwszymi pełnometrażowymi filmami dokumentalnymi.

Pierwszy krok cięcia kanału 4 Obejrzyj prezentację pięciu twórców filmowych z krótkiej listy i przedyskutuj 3-minutowy mini-dokument na temat krótkiego Nowego wspaniałego świata. Wygrała ją Catherine Hart, która otrzymała zlecenie od Channel 4 na swój pierwszy 60-minutowy film oraz miesiąc płatnego rozwoju z niezależnym filmem, który miał wesprzeć rozwój ich pomysłu.

Rozwój prezentacji BBC Storyville Zobacz filmowców zaproszonych do wzięcia udziału w nowym programie rozwoju na Sheffield DocFest. Wybrani finaliści podzielili się nowymi pomysłami do rozważenia w puli nagród w wysokości 3000 funtów, którą wygrał z kobietą Mia Harvey i Ayo Akinwolere Kaszpirowski przez Lucasa Konobę.

Podcast Pitch Pierwsza nagroda (5 000 funtów) trafiła do… Czas, papier i kości Napisane przez Catherine Paul i Bongani Kuna Druga nagroda (2000 GBP) trafiła do ciężko oddychając Przez Taqła Sadiqa. Zwycięzców wyłoniono jako najbardziej innowacyjne i obiecujące stadiony, a nagrody ufundowała Fundacja Whickers.

Najlepszy termin

Zapisz się do Biuletyn o terminie. Aby uzyskać najnowsze wiadomości, śledź nas dalej FacebookI ŚwiergotI Instagram.

Kliknij tutaj, aby przeczytać cały artykuł.