Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Doktor Topper Caro zabiera w kosmos „This Little Light of Mine”.

Doktor Topper Caro zabiera w kosmos „This Little Light of Mine”.

Od wtorku nocne niebo zacznie jaśniejć.

Reżyser z Roxbury i współtwórca „Martina”, dr Topper Caro, wysyła swój najnowszy projekt „This Little Light of Mine” na Międzynarodową Stację Kosmiczną, gdzie będzie przebywał na orbicie przez cały luty i część marca. the obciążenie Film zawierający film zostanie wyemitowany w Cape Canaveral na Florydzie we wtorek o 12:06

„Potrzebujemy teraz więcej światła na planecie” – powiedziała Caro, reżyserka filmu. „Chciałem po prostu zrobić coś, co mogłoby coś zmienić, gdyby dotyczyło to tylko jednej osoby, dwóch lub stu osób”.

W ośmioipółminutowym filmie krótkometrażowym chóry i grupy dziecięce z całego świata śpiewają „This Little Light of Mine”, popularną piosenkę o usamodzielnieniu, która często nawiązuje do ruchu na rzecz praw obywatelskich. Gdy Międzynarodowa Stacja Kosmiczna okrąża Ziemię, widzowie mogą przesyłać strumieniowo krótki film thislittlelightofmineinspace.com Okrąża Ziemię 30-45 razy dziennie.

Caro samodzielnie wyprodukowała i sfinansowała projekt, ograniczając jego budżet, ale pozwalając zabłysnąć prostotą. „Musiałem po prostu od razu przystąpić do działania i polegać na sile piosenki i powadze dzieciaków, aby przekazać uczucie, na które ludzie mogą zareagować i z którym mogą się połączyć” – powiedział.

Sama piosenka ma dla Caro głębokie, osobiste znaczenie. W wieku 20 lat wyjechał na Południe jako członek Studenckiego Komitetu Koordynacyjnego ds. Pokoju z Przemocą, grupy studentów, która organizowała demonstracje na rzecz praw obywatelskich i akcje rejestracji wyborców. Tam usłyszał, jak słynna aktywistka Fannie Lou Hamer przewodziła swojej grupie w marszach, podczas których często wykonywano piosenkę „This Little Light of Mine”.

„Od tamtej pory ta piosenka żyje w moim sercu i duszy” – powiedział. „Ta piosenka doda nam odwagi, podniesie nas na duchu i wyeliminuje strach”.

READ  Oczekuje się, że zorza polarna będzie bardziej widoczna z powodu burzy słonecznej

Choć od dawna uwielbia tę piosenkę, jego zainteresowanie kosmosem zaczęło się dopiero niedawno. Po wybuchu pandemii COVID-19 Caro zaczęła zbierać pomysły na temat technologii potrzebnej do realizacji projektu. Stamtąd zadzwoń do niego MarzenieSekcja Nanorax, firmy specjalizującej się w komercyjnych podróżach kosmicznych. Dzięki temu partnerstwu Carew mógł skupić się na tworzeniu filmu, podczas gdy logistyka związana z wysłaniem go na stację kosmiczną odbywała się w tle.

Według Caro wystrzelenie ładunku przed Miesiącem Czarnej Historii nie było częścią pierwotnego planu, twierdząc, że miało to miejsce po prostu wtedy, gdy NASA zidentyfikowała projekt. Jednak ten zbieg okoliczności nadal był dla niego ważny.

„W STEM panuje przekonanie, że kolorowe dzieci nie myślą, że mogą być w tych miejscach, ale mogą być w tych miejscach” – powiedział. „Mam nadzieję, że to do tego zachęci. Wiem, że kiedy pojechałem do Hollywood, kiedy przeszedłem na drugą stronę płotu i zajrzałem za kulisy, zobaczyłem, że znacznie łatwiej było sobie z tym poradzić”.

Wraz z wydaniem „This Little Light of Mine” i uhonorowaniem Martina na 75. ceremonii rozdania nagród Emmy był to miesiąc pełen wydarzeń dla Carew. I mimo wszystko jest szczęśliwy, że nadal tworzy prace, które przemawiają do ludzi.

„Cieszę się, że Martin jest częścią mojego dziedzictwa, ale nie chciałem, żeby to był koniec mojego dziedzictwa” – powiedział. „Mam szczęście, że na tym etapie życia mogę jeszcze wnieść na planetę trochę dobrej energii”.


Z Henrym Bovą można się skontaktować pod adresem [email protected].