Dobra passa Lewandowskiego dla Bayernu Monachium dobiegła końca po 19 meczach

Berlin (AFP) – Robert Lewandowski nie strzelił ani razu.

Rekordowa passa 19 kolejnych meczów polskiej gwiazdy dla Bayernu Monachium zakończyła się w piątek, kiedy nie strzelił gola w wygranym 3:1 meczu jego drużyny z gośćmi, Gratherem Fürthem, który zajął ostatnie miejsce w Bundeslidze.

Lewandowski, który trafił w poprzeczkę w 40. minucie, również nie zdołał wyrównać rekordu strzeleckiego Gerda Mullera w 16 kolejnych meczach Bundesligi. 19-meczowa kariera Lewandowskiego obejmuje mecze ligowe, pucharowe i Ligę Mistrzów, które 15 lutego zremisowały z Armenią Bielefeld 3:3.

Fürth, który nie wygrał żadnego ze swoich pierwszych pięciu meczów Bundesligi od czasu awansu, zaliczył rozsądny start, ale został spartaczony, gdy Thomas Muller otworzył wynik w 10. minucie.

Reprezentant Kanady, Alfonso Davies, rozpoczął kontratak z lewego skrzydła i po dośrodkowaniu Mullera trafił piłkę w prawy słupek spoza pola karnego.

Drugi gol Joshua Kimmicha dla Bayernu w 31. minucie był podobny, tym razem dośrodkowanie posłał Leroy Sane. Obrońcy Fürtha dawali zawodnikom Bayernu sporo miejsca – choć za mało dla Lewandowskiego.

Gospodarze mieli ratunek w 48. minucie, kiedy Benjamin Pavard został wyrzucony z boiska za kiepskie wyzwanie przeciwko amerykańskiemu pomocnikowi Julianowi Greenowi, który mógł dośrodkować.

Ale Bayern wciąż miał dość siły ataku, by zwiększyć przewagę w 68. minucie, kiedy Sebastian Grybeek strzelił samobójczego gola pod presją Lewandowskiego, który wyglądał na sfrustrowanego, że sam nie strzelił bramki.

Cedric Itten otrzymał spóźnioną pociechę dla Fortha w wieku 87 lat.

Bayern umocnił swoje pierwsze miejsce w lidze, wygrywając 7-0 z inną wschodzącą drużyną, Bochum, w zeszły weekend.

„Jesteśmy zadowoleni z tego, jak się sprawy mają, ale nie powinniśmy tracić kontaktu – zawsze chodzi o zrobienie następnego kroku. Zdobycie drugiego gola w lidze w sezonie jest najfajniejsze, aby dalej się poprawiać” – powiedział Muller.

READ  Harmonogram reprezentacji Polski w piłce nożnej

„W końcu jest to sport, który zależy od wyników … Szczególnie w Niemczech, szczególnie dla nas, wyniki idą po naszej myśli. Więc nikt nie ma na co narzekać. Ale nie możemy tracić kontaktu z naszym rozwojem.”