Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Do korespondentki CNN Sarah Sidner na żywo na Zachodnim Brzegu zwracają się wściekli Palestyńczycy: „Pieprzyć CNN”

Do korespondentki CNN Sarah Sidner na żywo na Zachodnim Brzegu zwracają się wściekli Palestyńczycy: „Pieprzyć CNN”

Autor: Jane Smith, starsza reporterka Dailymail.Com

15:14 20 października 2023, aktualizacja 16:24 20 października 2023

  • Sidner i jej załoga atakują w piątek palestyńskich demonstrantów na Zachodnim Brzegu
  • To spotkanie jest najnowszym dowodem nienawiści Bliskiego Wschodu do Stanów Zjednoczonych
  • Prezydent Biden zaproponował hojny pakiet pomocy, aby pomóc Izraelowi w jego wojnie
  • W ciągu ubiegłych dwóch tygodni siły amerykańskie były celem powtarzających się ataków w regionie

Korespondentka CNN Sarah Sidner została zaatakowana na żywo dziś rano podczas reportażu z Zachodniego Brzegu, a wściekły palestyński tłum powiedział jej: „Pieprzyć CNN – nie jesteś tu mile widziany” – co jest najnowszym sygnałem sytuacji w regionie. Rosnąca nienawiść do Ameryki.

Sidner należy do korespondentów sieci przebywających w regionie od czasu, gdy Hamas rozpoczął wojnę 7 października. W piątek relacjonowała z ulicy na Zachodnim Brzegu – jednym z dwóch terytoriów palestyńskich – kiedy podszedł do niej wściekły mężczyzna.

„Popieracie ludobójstwo. Nie jesteście tu mile widziani!” Krzyknął na Sydner, zbliżając się do jej twarzy, gdy inni ich otoczyli.

T*** CNN! Cholerne CNN! – krzyczeli, gdy Sydner i jej załoga cicho odchodzili.

W piątek grupa Palestyńczyków aresztowała korespondentkę CNN Sarah Sidner podczas jej reportażu z Zachodniego Brzegu.
„Jesteście reporterami ludobójstwa, nie jesteście tu mile widziani” – powiedział mężczyzna Sidner i jej załodze.
Tłum zebrał się, gdy mężczyzna podszedł do twarzy Sidner, wskazał na nią i powiedział: „Pieprzyć CNN!”

Ta konfrontacja jest kolejnym dowodem narastającej agresji wobec Stanów Zjednoczonych na Bliskim Wschodzie i na całym świecie.

W piątek w Malezji, Indonezji i Bangladeszu odbyły się antyamerykańskie protesty, podczas gdy gdzie indziej zgromadzili się tysiące zwolenników Palestyny.

Na początku tego tygodnia siły amerykańskie w Iraku, Syrii i Jemenie odparły ataki dronów i rakiet.

Amerykański niszczyciel USS Carney zestrzelił dwie rakiety lądowe i trzy drony wystrzelone przez wspieranych przez Iran Houthi w Jemenie.

Nie jest jasne, czy celem był Izrael, czy statek. Na pokładzie statku nie było ofiar, a na lądzie nie zgłoszono żadnych ofiar cywilnych.

Sidner i załoga szybko odeszli i wskazali incydent jako dowód narastającej agresji wobec Stanów Zjednoczonych na Bliskim Wschodzie
Sidner jest jednym z wielu korespondentów CNN na Bliskim Wschodzie

We wtorek siły powietrzne w bazie lotniczej Al-Asad w Iraku przechwyciły trzy drony. Na północy siły bazy lotniczej Al-Harir przechwyciły dwa inne samoloty.

READ  Amerykański senator Robert Menendez zostaje oskarżony o federalne zarzuty przekupstwa

Doszło także do ataków na siły w Syrii, w pobliżu bazy lotniczej Al-Tanf w pobliżu granicy Syrii z Irakiem i Jordanią.

Kolejny przypadek odnotowano na lotnisku Conoco. Islamski ruch oporu w Iraku, grupa wspierana przez Iran, przyznała się do próby ataku na bazę Conoco, ale urzędnicy amerykańscy nie potwierdzili jeszcze tego konkretnego ataku.

Wykonawca bazy lotniczej Al Asad w Iraku zmarł w środę na atak serca w zamknięciu w związku z doniesieniami o zbliżającym się ataku.

Wczoraj wieczorem prezydent Biden zaoferował Izraelowi i Ukrainie hojny pakiet pomocowy o wartości 100 miliardów dolarów.

„Nie możemy i nie pozwolimy zwyciężyć terrorystom takim jak Hamas i tyranom takim jak Putin” – powiedział Biden w swoim przemówieniu wygłoszonym w Gabinecie Owalnym.

Prezydent Joe Biden spotyka się z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu w Nowym Jorku, środa, 20 września 2023 r. Biden przebywał w Nowym Jorku, aby przemawiać na 78. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. (AP Photo/Susan Walsh)
Malezja: Malezyjczycy palą w piątek w Kuala Lumpur zdjęcia izraelskiego prezydenta Izaaka Herzoga i flagi swojego kraju podczas protestu przed ambasadą USA na rzecz wsparcia Palestyńczyków w Gazie.
Indonezja: Demonstranci skandują hasła, machając flagami palestyńskimi podczas marszu na rzecz narodu palestyńskiego przed budynkiem, w którym mieści się w piątek przedstawicielstwo ONZ w Dżakarcie.
BANGLADESZ: Muzułmanie z Bangladeszu zbierają się w piątek w proteście solidarności z narodem palestyńskim w Meczecie Narodowym Baitul Mukarram po piątkowych modlitwach w Dhace