Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Długotrwałe, szybkie osiągnięcia Spelunky zostały ujawnione jako oszustwo

W 2012 roku gracz o imieniu BarryMode ukończył Spelunky Klasyczny w 2 minuty i 30 sekund. Od tego czasu ten czas został ustanowiony jako rekord świata i żaden inny sprinter nie zbliżył się do niego. Teraz wyścig sprintu BarryMode został ujawniony jako oszustwo.

w Zastępca sprawozdawcyBarryMode „przeprasza za to oszustwo”. Szybkość została od tego czasu usunięta z jego kanału YouTube.

Twórca YouTube, XanaGear, wyjaśnia, w jaki sposób odkryto oszustwo w poniższym filmie:

Krótko mówiąc, wygląda na to, że BarryMode użył modu do Spelunky, który pozwala grać w kółko na tych samych poziomach. Spelunky światy są zwykle generowane losowo po każdej śmierci, a radzenie sobie z nieprzewidywalnością jest częścią wyzwania dla uczestników serii. Możliwość powtarzania poziomu pozwala wytyczyć najkrótszą drogę do każdego wyjścia i łatwiej omijać pułapki i wrogów.

Oszustwo zostało wykryte częściowo, ponieważ na jednym z ekranów wyników brakowało jednego bloku między poziomami, które nie są poziomami, które normalnie się zmieniają. Blok to obiekt dodany w trybie.

W rezultacie prawdziwym rekordzistą świata przez większość ostatnich ośmiu lat miał być ExplodingCabbage, który w lipcu 2010 roku osiągnął 2 minuty 53 sekundy sprintu Spelunky. obecny rekordzista świata, Dwie minuty i 40 sekund.

READ  Byłem byłym pracownikiem Apple