Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dlaczego zatrzymana ofensywa ukraińska może być ogromnym problemem politycznym USA

Dlaczego zatrzymana ofensywa ukraińska może być ogromnym problemem politycznym USA

Jedną z największych tragedii na Ukrainie, która kontynuuje poważną ofensywę, która jak dotąd nie spełnia jej oczekiwań i oczekiwań Zachodu, jest to, że nie może sama decydować o swoim losie, notatki CNN.

Na przykład zablokowana ofensywa i zimowy impas miałyby szczególne konsekwencje w Stanach Zjednoczonych, ponieważ mogłyby prowadzić do wzrostu liczby pytań o wsparcie USA dla wojny, która zostanie doprowadzona do ostrego roku wyborczego. Amerykanie są gotowi na ewentualne starcie między prezydentem Joe Bidenem, który ożywił zachodni sojusz i jest najważniejszym zewnętrznym sojusznikiem Ukrainy, a byłym prezydentem Donaldem Trumpem, sceptykiem NATO, który podziwia Putina i zapowiedział zakończenie wojny prawdopodobnie w ciągu 24 godzin. Na warunkach Putina. I nawet jeśli Trump nie jest kandydatem GOP w 2024 r., słabnące poparcie społeczne dla wojny może zaszkodzić Bidenowi.

Dlatego z powodów politycznych i strategicznych istnieje ogromna presja na długo oczekiwaną ukraińską kontrofensywę tego lata, aby dokonała poważnych przełomów na polu bitwy. Ale jak dotąd ten atak jest bardziej blitzkriegiem niż blitzkriegiem.

Jest jeszcze za wcześnie, by stwierdzić, że ukraińska ofensywa kończy się, choć zbliżająca się jesienna pogoda może utrudnić większe manewry.

Ale czy Zachód będzie miał cierpliwość, by dać Ukrainie czas, jakiego potrzebuje? Brak znaczących przełomów przeciwko Rosji w nadchodzących tygodniach da zachodnim decydentom niewiele możliwości rozważenia szerszego kontekstu politycznego wojny, nawet jeśli końca nie widać.

Biden już pracuje nad nową ustawą o dodatkowym finansowaniu, która prawdopodobnie będzie gotowa do rozpatrzenia przez Kongres do końca roku. Akcja byłaby jak dotąd najbardziej znaczącym sprawdzianem gotowości GOP Izby Reprezentantów do dalszego wylewania miliardów na wojnę, pomimo głębokiego sceptycyzmu wśród wielu Republikanów.

Jakakolwiek sugestia, że ​​ukraińska ofensywa ugrzęzła, pogłębiłaby te wątpliwości co do długoterminowego zaangażowania Ameryki. Podczas gdy polityka zagraniczna rzadko jest decydującym czynnikiem w wyborach prezydenckich, a wojna na Ukrainie nie jest dominującą kwestią w prawyborach Partii Republikańskiej, niektórzy zwolennicy partii w stanach, w których głosuje się wcześnie, takich jak Iowa i New Hampshire, podnoszą to i kwestionują hojność Stanów Zjednoczonych po miesiącach gwałtownie rosnącej inflacji . , które, nawet jeśli było zimno, nieustannie przyczyniało się do twardnienia poglądów na gospodarkę amerykańską.

READ  realny świat świadomości | Bena Sixsmitha

Nowa ankieta CNN/SSRS z zeszłego tygodnia ujawniła złożoność polityczną w Stanach Zjednoczonych w związku z wojną Obecnie 55% wyborców uważa, że ​​Kongres nie powinien zezwalać na dodatkowe fundusze na wsparcie Ukrainy. Niektóre 51% stwierdziło, że Stany Zjednoczone zrobiły już wystarczająco dużo, aby pomócPodczas gdy 48% stwierdziło, że powinien zrobić więcej.

Jednak przy amerykańskim poparciu społecznym dla odpływu wojny Biden może stanąć przed skomplikowanym zadaniem wyjaśnienia przedłużającego się wsparcia USA dla Ukrainy podczas kolejnego krwawego lata, gdy będzie ubiegał się o reelekcję w przyszłym roku.

Kiedy więc amerykańscy wyborcy zdecydują o swojej przyszłości w listopadzie 2024 r., istnieje duża szansa, że ​​odegrają dużą rolę w określeniu losów Ukrainy, jak zapewnia CNN.