Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dlaczego skład Teamu LRP Poland ERZ „mógł podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej” – FIM EWC

Dlaczego skład Teamu LRP Poland ERZ „mógł podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej” – FIM EWC

Dlaczego skład ERZ Team LRP Poland „może jeszcze bardziej podnieść poprzeczkę”

Zespół LRP Polska „ma na celu podniesienie poprzeczki jeszcze wyżej” w tegorocznych Mistrzostwach Świata FIM Endurance, które rozpoczynają się w Le Mans we Francji w dniach 13-16 kwietnia dla 24 Heures Motos.

Po zaimponowaniu swoją pierwszą jazdą z zespołem na 24H SPA EWC Motos w czerwcu ubiegłego roku, 33-letni Holender Pepijn Bijsterbosch sprowadził na pełny etat, a 27-letni Julian Puffe z Niemiec został odwołany. Team LRP Poland w 2021 roku, trzy lata po zwycięstwie w kategorii Superstock na Pol d’Or.

Do Bijsterbosch i Puffe dołączy 31-letni Niemiec Dominik Vincon, który jest w zespole BMW od 2019 roku. Właściciel zespołu Bartłomiej Lewandowski ogłosił w styczniu, że w 2023 roku przejdzie do roli kolarza rezerwowego, jednocześnie przejmując kluczowe obowiązki zarządcze.

„W sezonie 2023 po raz kolejny podnosimy poprzeczkę” – powiedział Lewandowski, najwyżej sklasyfikowany tyczkarz w historii Pucharu Świata FIM EWC i jeden z najbardziej doświadczonych kolarzy w cyklu. Ma szansę powalczyć z fabryką zespoły o najwyższe pozycje w słynnych 24-godzinnych wyścigach.

„Z drugiej strony, po kilku latach w wyścigach długodystansowych, wchodzę w nową rolę w sezonie 2023. Z jednej strony skupię się na zadaniach menadżera i będę ściślej wspierał nasz zespół podczas pracy na wyścigach. Z drugiej strony chcemy nadal korzystać z mojego doświadczenia, dlatego postaram się jak najszybciej pomóc w ustawieniu motocykla podczas treningu jako kolarz rezerwowy.

„Złożyliśmy dobry i konkurencyjny pakiet, dlatego nie możemy się doczekać Le Mans i pierwszego wyścigu sezonu FIM Endurance World Championship”.

Studenci Politechniki Wrocławskiej będą nadal serwisować wyjątkowe czarno-żółte BMW #90 LRP Poland, które zdobyło ogromne uznanie w 2022 roku, kiedy to zespół zajął 10. miejsce w klasyfikacji końcowej Drużynowych Mistrzostw Świata FIM Endurance. . Pracować będą pod okiem wieloletniego szefa technologii Team LRP, Marcina Kolanowskiego.

READ  27. Św.. Dominika. Zwycięzca Mykony Juchimsuk, Simon Kulka mistrz Polski