Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dlaczego Sam Altman w Polsce szuka biura OpenAI?

Dlaczego Sam Altman w Polsce szuka biura OpenAI?

Sam Altman wyruszył w światową trasę po złożeniu zeznań w Kongresie 16 maja. Getty Images

Sam Altman, dyrektor generalny OpenAI, twórca ChatGPT, jest Przeglądaj lokalizacje w Europie na nowy gabinet. „Polska będzie ciekawym miejscem” – powiedział Bloombergowi.

Nowy oddział skupi się na badaniach i inżynierii, powiedział Altman, podkreślając, że nie będzie to urząd regulacyjny, choć Trudne otoczenie prawne OpenAI w Europie.

OpenAI znajduje się w niestabilnym regionie Europy. W tle polowania na biuro Altmana, Włochy wydały tymczasowy zakaz ChatGPT na początku tego roku, ponieważ brakuje weryfikacji wieku i podstawy prawnej do gromadzenia danych osobowych. prawodawców w Unii Europejskiej Utwórz zestaw uprzywilejowanych reguł Aby kontrolować sztuczną inteligencję, która może zaszkodzić biznesowi OpenAI. Na wczorajszym wydarzeniu w Londynie (24 maja) Altman powiedział, że firma może wycofać działalność z Unii Europejskiej, jeśli nie będzie przestrzegać prawa. Obecny projekt regulaminu będzieNadmierna regulacjaAltman powiedział Reuterowi.

Podczas pobytu w Polsce Altmann spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim. Omówić Jak polskie firmy mogą uczestniczyć w rozwoju AI, wpływ AI na gospodarkę i kwestie związane z regulacjami – mówi Piotr Müller, polityk i rzecznik rządu.

Altmana Spotkał się też z szefami rządów w Hiszpanii, Francji i Wielkiej Brytanii, według TechCrunch.

W maju i czerwcu Altman ma odwiedzić kilkanaście miast na całym świecie, częściowo w celu znalezienia nowego domu dla swojej firmy z San Francisco. Ostatni tydzień spędził w Europie – w Madrycie, Londynie, Paryżu i Warszawie. Wcześniej wylądował w Toronto, Rio de Janeiro i Lagos. W planach jest także odwiedzenie Dubaju, New Delhi, Singapuru i Tokio.

Dlaczego Polska?

Zainteresowanie Altmanna Polską jest niekonwencjonalne, ale nie do końca nie na miejscu. Kilka firm technologicznych ma w Polsce centra badawczo-rozwojowe, m.in. Google, Amazon, IBM, Microsoft. Visa inwestuje w tym kraju, budując centrum technologiczne i produktowe mogące pomieścić 1500 osób, co ogłosiła 23 maja. A w ostatnich latach państwo również Wyprodukował dużą liczbę startupów, które przekroczyły miliard dolaróww tym Allegro, platforma handlu elektronicznego oraz InPost, firma pocztowo-logistyczna.

READ  Studenci Babson prezentują wyniki GEM podczas hackathonu danych

Polska ma najniższe koszty pracy Według danych UE w Europie jest on znacznie niższy niż w Irlandii, Niemczech i Francji. Jest centralnie położony w Europie i Otrzymuje fortunę z funduszy unijnych.

Chociaż może nie mieć witalności ani PKB europejskich gigantów, takich jak Niemcy i Wielka Brytania, jej gospodarka „Imponująca historia wzrostuMcKinsey & Company od lat 90. W 1991 r. Polska Odbyły się pierwsze demokratyczne wybory Od lat 20. XX wieku, które doprowadziły do ​​odejścia kraju od komunizmu i w stronę kapitalizmu. Podczas kryzysu finansowego w 2008 r. Polska była jedynym krajem UE, który uniknął recesji. Ona to ma teraz szósty najwyższy produkt krajowy brutto Jest wśród wszystkich 27 krajów Unii Europejskiej i ma piątą co do wielkości populację, z 37,8 milionami ludzi.

Altmann może być również zainteresowany założeniem swojej firmy w kraju UE z prawodawcami, którzy mogliby opracować przyszłe przepisy dotyczące sztucznej inteligencji. Podczas gdy Wielka Brytania ma prężnie rozwijająca się dziedzina technologii– trzecie na świecie po Stanach Zjednoczonych i Chinach – nie jest już w Unii Europejskiej

Dlaczego Sam Altman kocha Polskę za OpenAI?