Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dlaczego możesz być odpowiedzialny za irytująco wolne łącze szerokopasmowe

Ponieważ miliony z nas nadal pracują, studiują i towarzyszą nam w domu … szybkie domowe łącze szerokopasmowe zmieniło się z niezłej premii w absolutną konieczność. Jeśli masz zajęty dom, łącze szerokopasmowe może wkrótce spaść. Jeśli musisz prowadzić rozmowy wideo, współpracować nad dokumentami, przesłać kopię zapasową lub przesyłać strumieniowo nowe urządzenie ustawione na Netflix – może to być niesamowicie frustrujące.

Nie zawsze jest jasne, dlaczego Twoje Wi-Fi zwalnia, ale na szczęście firma BT ujawniła kilka pomysłów, które pomogą Ci dowiedzieć się, co należy wyłączyć, aby w pełni odzyskać dostęp do Internetu. Oprócz wglądu w to, co może powodować wolne prędkości w domu, ekspert techniczny BT Home Tech, Tayyab Farid, ma kilka przydatnych rad, które pomogą Ci pracować, transmitować i uczyć się online w swoim domu zgodnie z planem.

Gry online

Od początku globalnej pandemii w domowej sieci szerokopasmowej BT odnotowano 60-procentowy wzrost ruchu internetowego. BT, Virgin Media, Sky i inni dostawcy usług szerokopasmowych ustanowili nowe rekordy w zakresie większości danych pobieranych przez klientów w całym kraju w ciągu jednego dnia. A jeśli chodzi o spowolnienie prędkości pobierania – i spowalnianie Wi-Fi innych osób w domu, nic nie przebije gier online.

Tak, bardziej chroniony czas w pomieszczeniu doprowadził do nagłego wzrostu liczby gier wideo – ponieważ konsole PlayStation 5 i Xbox Series X są sprzedawane wszędzie, pakiety Nintendo Switch są trudne do zdobycia na początku pandemii i skupiają się na sprawności. Pierścionek na przygodę Wciąż trudno go znaleźć na półkach sklepowych … Miliony wyraźnie ponownie odkryły miłość do gier. Gry z ogromnymi komponentami online, takimi jak Fortnite, FIFA I Call of Duty: The War Zone, Odnieśli również ogromny sukces w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Jednak granie online ze znajomymi jest możliwe tylko wtedy, gdy masz Wi-Fi, które może nadążyć.

READ  Wydarzenie na żywo w Fortnite Cosmic Summer Celebration – czas i lokalizacja

Informacje uzyskane od firmy BT ujawniły, że aby grać w gry online na „idealnym” poziomie, gracze potrzebowaliby prędkości od 15 do 25 Mb / s – co ma duży wpływ na łączność szerokopasmową w pozostałej części domu. Przecież średnia ogólnokrajowa prędkość łącza szerokopasmowego dla całego gospodarstwa domowego to tylko cień powyżej 60 Mb / s.

Aby zmniejszyć wpływ gier online, gracze mogą obniżyć ustawienia grafiki do niższej jakości. Jasne, na ekranie może wyglądać niezupełnie wyraźnie, ale może to oznaczać, że wszyscy w domu nadal mogą prowadzić rozmowy wideo, transmitować transmisje i robić zakupy online. Przewodowe połączenie z komputerem lub konsolą może również zapewnić Wi-Fi bardzo potrzebną wygodę.

Bardziej jak to
Fuzja Virgin Media i O2 przyniesie kolejny duży wzrost w zakresie dostępu szerokopasmowego

Rozmowy wideo

Chociaż gry online mogą być (dużym) rozwiązaniem, rozmowy wideo to coś, za co wszyscy jesteśmy winni w tym roku. Niezależnie od tego, czy chodzi o Zoom, Teams czy Apple FaceTime, wszyscy przyzwyczailiśmy się do połączeń wideo w ciągu ostatniego roku. Każda rozmowa wideo wymaga prędkości pobierania co najmniej 2 Mb / s, aby obraz był wyraźny i zsynchronizowany dźwięk (nikt nie chce radzić sobie z żadnymi z tych opóźnień w stylu Eurowizji, w których kończy się rozmowa), a połączenia wideo idealnie potrzebują trochę Prywatność – ważne jest, aby mieć silne połączenie w różnych pomieszczeniach w domu.

Jeśli masz problemy z wykonywaniem połączeń, warto sprawdzić prędkość, jaką uzyskujesz z routera. SpeedTest.net I Fast.com Są to dwie doskonałe usługi, które szybko pokazują, jak szybki jest Twój dostęp szerokopasmowy. Wielu dostawców usług, w tym BT, oferuje gwarancje szybkości w przypadku niektórych swoich pakietów. Dlatego jeśli ciągle jesteś pod magicznym numerem, możesz odzyskać swoje pieniądze.

Przesyłanie strumieniowe filmów

Można śmiało powiedzieć, że jednym z najpopularniejszych działań w domu w ciągu ostatniego roku było przesyłanie strumieniowe telewizji i filmów, a niektórzy dostawcy treści zalecają 25 Mb / s, aby zapewnić bezbłędne wrażenia, konieczne jest, aby mieć solidne połączenie, aby przesyłać strumieniowo ulubione treści zawartość bez wysiłku. Podobnie jak w przypadku gier online, jest to dobra przepustowość.

READ  Nowy laptop Ayn Loki działa z systemem Windows i zaczyna się od 299 USD

Jeśli masz problemy z przesyłaniem strumieniowym, gdy inni członkowie rodziny grają w gry, dzwonią, robią zakupy online i nie tylko … może nadszedł czas, aby przejść na szybszą prędkość od swojego dostawcy. W niektórych częściach kraju dostępne są teraz połączenia światłowodowe o prędkości do 1000 Mb / s – to więcej niż wystarczająco, aby cała ulica mogła przesyłać strumieniowo do Twojego salonu bez spowalniania połączeń. Jeśli jednak nie było takiej opcji – może pobrałbyś ten film na noc, zamiast przesyłać strumieniowo? Albo spędzić razem rodzinny wieczór filmowy – więc podczas oglądania nikt nie używa Wi-Fi do niczego innego?

Przeczytaj następujące
Dlaczego brak zapasów PS5 może uniemożliwić przejście na lepsze łącze szerokopasmowe

Ok Farid, członek eksperta technicznego BT w domu, również podzielił się wskazówkami, jak najlepiej wykorzystać konfigurację Wi-Fi.

1 / Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja

Ustaw oś na środku domu, aby zmniejszyć liczbę ścian spowalniających sygnał.

Gdy jesteś więcej niż dwie ściany od swojego piasty, powinno pracować ciężej, a twoje prędkości mogą spaść.

Systemy sieciowe, takie jak Complete Wi-Fi firmy BT, Amazon’s Eero lub Google Nest Wifi, mogą pomóc w rozszerzeniu zasięgu Wi-Fi w każdym pomieszczeniu w domu, aby zwiększyć prędkość i ogólną pojemność. Aby to zrobić, dodają wiele węzłów w całym domu – dzięki czemu Twoje urządzenia są oddalone tylko o jedną ścianę od źródła superszybkiego Wi-Fi.

2 / Szybkość urządzenia i łączność

Jeśli Wi-Fi działa wolno, może to być spowodowane używanym urządzeniem. Zwykle im nowsze urządzenia, tym szybsze połączenie bezprzewodowe będzie je obsługiwać.

Im więcej używasz urządzeń, tym bardziej wykorzystasz całkowitą pojemność domowego łącza szerokopasmowego, zwłaszcza jeśli masz wiele strumieni Netflix i gier online dla dzieci.

Klienci BT mogą testować swoją prędkość za pomocą aplikacji My BT, w której można zaznaczyć „Szybkość do twojego koncentratora” i „Szybkość do twojego urządzenia”.

READ  Shimano 105 Di2 R7150 12-biegowy zestaw półbezprzewodowy | Cena, specyfikacje, wagi i więcej

3 / Zwiększ przepustowość i chroń swój dom na przyszłość, używając pełnych włókien światłowodowych

Niedawne badania wykazały, że przeciętny dom ma obecnie 28 urządzeń podłączonych do sieci Wi-Fi, w tym cztery telewizory smart, trzy tablety, dwa laptopy i dwie konsole do gier. W miarę jak domy stają się inteligentniejsze, liczba ta będzie się tylko zwiększać, więc potrzeba przyzwoitego kontaktu w pomieszczeniach jest większa niż kiedykolwiek.

Jeśli nie zmieniłeś umowy szerokopasmowej przez kilka lat … możesz doświadczać niektórych przestarzałych prędkości. Cały czas nowe oferty. A jeśli zmieniasz jednego dostawcę Openreach na innego (dotyczy to marek takich jak BT, EE, Plusnet, TalkTalk i Sky), muszą oni obsłużyć wszystkie korzyści płynące z przełączania połączeń za Ciebie! Nie musisz się więc martwić, że zostaniesz bez połączenia z Internetem przez wiele dni.