Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dlaczego Henry Cavill odszedł z Wiedźmina?

Dlaczego Henry Cavill odszedł z Wiedźmina?

Obraz przez Netflix

Niektórzy aktorzy rodzą się, by odgrywać określone role. Henry’ego Cavilla Jak Geralt z Rivii w Magik jest jednym z nich.

Brytyjski aktor przyjął płaszcz Białego Wilka w 2019 roku, kiedy zachwycił publiczność swoim dzikim zachowaniem, szorstkim zachowaniem i przenikliwymi żółtymi oczami (które czasami stają się czarne). Postać stworzona przez polskiego pisarza Andrzeja Sapkowskiego w jego serii powieściowej pasowała do Cavill jak ulał, a dzikie przyjęcie go i pierwszego sezonu serialu sprawiło, że był to jeden z największych oryginałów Netflix w tamtym czasie. Do tej pory pozostaje jednym z najczęściej oglądanych programów telewizyjnych na platformie.

Drugi sezon był równie udany jak pierwszy i pod każdym względem wydawał się osiągnąć podobny poziom sukcesu gra o tron, przynajmniej na papierze. Następnie, w szokującym obrocie wydarzeń, Netflix ogłosił odejście Cavill z serialu, a wraz z nim wiele emocji i ekscytacji co do jej przyszłości. ale dlaczego?

Dlaczego Henry Cavill odszedł? Magik Czy zastąpi go Liam Hemsworth?

Liam Hemsworth Henry Cavill Czarodziej
Obrazy za pośrednictwem Summit Entertainment/Netflix

24 października 2022 roku Cavill ogłosił swój powrót do DCEU jako Superman. Pięć dni później ogłosił swoje odejście Magik. Oczywiście bliskość tych dwóch reklam nie była przypadkowa. Założono, że Cavill opuścił przebojowy serial fantasy Netflix, aby przywdziać najsłynniejszy płaszcz wszechczasów, a jeśli kiedykolwiek istniał powód, by pożegnać się z białym wilkiem, przynajmniej był dobry.

Jednak, jak wszyscy wiemy, tak się nie stało. A przynajmniej Cavill nie kontynuował swojej kariery jako Superman. Po tym, jak reżyser Marvela, James Gunn, objął stanowisko współprezesa DC Studios, potwierdził, że nowo opracowany DCU będzie składał się z nowej listy superbohaterów DC i że Cavill nie będzie jednym z nich. W ciągu pięciu dni Cavill został zwolniony z dwóch największych ról aktorskich na świecie.

Wkrótce potem fani wybuchli wściekłością na obie reklamy, ale ich największym problemem było Magik. Wynikało to z faktu, że Cavill nie tylko opuścił serial, ale został zastąpiony przez australijskiego aktora Liama ​​Hemswortha. Dla wielu Cavill nie znaczy nie Wiedźmin.

Whispers of Cavill opuszczający program Netflix z powodu niezadowolenia z jego rozbieżności z materiałem źródłowym zaczął szybko rozprzestrzeniać się w Internecie. Krążyły plotki, że nigdy nie spotkał się oko w oko ze scenarzystami serialu. Żadna z tych plotek nie została jednak potwierdzona ani zweryfikowana. Jednak Cavill publicznie stwierdził, że jest zapalonym fanatykiem Wiedźmin wentylator, więc teoria nie jest odległa. Jak dotąd nie ogłoszono oficjalnego powodu odejścia Cavilla, jednak można bezpiecznie założyć, że było to spowodowane różnicami twórczymi.

READ  Weekend: Raport Okrągłego Stołu

Trzeci i ostatni sezon Cavilla jako Geralta z Rivii Magik Obecnie przesyłany strumieniowo w serwisie Netflix.

O autorze

Cody Rachela

Cody Rachela

Cody Rachella jest pisarzem i redaktorem spin-off w WGTC od 2021 roku. Jest Swiftie (shh), fanem „Drag Race” (yass) i beznadziejnym optymistą (wciąż wierzy w MCU). Jego pasja do pisania prowadziła go przez różne media, w tym dziennikarstwo, copywriting i kreatywne pisanie, za co został doceniony przez Writer’s Digest. Uzyskał tytuł licencjata na California State University w Northridge.