Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dlaczego CS:GO pozostaje jednym z największych tytułów e-sportowych w Polsce – Kafkadesk

Dlaczego CS:GO pozostaje jednym z największych tytułów e-sportowych w Polsce – Kafkadesk

Katowice, Polska – Esport był kiedyś marginalną działalnością zarezerwowaną dla graczy i entuzjastów komputerów. Jest to obecnie niesamowicie ogromna i dochodowa branża, która przyciąga miliony fanów z całego świata.

Choć Stany Zjednoczone i Wielka Brytania są największymi rynkami, co nie jest zaskakujące, e-sport kwitnie w wielu innych krajach, zwłaszcza w Polsce. Strzelanki takie jak Call of Duty i najlepsze gry mobilne cieszą się szczególną popularnością wśród fanów i graczy e-sportu, ale jest jedna gra, która szczególnie stała się głównym tytułem e-sportu w Polsce: Counter-Strike: Global Offensive (CS: GO).

W ostatnich latach e-sport przeżywa rozkwit, przyspieszony przez rozwój technologii i rozprzestrzenianie się platform do transmisji na żywo. Polska scena e-sportu okazała się szczególnie zdrowa i oczekuje się, że aktywność ta będzie rosła 14 milionów dolarów przychodów Do końca tego roku.

CS:GO wkracza na polski rynek

Podobnie jak w innych regionach, w Polsce wszystkie podstawowe e-sporty mają swoje miejsce. Gry takie jak League of Legends, Fortnite, Overwatch i Dota 2, a także najlepsze gry mobilne, cieszą się ogromną popularnością i generują duże dochody rocznie.

Aby gra pozostała popularna, musi być stale przeglądana i aktualizowana, aby mieć pewność, że spełnia zmieniające się wymagania graczy i fanów. W ostatnich latach popularność gier mobilnych gwałtownie wzrosła, ponieważ gracze cieszą się większą wygodą i dostępnością.

Wcześniej gracze zakładali, że CS:GO pozostanie grą wyłącznie na konsole i komputery PC. Jednak według ostatnich doniesień tytuł może dołączyć do szeregów Najlepsze gry mobilne.

CS:GO regularnie otrzymuje aktualizacje poprawiające wrażenia z gry, a nadchodzący port mobilny jest tego najnowszym przykładem. To główny powód, dla którego gra pozostaje popularna w Polsce i na świecie.

Być może jednym z największych powodów popularności CS:GO w Polsce, a nawet na świecie, jest prostota i realizm gry. Współczesne gry walki, takie jak Fortnite i Overwatch, charakteryzują się mocno stylizowanym wyglądem, często zawierającym elementy kreskówek lub fantasy.

READ  The Black Ferns Sevens pokonali Francję i zapewnili sobie miejsce w finale w Tuluzie

Nie każdemu to się podoba, szczególnie starsi gracze doceniają realizm CS:GO, wciągającą i realistyczną mechanikę rozgrywki oraz grafikę.

Intel Extreme Masters

Niewtajemniczonym e-sport może wydawać się izolowaną, antyspołeczną aktywnością, w której uczestnicy uczestniczą zdalnie, ze swoich domów. Chociaż w niektórych przypadkach może to być prawdą, e-sport jest w rzeczywistości działalnością w dużym stopniu społeczną, obejmującą ogromne wydarzenia, które zapraszają graczy i fanów do wspólnego miejsca.

W Polsce największą imprezą e-sportową są niewątpliwie Intel Extreme Masters (IEM). Mistrzostwa IEM odbywają się co roku w południowych Katowicach i przyciągają tysiące odwiedzających osobiście i miliony widzów online.

Chociaż na IEM rozgrywanych jest wiele tytułów konsolowych, a także najlepsze gry mobilne, turniej cieszy się szczególną popularnością ze względu na duży wybór CS:GO.

W tegorocznej edycji IEM Katowice o tytuł walczą 24 drużyny CS:GO, w tym FaZe Clan, G2 Esports, Team Liquid, Team Vitality i Natus Vincere. Całkowita pula nagród wynosi 1 milion dolarów.

G2 Esports zdobyło tytuł i zakwalifikowało się do IEM Cologne 2023.