Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dlaczego certyfikacja e-sportowa zapewnia mechanizm płatności za pracę w e-sporcie – The Esports Observer

Uwaga redaktora: Poniższy artykuł opinii został napisany przez Dr. Tobias M. Scholz, zanim ogłosił, że ECI zaprzestanie swoich planów certyfikacji e-sportu w oparciu o negatywne opinie społeczności.


Noc 27 kwietnia była dla mnie niespokojna z powodu ogłoszenia Instytutu Certyfikacji Esports (ECI), a zwłaszcza liczby znanych nazwisk biorących udział. Ten temat jest blisko domu, ponieważ e-sport to moja pasja, a zasoby ludzkie to moja codzienna praca. Mam doktorat. W zarządzaniu zasobami ludzkimi uczyliśmy tego przedmiotu od ponad 10 lat na poziomie licencjackim. Jednak byłem zszokowany, widząc taką certyfikację i wsparcie wielu wybitnych liderów branży, zwłaszcza, że ​​mówią, że posunięcie to sprofesjonalizuje e-sport. Chcę wyjaśnić, dlaczego takie podejście może mieć negatywny wpływ na krajobraz e-sportu.

ECI podkreśla ogromny problem w e-sporcie: firmy walczą o rekrutację odpowiednich ludzi, zwłaszcza że istnieje tak wiele różnych sposobów, aby wejść do e-sportu. Po prostu istnieją dwie możliwości – albo filtruj ludzi za pomocą standardowych wskaźników, albo przejdź przez proces HR i znajdź odpowiednich ludzi. Stany Zjednoczone zazwyczaj preferują te certyfikaty, ale najbardziej powszechne są w wysoce regulowanych zawodach, takich jak księgowi publiczni i analitycy finansowi. W obu obszarach istnieje wiele zasad i przepisów, więc możliwa jest standaryzacja. Esport to nie jeden zawód, ale zawód złożony z wielu zawodów, ponieważ jest to branża, więc tego certyfikatu nie można porównać z certyfikatem CFA / CPA. Jednak europejska inicjatywa obywatelska jest Porównanie Przetestowałem to z CFA / CPA i stwierdziłem, że jest tańsze.

Tak więc celem tego certyfikatu jest ujednolicenie e-sportu. Jest to problematyczne z wielu powodów. Nie ma zgody co do tego, czym właściwie jest e-sport; Ludzie wciąż kłócą się o to, jak należy pisać słowo „e-sport”, a ludzie debatują, czy gry takie jak To jest gra elektroniczna Czy sporty elektroniczne. Nie ma powszechnej definicji e-sportu. Wielu badaczy e-sportu debatuje na temat podziału na strefy. Co jeszcze bardziej komplikuje, e-sport jest bardzo dynamiczny i ciągle się zmienia. Jeśli wszystko się zmieni i nie ma konsensusu w czymkolwiek, nie ma sposobu na ujednolicenie czegokolwiek w e-sporcie. Ponadto ta standaryzacja koncentruje się na umiejętności handlowej i umiejętności korzystania z danych. Esports to biznes, ale nawet w tradycyjnych firmach inżynierowie z działu badań i rozwoju nie są wybierani na podstawie ich certyfikatów biznesowych.

READ  Szeroka gama wietnamskich produktów rolnych i spożywczych w Polsce | Biznes

Sprowadzenie do rady doradczej wielu znanych nazwisk tworzy legitymację w branży. To mądry pierwszy krok, ponieważ ludzie ufają liderom branży. Ale sygnalizowanie, że celem jest profesjonalizacja e-sportu poprzez zatrudnianie ludzi, którzy wiedzą, co jest dobre dla branży, jest ujednoliceniem przestrzeni pod kątem ich standardów i ideałów. Piękno tych certyfikatów polega na tym, że możesz łatwo filtrować ludzi i uprościć proces rekrutacji. W profesjonalnym dziale HR istnieje proces weryfikacji, w ramach którego te certyfikaty są weryfikowane i analizowane, ale w e-sporcie może to mieć szkodliwy wpływ. Plik Inicjatywa obywatelska ma następujący powód Aby utworzyć certyfikat:

„Nowa lista #esportsjob często przyciąga setki lub tysiące kandydatów w ciągu kilku dni. Wiele firm nie ma sensu przeglądać wszystkich aplikacji, nie mówiąc już o przeprowadzaniu wywiadów ze wszystkimi. W rezultacie niektórzy ludzie są pomijani, a doświadczenia z przeszłości są traktowane priorytetowo. ”

Tak więc ECI stwierdza, że ​​firmy e-sportowe pozostawiają aplikacje nieczytelne, az mojego doświadczenia wynika, że ​​jest to prawdą w przypadku niektórych firm e-sportowych. Ale jest to główna czerwona flaga przy tworzeniu certyfikatu, która daje iluzję prostego rozwiązania: użyj tego certyfikatu, a nie będziesz musiał czytać aplikacji. W ten sposób narzucił narrację dotyczącą e-sportu innym firmom i ujednolicił bardzo dynamiczną branżę. Jeśli możesz usprawnić proces ze względu na pewne wskazania, proces rekrutacji stanie się łatwiejszy i tańszy. Ta certyfikacja może stworzyć archetyp tego, jak powinien wyglądać kandydat do e-sportu. Dlaczego jest to niebezpieczne? Tworzymy czarno-biały kontekst i usuwamy wszystkie wartości odstające. Oto pytanie do Ciebie: Czy Mark Zuckerberg (porzucił szkołę) zostanie dziś zatrudniony przez Facebooka?

Innym celem, który próbują rozwiązać, jest różnorodność różnych wymagań, korzystanie z wkładu liderów branży i to, czego oczekują od swoich pracowników. Oznacza to, że bycie częścią najlepszej organizacji e-sportowej automatycznie uświadamia ci umiejętności, których potrzebuje młodszy pracownik? Jeśli chcemy być profesjonalistami e-sportowymi, musimy zdać sobie sprawę, że nawet liderzy branży nie są profesjonalistami we wszystkich dziedzinach. I w ostrzeżeniu o spoilerze z tradycyjnego świata biznesu, wielu wyższych urzędników w żadnej organizacji nie wie, czego tak naprawdę chcą od młodszego pracownika. To świadectwo to promuje Wszystko Młodsi pracownicy muszą wiedzieć, jak działa biznes, znać dane i znać najlepszy kwartał sprzedaży B2B w cyklu sprzedaży e-sportu (Przewodnik egzaminacyjny strona 139).

READ  Bel Group sprzedaje swoje udziały w marokańskiej firmie mleczarskiej Savelet

Kolejnym trudnym tematem jest twierdzenie, że standaryzowany test zwiększa zasługi oraz zwiększa różnorodność i włączenie. To twierdzenie, które zawsze słyszymy w standardowych testach. Każdy dostaje ten sam test, więc każdy ma takie same szanse, ale dane pokazują inny scenariusz. Wayne Au Stwierdził, że „standaryzowane, historyczne i współczesne testy wysokiej stawki są chwytem i nośnikiem nierówności rasowych, a nie ich destrukcją”. Powodem tego jest to, że testy te nie poprawiają sytuacji pokrzywdzonych, którzy mają mniejszy dostęp do wiedzy, a testy standaryzowane nie zmieniają warunków konstrukcyjnych. W związku z tym płatne testy, które promują określony sposób myślenia, zmniejszą różnorodność i integrację, ponieważ osoby uważane za odstające nie mają prawa wstępu do e-sportu.

To prowadzi mnie do optyki takiej certyfikacji, która wymaga płatności. Osoby, które zaczynają przygodę z e-sportem, zwykle nie mają pieniędzy na taką certyfikację. Zwłaszcza, że ​​nie został zatwierdzony przez profesjonalistów ani naukowców. Więc ludzie muszą płacić za pracę w e-sporcie; To jest strażnik par excellence. W jaki sposób wyodrębniono pytania, jaka jest procedura utrzymania jakości, z przewodników po testach, co daje ludziom legitymację do stworzenia certyfikatu? Wracając do porównania CFA / CPA lub do egzaminu BAR, są one bardzo drogie, ale różnica polega na tym, że Twoje szanse na znalezienie dobrze płatnej pracy później rosną. Jest więc wyraźna zachęta dla osoby przystępującej do egzaminu, jest to tylko sposób dla firm, aby przerzucić ciężar na osoby rozpoczynające e-sporty.

Dlatego moja ostatnia uwaga jest taka, że ​​firmy e-sportowe muszą być profesjonalne, prowadząc profesjonalny HR i zatrudniając dobrych pracowników HR. Ta bardzo potrzebna profesjonalna certyfikacja e-sportowa odracza. Irene Ashley Simon genialnie ujęła to w A. Krótki film Musimy skupić się na ludziach, takich jak rozwój kariery, zarządzanie talentami, utrzymanie, rozwój umiejętności i nie tylko. Firmy potrzebują odpowiednich ludzi dziś i jutro. Następnie musimy uczynić e-sport bardziej dostępnym I Zachowaj to w branży. Dlatego certyfikacja odsuwa dyskusję od obecnego stanu e-sportu. Jeśli ludzie mogą utknąć w branży i wykonywać świetną robotę, nie potrzebujemy barier, ale ludzi w firmie, którzy dają każdemu siłę. Wszystko to można zrobić z profesjonalnym pracownikiem HR lub nawet z działem. Każdy specjalista HR wie, że standaryzacja hamuje innowacje, a różnorodność sprzyja kreatywności i innowacjom. Esports musi zintensyfikować i stworzyć profesjonalne struktury biznesowe, w tym zasoby ludzkie, mając strategię dla swoich pracowników i znając własną kulturę organizacyjną. Sukces w e-sporcie nie kwalifikuje Cię automatycznie do tej pracy.

READ  Niemcy dostarczają system Patriot do Kijowa

Nie chcę jednak kończyć negatywnym zakończeniem, chcę zasugerować coś innego. Odejdź od całej idei certyfikacji i zamiast tego spróbuj edukować. Podstawowy problem jest prawdziwy i należy go rozwiązać, ale dziesiątki lat standardowych testów pokazują, że zamiast nazywać ludzi i dawać im możliwość skorzystania z tego (certyfikowani eksperci e-sportowi), skorzystaj z tej niesamowitej rady doradczej. Poproś ich, aby przeprowadzili 15-minutową rozmowę i pozwól im powiedzieć nam, jakiej lekcji się nauczyli, jakie popełnili błędy itp. Dwie minuty z Jensem Hilgersem są bardziej pomocne niż cokolwiek, co możesz zaoferować. Jeśli chodzi o biznes i umiejętność korzystania z danych, zarejestruj się na platformie MOOC i daj im dostęp do wstępu do biznesu, ponieważ jest dużo więcej informacji niż w przewodniku po egzaminie. Skontaktuj się z badaczami eSports, aby porozmawiać o niezbędnych umiejętnościach i kwalifikacjach i pozyskać specjalistów HR dla Twojej firmy.

Następnie włączaj i wzmacniaj ludzi, którzy są zainteresowani e-sportem i chcą wejść do branży, ale nie mów im tego, co powinni wiedzieć, pokaż im, że mogą robić, co chcą (o ile opracowali model biznesowy przed). Wszystko to powiedziawszy, certyfikacja sama w sobie nie jest złą rzeczą, ale niezmiernie trudno jest uzyskać dobrą certyfikację, co podkreśla dyskusja na temat WI. Istnieją naukowe standardy testowania i walidacji tych certyfikatów, ale ich poprawienie wymaga czasu, aby ludzie mogli zaufać takiemu certyfikatowi. Piękno e-sportu polega na naszej zdolności do robienia rzeczy w inny sposób i kwestionowania obecnych koncepcji; Stwórzmy inkluzywne środowisko pracy, w którym każdy będzie miał uczciwą szansę uczestniczenia w dziedzinie, którą wszyscy kochamy i na której nam zależy.

Wreszcie jedną z najważniejszych rzeczy, których staram się nauczyć moich studentów, jest to, że nie ma na świecie najlepszego sposobu na cokolwiek. W e-sporcie jest to bardziej prawdziwe niż gdziekolwiek indziej. Jeśli potrzebujesz porady, poszukaj iskry w oczach kandydatów, może to dotyczyć e-sportu, ale może też być związane z ich dyscypliną.