Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dlaczego Canon EOS 650 był momentem iPhone’a dla aparatów

Dlaczego Canon EOS 650 był momentem iPhone’a dla aparatów

Trzydzieści pięć lat temu pojawił się Canon EOS 650 i zmienił oblicze fotografii. Był to pierwszy w historii aparat EOS firmy Canon i chociaż może nie wyglądać jak krewny iPhone’a, ma niesamowitą część wspólnego ze zmieniaczem gier firmy Apple – przede wszystkim to, że był odważnym zerwaniem z przeszłością, że jego nowy zwrot w teraźniejszości technologia przeniosła swoją branżę do nowej ery.

Aby zrozumieć, jak ważny jest EOS 650, musimy cofnąć się do 2 marca 1987 roku. Co ciekawe, dokładnie tego samego dnia Apple przygotowywał się do zaprezentowania Macintosha II, podczas gdy w tym samym roku Nokia miała zaprezentować swój pierwszy telefon komórkowy, Cityman 1320. Ale świat kamer był również w środku rewolucji technologicznej.

(Źródło zdjęcia: Canon)

Podobnie jak telefony i pojemnościowe ekrany dotykowe w 2007 roku, aparaty w połowie lat 80. były zasilane ekscytującą nową technologią o nazwie „autofokus”. Leica wprawiła się w ruch pod koniec lat 70., ale Minolta zaszokowała świat fotograficzny, wprowadzając pierwszą lustrzankę z autofokusem w korpusie (7000AF) w 1985 roku.