Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Djokovic i Świątek będą głównymi bohaterami zawodów drużynowych United Cup w Sydney i Perth przed Australian Open

Djokovic i Świątek będą głównymi bohaterami zawodów drużynowych United Cup w Sydney i Perth przed Australian Open

SYDNEY (AP) – Novak Djokovic i Iga Świątek będą głównymi bohaterami nowego turnieju drużyn mieszanych United Cup w Perth i Sydney od 29 grudnia do 7 stycznia, jako jeden z głównych turniejów przygotowujących do Australian Open.

Drużyna Polski, prowadzona przez drugiego i czterokrotnego mistrza świata Wielkiego Szlema Świątka i Huberta Hurkacza, została uznana za najlepszych rozstawionych w edycji 2024 po opublikowaniu w piątek zgłoszeń z 16 najlepszych krajów przez Tennis Australia.

Stefanos Tsitsipas i Maria Sakkari poprowadzą Grecję z numerem 2, podczas gdy obrońcy tytułu USA, w skład których wchodzą Jessica Pegula i Taylor Fritz, zostaną rozstawieni na trzecim miejscu. Rozstawioną z numerem 4 Francję poprowadzą Caroline Garcia i Adrian Mannarino.

Mistrzyni Wimbledonu Marketa Vondrousova poprowadzi Czechy obok Jiriego Lehicy, a Chorwacja znajduje się w pierwszej szóstce, w skład której wchodzą Borna Coric i Donna Vekic.

W 2024 r. zadebiutują cztery kraje.

Po raz pierwszy rywalizują Serbia z Djokoviciem i Olgą Danilović oraz Kanada z Felixem Auger-Aliassime i Leilą Fernandez na czele. Po raz pierwszy w zawodach wezmą udział także Chińczycy Chenwen Cheng i Zhizhen Zhang oraz Holendrzy Talon Greksboer i Arantxa Roos.

READ  Wyzwania w wyścigach podnoszą poziom każdego | Wiadomości, sport, praca