Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Discord upada – The Verge

Discord przeżywa powszechną awarię, uniemożliwiając wielu użytkownikom łączenie się z aplikacją komunikacyjną. Awaria rozpoczęła się około 14:45 czasu wschodniego i uniemożliwia użytkownikom dołączanie do rozmów lub uczestniczenie w czatach tekstowych. „Obecnie badamy powszechną awarię interfejsu API i pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu JAK NAJSZYBCIEJ”, mówi oficjalne konto Discord na Twitterze.

Discord jest powszechnie używany przez społeczność graczy i obecnie ma 150 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie. Wydaje się, że ta ostatnia awaria dotyczy większości użytkowników, a powszechne raporty o problemach dotyczą nawet łączenia się z usługą. Niektórzy użytkownicy Discorda obecnie zalogowani w usłudze mogą nadal korzystać z czatu tekstowego lub brać udział w rozmowach.

W wiadomości w kliencie Discord firma mówi:

Zidentyfikowaliśmy podstawowy problem związany z awarią interfejsu API, ale mamy do czynienia z drugorzędnym problemem w jednym z naszych klastrów baz danych. Cały nasz dyżurny zespół odpowiedzi jest online i odpowiada na problem.

Wiadomość wyjściowa Discorda do użytkowników.
Obraz: Discord

Discord twierdzi, że teraz ogranicza logowanie „w celu zarządzania obciążeniem ruchem” i że użytkownicy, którzy są obecnie zalogowani, powinni teraz móc z powodzeniem korzystać z usługi. „Będziemy powoli zwiększać limity, aby umożliwić jak największej liczbie użytkowników” — mówi Discord.

Discord ostatnio doświadczył krótkiej awarii w listopadzie, po Problemy z Google Cloud spowodował problemy z aplikacją komunikacyjną. Ten ostatni przestój jest oznaczony jako „poważna awaria” w dniu Strona statusu Discordai jasne jest, że usługa przeszła w pełni offline dla większości użytkowników.

Discord był po cichu buduje własną platformę aplikacji w oparciu o boty w ciągu ostatnich kilku lat, a na wiosnę planuje wydać nową funkcję odkrywania aplikacji. Boty są ważną częścią doświadczenia Discord, z których korzysta ponad 30 procent serwerów Discord.

Aktualizacja, 26 stycznia 15:20 ET: artykuł zaktualizowany o więcej informacji o awariach.

READ  Ujawnione rendery 3D Apple Watch Series 7 potwierdzają nowy wygląd