Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dina Asher-Smith ustanawia nowy rekord Wielkiej Brytanii na 60 m w Niemczech | Wiadomości lekkoatletyczne

Dina Asher-Smith pobiła rekord Anglii Ashy Phillip na 60 m w Niemczech, patrząc w przyszłość na pracowity rok 2023 po przerwanym kontuzjami sezonie 2022

Ostatnia aktualizacja: 27.01.23 22:50

Dina Asher-Smith ustanowiła nowy rekord Wielkiej Brytanii na 60 m w Niemczech

Dina Asher-Smith ustanowiła nowy rekord Wielkiej Brytanii w biegu na 60 metrów w czasie 7,04 sekundy podczas World Indoor Tour w Niemczech w piątek.

27-latka poprawiła dotychczasowy rekord Ashy Philipa wynoszący 7,06 sekundy i zdobyła tytuł mistrza Europy w Belgradzie w 2017 roku, pokonując Polkę Ewę Swobodę, która pobiegła 7,09 sekundy.

Szwajcar Mujinga Kambunji, halowy mistrz świata, zajął trzecie miejsce z czasem 7,11 sekundy.

„Jestem naprawdę szczęśliwy, że ustanowiłem dziś rekord Wielkiej Brytanii, to był jeden z moich wewnętrznych celów, więc bardzo się cieszę, że przerwałem tego rodzaju drugi wyścig sezonu” – powiedział Asher Smith dla World Athletics.

„Mam tylko nadzieję, że nadal będę mógł biegać szybko i cieszyć się kilkoma kolejnymi wyścigami.

Dina Asher Smith świętuje swój brytyjski rekord

Dina Asher Smith świętuje swój brytyjski rekord

„Miałem tylko nadzieję, że uda mi się dzisiaj zorganizować dobry wyścig, nigdy nie wiadomo, możesz trzymać kciuki i życzyć dobrej zabawy, ale czasami tak się nie dzieje, zaufaj mi, wszyscy tam byliśmy.

„Koncentrowałem się tylko na ustaleniu, co muszę zrobić w wyścigu, upewnieniu się, że utrzymam koncentrację i realizację planu na wyścig, i wiedziałem, że jeśli to zrobię, będę miał naprawdę dobry strzał. uwielbiałem biegać trochę szybciej, ale biorę to”.

Asher-Smith ma wrócić do akcji na Mistrzostwach Wielkiej Brytanii w Halowej Lekkoatletyce w Birmingham w dniach 18-19 lutego, ponieważ chce być szybsza.

Brytyjka, która w zeszłym roku została zmuszona do wycofania się z Igrzysk Wspólnoty Narodów, dodała, że ​​nie spodziewa się udziału w marcowych halowych mistrzostwach Europy, ponieważ przygotowuje się do sezonu plenerowego.

READ  Skład Speedway GP 2023 został potwierdzony listą dzikich kart i ujawnionych zmian, udostępnił Tai Woffinden