Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Digital TV Research Platforms Broadcasting Platforms Prognoza na 2026 rok. Subskrypcje

Gdyby każda z usług świadczonych w modelu SVoD miała tylko jeden abonament, to w 2026 roku ich liczba wystarczyłaby na co piątą populację na Ziemi. Jednak wielu użytkowników kupuje jednocześnie dostęp do kilku platform. Tylko w Chinach i Stanach Zjednoczonych za 5 lat będzie żyło 49 proc. Klienci płatnych serwisów streamingowych. Obecnie jest to 56%, bo tego typu usługa po raz pierwszy pojawia się najczęściej w Stanach Zjednoczonych. W najbliższych latach zdobędą popularność w wielu innych krajach.

Czy Disney+ pokona Netflixa?

Oczekiwania pokazują, że będzie światowym liderem platform nadawczych W 2026 roku Disney+ pojawił się z 284,2 milionami użytkowników. Netflix będzie zawierał ich 270,7 mln. Zajmą ją następujące miejsca: Amazon Prime Video (243,4 mln), HBO Max (76,3 mln) i Apple TV+ (35,6 mln). Disney+ zyska nawet 141 mln użytkowników, a Netflix 53 mln. Aż 43 proc. Abonenci Disney+ pochodzą z Azji, a platforma zapewni im markę Hotstar w 13 krajach regionu.

Obecnie Netflix ma 209 milionów użytkowników, Amazon Prime Video 200 milionów, a Disney+ 110 milionów. Ostatnia platforma pojawi się w Polsce i na wielu innych rynkach dopiero w przyszłym roku. HBO Max został również zapowiedziany po raz pierwszy w 2022 roku. Apple TV+ nie ujawnia liczby abonentów, ale wiadomo, że jest mniej niż 20 milionów.

Dobre prognozy dla innych witryn

Z widoku innych serwisów skorzysta nawet 377 mln użytkowników. Prawdopodobnie obejmą one lokalnych graczy, takich jak Player i Polsat Box Go, a także marki zlokalizowane tylko w niektórych regionach. To na przykład Viaplay, który działa w Skandynawii, krajach bałtyckich, Polsce, a wkrótce trafi także do Holandii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Holandii. W przyszłym roku platforma SkyShowtime zostanie uruchomiona również w Europie.

READ  Notatki społeczności: Impreza sylwestrowa w San Ramon | Seria filmów zagranicznych | Finałowy Weekend „Wakacji w Dolinie” | Aktualności