Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Destylarnia Belfast przypieczętowuje nową umowę dystrybucyjną w Polsce

Firma stojąca za warta wiele milionów funtów destylarnią whisky w Północnym Belfaście pozyskała nową umowę dystrybucyjną w Polsce.

Belfast Distillery Company podpisała umowę z Navigatorem – Spirit Depot, która umożliwi eksport „Irlandzkiej Whisky McConnell” do kraju wschodnioeuropejskiego.

Firma whisky, teraz wspierana przez inwestycje z USA, buduje warty 20 milionów funtów destylarnię i obiekt turystyczny w Crumlin Road Gaol.

Wielomilionowy projekt został po raz pierwszy zaproponowany przez zwycięzcę loterii Petera Lavery’ego w 2012 roku.

Propozycja, która jest obecnie realizowana przez wiele osobistości biznesowych w Stanach Zjednoczonych, uzyskała aprobatę do planowania w marcu 2021 roku.

McConnell, który powstał w 1776 roku, został wskrzeszony jako marka przez Belfast Distilling Company i niedawno zdobył złoty medal w Warsaw Spirits Competition za pięcioletnią mieszankę.

Nagrody pomogły zbudować międzynarodowe portfolio firmy Spirit i wzmocnić sieć dystrybucji.

CEO John Kelly powiedział, że transakcja w Polsce jest najnowszą w rozwijającej się międzynarodowej sieci dystrybucyjnej firmy.

„Mamy teraz zapewnione długoterminowe partnerstwo z Navigatorem – Spirit Depot w Polsce i jestem pod wrażeniem ich wiedzy, relacji biznesowych i pasji do produktu wysokiej jakości” – powiedział.

„Cieszymy się, że możemy z nimi współpracować w Polsce.”

Grzegorz Suroweiecki z polskiego dystrybutora powiedział: „W ostatnich latach obserwujemy rozwój kategorii whisky irlandzkiej i chcieliśmy znaleźć odpowiednią strategiczną relację.

„Jesteśmy przekonani, że właśnie to zrobiliśmy dzięki naszej współpracy z The Belfast Distillery Company i McConnell’s Irish Whiskey”.

READ  Para z Chicago tworzy wyjątkowy koncept kulinarny, aby dzielić polsko-kolumbijskie dziedzictwo - NBC Chicago