Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Derek Chauvin: Były policjant, który zabił George’a Floyda, odwołuje się od wyroku skazującego | Wiadomości z USA

Były policjant z Minneapolis, uwięziony za zabójstwo George’a Floyda, odwołał się od wyroku skazującego.

Derek Chauvin został skazany w czerwcu na 22 i pół roku więzienia w sprawie, która wywołała protesty na całym świecie.

Miał 90 dni na wniesienie apelacji od daty wyroku, a wniosek opiera się na pięciu konkretnych roszczeniach:

  • Sąd Okręgowy nadużył swojego uznania, odrzucając wniosek wnoszącego odwołanie o zmianę miejsca lub nowy proces
  • Sąd Okręgowy nadużył swojego uznania, odrzucając wniosek wnoszącego odwołanie o kontynuowanie procesu lub nowego procesu
  • Sąd rejonowy nadużył swojej dyskrecji, odrzucając zarzuty apelującego o usunięcie ławy przysięgłych podczas całego procesu
  • Państwo dopuściło się wykroczenia prokuratora
  • Sąd rejonowy błędnie uznał, że zeznania Morriesa Halla lub alternatywne oświadczenia pana Halla dla organów ścigania nie podlegają Minnowi. R. Ewid. 804(b)(3) i nie stanowiło naruszenia konstytucyjnych praw wnoszącego odwołanie do konfrontacji

szowin Został skazany po tym, jak na filmie pokazano białego byłego policjanta z nim Na kolanach na szyi pana Floyda, czarnoskóry, przez ponad dziewięć minut podczas aresztowania 25 maja 2020 r.

zdjęcie:
Chauvin był więziony przez 22 i pół roku

Pan Floyd został aresztowany pod zarzutem używania fałszywego banknotu 20 dolarów, ale został zakuty w kajdanki, zakuty w kajdanki i wielokrotnie krzyczał „Nie mogę oddychać” przed śmiercią.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do odtwarzacza wideo

Więzienie Chauvin Moment w Minneapolis

Wydając wyrok na Chauvina, sędzia Peter Cahill powiedział, że przekroczył karę 12 i pół roku więzienia przewidzianą w wytycznych stanowych, powołując się na „nadużycie zaufania i władzy, a także szczególne okrucieństwo” Chauvina wykazane przez pana Floyda. .

Powiedział, że zdanie nie było oparte na „emocjach lub sympatii” lub „opinii publicznej… lub próbie wysłania jakichkolwiek wiadomości”.

READ  Liczba zgonów na świecie z powodu wirusa Covid przekracza pięć milionów osób

Ale dodał: „Jednocześnie chciałbym uznać głęboki i ogromny ból, który odczuwają wszystkie rodziny, a zwłaszcza Floyd’s. Współczujesz nam”.

W Nowym Jorku rozpoczynają się wiece George'a Floyda
zdjęcie:
Sprawa wywołała protesty na całym świecie

Sprawa reaktywowana ruch Black Lives Matter, Z protestami w Stanach Zjednoczonych i innych krajach przeciwko nierówności rasowej i brutalności policji.

Mniej niż tuzin funkcjonariuszy policji zostało skazanych za morderstwo na służbie w Stanach Zjednoczonych w ciągu ostatnich 15 lat, a Chauvin jest pierwszym białym funkcjonariuszem policji w Minnesocie, który został skazany za zamordowanie czarnego mężczyzny.