World

Derek Chauvin: Były policjant, który zabił George’a Floyda, odwołuje się od wyroku skazującego | Wiadomości z USA

Były policjant z Minneapolis, uwięziony za zabójstwo George’a Floyda, odwołał się od wyroku skazującego.

Derek Chauvin został skazany w czerwcu na 22 i pół roku więzienia w sprawie, która wywołała protesty na całym świecie.

Miał 90 dni na wniesienie apelacji od daty wyroku, a wniosek opiera się na pięciu konkretnych roszczeniach:

  • Sąd Okręgowy nadużył swojego uznania, odrzucając wniosek wnoszącego odwołanie o zmianę miejsca lub nowy proces
  • Sąd Okręgowy nadużył swojego uznania, odrzucając wniosek wnoszącego odwołanie o kontynuowanie procesu lub nowego procesu
  • Sąd rejonowy nadużył swojej dyskrecji, odrzucając zarzuty apelującego o usunięcie ławy przysięgłych podczas całego procesu
  • Państwo dopuściło się wykroczenia prokuratora
  • Sąd rejonowy błędnie uznał, że zeznania Morriesa Halla lub alternatywne oświadczenia pana Halla dla organów ścigania nie podlegają Minnowi. R. Ewid. 804(b)(3) i nie stanowiło naruszenia konstytucyjnych praw wnoszącego odwołanie do konfrontacji

szowin Został skazany po tym, jak na filmie pokazano białego byłego policjanta z nim Na kolanach na szyi pana Floyda, czarnoskóry, przez ponad dziewięć minut podczas aresztowania 25 maja 2020 r.

zdjęcie:
Chauvin był więziony przez 22 i pół roku

Pan Floyd został aresztowany pod zarzutem używania fałszywego banknotu 20 dolarów, ale został zakuty w kajdanki, zakuty w kajdanki i wielokrotnie krzyczał „Nie mogę oddychać” przed śmiercią.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do odtwarzacza wideo

Więzienie Chauvin Moment w Minneapolis

Wydając wyrok na Chauvina, sędzia Peter Cahill powiedział, że przekroczył karę 12 i pół roku więzienia przewidzianą w wytycznych stanowych, powołując się na „nadużycie zaufania i władzy, a także szczególne okrucieństwo” Chauvina wykazane przez pana Floyda. .

Powiedział, że zdanie nie było oparte na „emocjach lub sympatii” lub „opinii publicznej… lub próbie wysłania jakichkolwiek wiadomości”.

READ  Rekiny uciekające przed toksycznym czerwonym przypływem znajdują schronienie w kanale Florida Channel | Rekiny

Ale dodał: „Jednocześnie chciałbym uznać głęboki i ogromny ból, który odczuwają wszystkie rodziny, a zwłaszcza Floyd’s. Współczujesz nam”.

W Nowym Jorku rozpoczynają się wiece George'a Floyda
zdjęcie:
Sprawa wywołała protesty na całym świecie

Sprawa reaktywowana ruch Black Lives Matter, Z protestami w Stanach Zjednoczonych i innych krajach przeciwko nierówności rasowej i brutalności policji.

Mniej niż tuzin funkcjonariuszy policji zostało skazanych za morderstwo na służbie w Stanach Zjednoczonych w ciągu ostatnich 15 lat, a Chauvin jest pierwszym białym funkcjonariuszem policji w Minnesocie, który został skazany za zamordowanie czarnego mężczyzny.

About the author

Halsey Pearson

"Zapalony komunikator. Specjalista od internetu. Czytelnik przez całe życie. Ekstremalny fanatyk telewizyjny. Muzykolik."

Add Comment

Click here to post a comment