Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Depresja wypalenia zawodowego: Studenci omawiają sposoby radzenia sobie z wyczerpaniem pod koniec semestru | Aktualności

Wraz ze zbliżającym się końcem semestru studenci mają za zadanie utrzymać motywację i wytrwałość w dłuższej perspektywie. Przegrana wiosenna przerwa utrudniła semestr.

„Najtrudniejszą rzeczą w tym semestrze jest konieczność pracy w trakcie semestru bez przerw, na które można się doczekać. Następna przerwa zazwyczaj mnie stymuluje i utrzymuje koncentrację, ale ponieważ tego semestru po prostu nie było” – powiedział Carlin Guthrie, studentka Uniwersytetu Stanowego Ohio, jestem wyczerpana.

Jest wiele sposobów, aby zachować pozytywne nastawienie w stresujących okolicznościach Niektórzy uczniowie znaleźli pocieszenie, oglądając nowe programy i filmy lub przeglądając stare ulubione filmy.

Studentka Sarah Jarvis powiedziała: „Uwielbiam ponownie oglądać Jak wytresować smoka po długim, męczącym dniu nauki”. „Dobrze jest zapomnieć o moich problemach i po prostu skupić się na filmie”.

Innym sposobem na zmotywowanie niektórych uczniów jest dbanie o siebie. Czasami dzień w spa można naprawić.

„Uwielbiam chodzić do TJ Maxx i kupować maseczki do twarzy, płyny, kule do kąpieli i nowy lakier do paznokci. To znacznie tańsze niż chodzenie do prawdziwego salonu i mogę zostać w domu” – powiedziała studentka Lauren Burch.

Depresja sezonowa może również dotknąć studentów w semestrze wiosennym. Kiedy temperatura spada, a słońce nie świeci przez kilka dni, uczniowie mogą łatwo wpaść w rozpacz. Na szczęście dla niektórych wiosna zwykle przywraca słońce i ciepło oraz poprawia nastrój.

„Pogoda zdecydowanie wpływa na moje uczucia,” powiedział Jarvis. „Kiedy na zewnątrz jest ciemno i ciemno, zwykle też czuję się w środku.” „Tak się cieszę, że w końcu znów jest miły na zewnątrz, nienawidzę chodzić na zajęcia, kiedy jest zimno”.

Na szczęście semestr dobiega końca, a lato wielu przyniesie ulgę. Każdy, kto ma depresję lub potrzebuje pomocy, może skorzystać z poradnictwa na Uniwersytecie Stanowym Ohio lub zadzwonić do SAM pod numer 1-855-225-2726.

READ  Ogłoszono datę 12. Dorocznego Dnia Dyngus