Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Demokratyczny senator odmawia opuszczenia całkowicie białego prywatnego klubu plażowego pomimo swojego poparcia dla sprawiedliwości rasowej

Demokratyczny senator USA Sheldon Whitehouse przeprosił za elitarny prywatny klub plażowy, który nie akceptuje nikogo, kto nie jest biały – ale nie odszedł.

GoLocal OpatrznośćMr Whitehouse, lokalna publikacja w Providence, Rhode Island, skonfrontowała się z Mr Whitehouse w 2017 roku na temat jego członkostwa w Newport’s Belize Beach Club, który nie pozwala mniejszościom na dołączanie do jego szeregów i jest uważany za jeden z najbardziej ekskluzywnych klubów w Stanach Zjednoczonych .

„Myślę, że byłoby wspaniale, gdyby mogli się trochę zmienić, ale to nie jest moje stanowisko”, powiedział Whitehouse w tym czasie.

Publikacja skontaktowała się z nim ponownie w tym roku, pytając, czy klub poczynił jakiekolwiek postępy w swojej regresywnej polityce przyjmowania od czasu tego wywiadu.

„Myślę, że ludzie, którzy prowadzą to miejsce, nadal nad tym pracują i przepraszam, że to się jeszcze nie stało” – powiedział Whitehouse.

Członkostwo w elitarnym, wyłącznie dla białych klubie towarzyskim wywołałoby krytykę każdego polityka, ale pozycja Whitehouse’a nie tylko jako demokraty, ale jako człowieka, który twierdzi, że jest orędownikiem postępowych spraw, sprawia, że ​​jego sponsorowanie klubu jest jeszcze bardziej irytujące dla jego krytyków.

Whitehouse i jego żona Sandra są członkami klubu od dziesięcioleci. Ekskluzywna organizacja obejmuje wiele znanych i bogatych osób z Newport, Palm Beach i Nowego Jorku.

Kiedy pan Whitehouse zmierzył się z problemem dzień przed czerwcem, który w tym roku był świętem federalnym, powiedział, że klub nadal musi „przepracować” problemy związane z przyjęciem i uzasadnił jego włączenie do grupy, mówiąc, że to „tradycja”.

„To długa tradycja w Rhode Island i jest ich wiele i myślę, że musimy po prostu przebrnąć przez te problemy, dziękuję” – powiedział Whitehouse.

Mówi się, że pani Whitehouse przebywa w ośrodku przez większość letnich dni.

READ  O zamarzniętych granicach Europy z migrantami schwytanymi w śmiertelnej grze | uchodźcy

Pomimo dołączenia do klubu, Whitehouse wypowiadał się na temat systemowego rasizmu w Stanach Zjednoczonych. Po śmierci George’a Floyda, Ahmeda Arbery’ego i Breonny Taylor senator wydał oświadczenie o solidarności z ruchem rasistowskim.

„Słyszymy głosy pokojowych demonstrantów, którzy maszerowali. Możemy i musimy zrobić lepiej, aby wykorzenić systemowy rasizm w wielu jego formach” – powiedział.

Pozorna sprzeczność między słowami i czynami senatora przysporzyła mu krytyki ze strony lokalnych postępowych przywódców.

W artykule opublikowanym przez GoLocal w 2017 roku przywódca związkowy i aktywista Mike Araujo potępił senatora za członkostwo w Klubie Eliminacyjnym.

„Uważam, że stanowisko senatora Whitehouse’a w sprawie jego członkostwa w Historyly Limited Billy Beach Club jest głęboko rozczarowujące, ale nie zaskakujące” – powiedział. „Rasizm to powietrze, którym oddychamy w tym kraju, i nie ma miejsca, absolutnie żadnego miejsca, które można by nazwać miejscem, które nie było miejscem przymusowych wysiedleń lub rzezi ludności tubylczej, handlu, chłosty i pracy przymusowej czarnych ludzi”.