Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Demokratyczni liderzy chcą głosowania Izby we wtorek w sprawie krajowej agendy Bidena | Administracja Bidena

Dwóch Demokratów powiedziało w sobotę, że przywódcy Demokratów mają nadzieję głosować w Izbie już we wtorek w sprawie dwóch filarów agendy wydatków krajowych Joe Bidena, ponieważ partia rozpoczęła ostatnie starania, aby uzyskać Ustawodawstwo jest już dawno spóźnione przez Kongres.

szczyt Demokraci Demokraci chcą do niedzieli osiągnąć ostateczny kompromis w Izbie i Senacie w sprawie wartego 1,75 biliona dolarów 10-letniego planu społecznego i środowiskowego Bidena.

Demokraci, którzy opisali plany pod warunkiem zachowania anonimowości, powiedzieli, że w weekend odbywają się rozmowy między urzędnikami Białego Domu, Izby i Senatu.

Demokraci stwierdzili, że porozumienie może utorować Izbie Reprezentantów drogę do przyjęcia tej ustawy i oddzielnego środka w wysokości bilionów dolarów na finansowanie projektów drogowych, kolejowych i innych projektów infrastrukturalnych.

Nie wiadomo, czy uda się zrealizować ambitny harmonogram. Aby zlikwidować Senat, każda umowa wymagałaby poparcia centrowych Demokratów”. Joe Manchin, z Zachodniej Wirginiii Kirsten Sinema z Arizony.

Dwóch senatorów zmusiło Bidena do wycofania się z planu dotyczącego ustawy społecznej i środowiskowej w wysokości 3,5 biliona dolarów i wycofania niektórych inicjatyw z tego środka.

Republikanie jednogłośnie sprzeciwiają się ustawie społecznej i środowiskowej. Izba i Senat należą do Demokratów, ale w dwóch ostatnich mają o dziesięć głosów więcej niż superwiększość potrzebna do uchwalenia ustawy.

Powinni więc stosować pojednanie, proces środków budżetowych, który pozwala na zwykłą większość. Ponieważ Senat jest podzielony w stosunku 50:50 i jest kontrolowany przez głosowanie za obsadzeniem Kamali Harris na wiceprezydenta, Manchin i Cinema mają ogromną władzę.

Senat zatwierdził ustawę o infrastrukturze w sierpniu w głosowaniu ponadpartyjnym. Od tego czasu House Progressives zrezygnowali z tej ustawy, starając się wywrzeć nacisk na umiarkowanych, aby poparli większą ustawę społeczną i środowiskową.

READ  Trump mówi, że zwolennicy „płaczą z powodu sfałszowanych wyborów”, gdy atakuje „RINO”