Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Demokratyczna rozgrywka z postępowcami sprzeciwiającymi się planowi głosowania na infrastrukturę Pelosi – tak jak to się stało | Wiadomości z USA

Greta Harris miała już dość.

16-osobowy komitet, któremu współprzewodniczyłem, był na skraju upadku po miesiącach prób wytyczenia nowych granic powiatowych w Wirginia Ustawodawstwo państwowe. Nadszedł termin składania map, ale nie było planu.

Zadaniem komisji jest redystrybucja kręgów politycznych, zadanie, które ustawodawcy w Stanach Zjednoczonych podejmują co 10 lat. W ostatnich latach narasta niepokój o to, jak politycy wykorzystują ten proces, zniekształcając podziały okręgowe w celu wyboru wyborców, których przede wszystkim reprezentują, zamykając ich w reelekcji i partyzanckiej kontroli niektórych mandatów. Obecnie powszechnie uznaje się, w jaki sposób praktyka, zwana gerrymanderingiem, może zasadniczo sfałszować wybory na korzyść jednej partii.

Dziesięć lat temu Republikanie podjęli bezprecedensowy wysiłek, aby ustawić swoje stanowisko na swoją korzyść. W wyborach w 2010 roku celowali w ukryte rasy w stanowych legislatywach w celu przejęcia kontroli nad tymi organami w celu kontrolowania procesu redystrykcji. oznaczone napięcie Projekt REDMAPTo było niezwykle udane. Republikanie wykorzystali swoją nowo odkrytą większość w miejscach takich jak Wisconsin, Michigan, Ohio i Pensylwania, aby wytyczyć granice dzielnic, które przez wiele lat będą trzymać Demokratów poza władzą. W niektórych miejscach Republikanie nie zwracali uwagi na to, co próbują zrobić. W Michigan republikański doradca chwalił się nadzieniem „Demokratyczne śmieci” w niektórych obszarach.

W tym roku Komitet Harrisa składa się z ośmiu ustawodawców i ośmiu obywateli i jest podzielony równo między Demokratów i Demokratów. RepublikanieMiało to pomóc zapobiec występowaniu tego rodzaju zniekształceń.

Ale na początku października było tak źle, że komisja nie mogła nawet dojść do porozumienia, jak rozpocząć tworzenie map.

READ  Derek Chauvin: Były policjant, który zabił George'a Floyda, odwołuje się od wyroku skazującego | Wiadomości z USA