Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Demokratyczna rozgrywka z postępowcami sprzeciwiającymi się planowi głosowania na infrastrukturę Pelosi – tak jak to się stało | Wiadomości z USA

Greta Harris miała już dość.

16-osobowy komitet, któremu współprzewodniczyłem, był na skraju upadku po miesiącach prób wytyczenia nowych granic powiatowych w Wirginia Ustawodawstwo państwowe. Nadszedł termin składania map, ale nie było planu.

Zadaniem komisji jest redystrybucja kręgów politycznych, zadanie, które ustawodawcy w Stanach Zjednoczonych podejmują co 10 lat. W ostatnich latach narasta niepokój o to, jak politycy wykorzystują ten proces, zniekształcając podziały okręgowe w celu wyboru wyborców, których przede wszystkim reprezentują, zamykając ich w reelekcji i partyzanckiej kontroli niektórych mandatów. Obecnie powszechnie uznaje się, w jaki sposób praktyka, zwana gerrymanderingiem, może zasadniczo sfałszować wybory na korzyść jednej partii.

Dziesięć lat temu Republikanie podjęli bezprecedensowy wysiłek, aby ustawić swoje stanowisko na swoją korzyść. W wyborach w 2010 roku celowali w ukryte rasy w stanowych legislatywach w celu przejęcia kontroli nad tymi organami w celu kontrolowania procesu redystrykcji. oznaczone napięcie Projekt REDMAPTo było niezwykle udane. Republikanie wykorzystali swoją nowo odkrytą większość w miejscach takich jak Wisconsin, Michigan, Ohio i Pensylwania, aby wytyczyć granice dzielnic, które przez wiele lat będą trzymać Demokratów poza władzą. W niektórych miejscach Republikanie nie zwracali uwagi na to, co próbują zrobić. W Michigan republikański doradca chwalił się nadzieniem „Demokratyczne śmieci” w niektórych obszarach.

W tym roku Komitet Harrisa składa się z ośmiu ustawodawców i ośmiu obywateli i jest podzielony równo między Demokratów i Demokratów. RepublikanieMiało to pomóc zapobiec występowaniu tego rodzaju zniekształceń.

Ale na początku października było tak źle, że komisja nie mogła nawet dojść do porozumienia, jak rozpocząć tworzenie map.

READ  Były szef wywiadu saudyjskiego: Upadek afgańskiego rządu jest „nieunikniony” po porozumieniu Donalda Trumpa z talibami | wiadomości ze świata