Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dedykowany wyznawca mody (polski) transfery 265 000 euro z trzema bungalowami w Carrigtwohill

Przyciągające wzrok projekty i eleganckie wykończenia, które obfitują w 21 Maple Lane, wiele zawdzięczają relacjom właścicieli z Polską, co znacznie wpłynęło na ich zainteresowanie, jeśli chodzi o wyposażenie ich domów w produkty wysokiej jakości, które nie kosztują ziemi.

Od opalanego drewnem pieca w salonie, przez solidne dębowe schody, po mieniącą się farbę ścienną i szarą kamienną skrzynię kominową – wszyscy pochodzili z rodzinnej Polski.

Schody z litego dębu
kamienna pierś komina
kamienna pierś komina

Nawet grzejnik lustrzany IKEA w łazience głównej pochodził z polskiego oddziału szwedzkiego sklepu z wyposażeniem wnętrz.

Włożyli swoje serce i duszę w swój dom w Carrigtwohill, który z radością kupili w 2013 roku w ramach programu „leasing-to-buy”. Obiekt daje najemcom możliwość zakupu od dewelopera pod koniec okresu najmu, a Agnieska Szalonika i jej mąż skorzystali z okazji zakupu No 21 po pierwszym wynajęciu go na rok.

21 klonowa linia
21 klonowa linia

Wykonali ogromną pracę, zaczynając od powiększenia salonu na dole, następnie wyskakując nad nimi, przekształcając niewielki pokój w przyzwoitą sypialnię, a następnie przenosząc się na strych, gdzie przebudowa zapewniła Agniesce niezbędne miejsce do przechowywania, musiała realizować swoją pasję do mody, zwłaszcza mody damskiej.

Konwersja strychu
Konwersja strychu

„W lutym otworzyłem sklep internetowy o nazwie Fab Lady Boutique (na Facebooku) i nie spodziewałem się, że będzie się tak szybko rozwijał. Ale jest dostępny, a teraz potrzebuję więcej miejsca do przechowywania, więc nawet jeśli serce mi pęka dom, potrzebuję tego dodatkowego pokoju” .

Wraz z rozwojem biznesu – ubrania, które importuje z Polski, cieszą się dużym zainteresowaniem wśród członków społeczności wschodnioeuropejskiej Irlandii – Agnieska i jej rodzina przeprowadzają się do domu o większej powierzchni.

Mimo intensywnego życia zawodowego – matki dwójki dzieci i etatowej pracy w aptece, z której nie ma zamiaru rezygnować – Agnieska wciąż znajduje czas na projektowanie wnętrz w swoim domu.

READ  Dyplomacja Bidena polegająca na łagodnym zaniedbaniu wobec Ukrainy i Polski

Obejmowało to skomplikowane malowanie, które pojawia się na schodach i w głównej sypialni w formie przyciągających wzrok geometrycznych wzorów.

Pierwotne schody zastąpiono litym dębem i zamiast tradycyjnych balustrad postawili na bardziej nowoczesny wygląd, ponownie wykorzystując geometryczne kształty.

Drzwi na pierwszym piętrze są sprytne — każda sypialnia ma przesuwane drzwi z litego dębu, które chowają się w ramie, co według pary przyda się, aby zmaksymalizować przestrzeń w każdym obszarze.

Agnieska poświęciła wiele uwagi i energii projektowi głównej łazienki, w której znalazła się duża strefa prysznicowa, pływająca toaleta i umywalka oraz wanna z wyłożonymi płytkami wnękami do przechowywania.

Nastrojowe oświetlenie w tej łazience jest „wyjątkowe”, mówi James Colbert, agent sprzedaży Colbert & Co.

Kuchnia na dole zrywa z irlandzką tradycją mebli monochromatycznych – wysokie szafki ścienne są białe, a dolne szafki jasnoszare, z drewnianym blatem i miejscem na zraszacze.

Oświetlenie kanałowe i ogrzewanie podłogowe nadają mu „prawdziwego nowoczesnego charakteru” – mówi Colbert.

Kuchnia jest otwarta na salon, gdzie dobudówka zapewnia dużo miejsca do spożywania posiłków i relaksu przed wewnętrznym kominkiem, który dzięki otworom na piętrze ogrzewa również pomieszczenia na piętrze.

Duży zestaw drzwi przesuwnych do podwórka nie powoduje strat ciepła – są potrójnie oszklone, mają wysoką specyfikację i są wrażliwe na ciepło, utrzymując ciepło w razie potrzeby i na odwrót.

Agnieska mówi, że w domu jest bardzo ciepło, a rachunki za ogrzewanie zimą są bardzo niskie. Dodaje, że podczas przedłużania tylnej części domu umieścili dodatkową warstwę izolacji z tyłu domu.

Na zewnątrz dobudówki znajduje się wyłożone kafelkami patio, zacienione pleksiglasowym dachem, idealne miejsce do siedzenia w słoneczny dzień i delektowania się pizzą z ceglanego pieca do pizzy na dole ogrodu.

ogród z patio
ogród z patio

Dla każdego, kto chce uniknąć błotnistych podłóg, ogród na tyłach jest łatwy w utrzymaniu.

READ  Możliwości rynku lakierów do paznokci i pojawiające się trendy 2020-2027 - Transport materiałów sypkich

Wewnątrz znajduje się toaleta na dole, toaleta dla gości na piętrze, trzy sypialnie i główna łazienka, a także przerobiony strych pod okapem, z czterema oknami typu velux i mnóstwem miejsca do przechowywania, ale za mało, by zaspokoić potrzeby rozbudowanego biznesu Agnieski.

Konwersja strychu
Konwersja strychu

„To wspaniały dom, wszystko jest zrobione i w tym domu jest dużo serc” – mówi Agnieszka.

Pan Colbert mówi, że jest to bardzo dobrze wykończony dom w dobrej lokalizacji.

„Okolica Castlelake jest jedną z najbardziej poszukiwanych w East Cork”, mówi, dodając, że „przyjazna rodzinom i wspaniały raj dla mieszkańców”.

„Łatwo jest również dostać się do N25; w pobliżu znajdują się miejsca narkotykowe, a do Cork City można łatwo dojechać samochodem lub pociągiem, a stacja kolejowa znajduje się zaledwie rzut kamieniem od farmy” – powiedział Colbert.

“Chociaż trudno jest znaleźć wysokiej jakości nieruchomości, ten dom naprawdę oferuje wszystko, czego potrzebuje rosnąca rodzina. Rozbudowa zrobiła ogromną różnicę.”

Zainteresowanie nieruchomością jest duże: Colbert miał w ciągu tygodnia dziesiątki spotkań oględzin pierwszego dnia, a na cały tydzień było ich wiele.

Mówi, że dominują kupujący po raz pierwszy i pary, które się przeprowadzają.

Werdykt: Ustaw dobudówkę i przebuduj strych nr 21 poza trzy inne łóżka piętrowe w okolicy. Dobry wybór dla kupujących po raz pierwszy z odważnymi funkcjami projektowymi.