Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Decydujące decyzje dotyczące przyszłości gier

Decydujące decyzje dotyczące przyszłości gier

Doroczne walne zgromadzenie Międzynarodowej Federacji Igrzysk Światowych podjęło kluczowe decyzje dotyczące przyszłości igrzysk. W środę, 3 maja 2023 r. w Madrycie prof Delegaci z 31 federacji z 39 członków Wybierz Komitet Wykonawczy (ExCo) do 2026 roku i zatwierdź program sportowy Światowych Igrzysk 2025 w Chengdu w Chińskiej Republice Ludowej. Wiceprezydent Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Juan Antonio Samaranch Uczestniczył w spotkaniu jako gość. Na podium również stanął Sandra Sanchezprzewodniczący nowo utworzonego Komitetu Sportowców IWGA. Prezydent MKOl Thomas Bach Są one ustawione na sesję z komunikatem powitalnym wideo. również za pośrednictwem wiadomości wideo, Nick Sellers, dyrektor generalny Komitetu Organizacyjnego Birminghamprzekazał informacje o ostatnich misjach przed zamknięciem ksiąg w TWG 2022.


Oto najważniejsze decyzje i tematy:


Jose Priorena przewodzi IWGA przez kolejne trzy lata


W wyborach Komitetu Wykonawczego Prezydent José Priorena Został nagrodzony osunięciem się ziemi, aby przewodzić IWGA przez kolejne trzy lata. Hiszpański Jose Perorena przewodzi globalnej rodzinie graczy od 2014 roku. Nowym wiceprezesem jest Tom DillinSekretarz Generalny Światowego Strzelectwa. Jorn Verleger (prezydent FIFA), który pierwotnie chciał kandydować, wycofał swoją kandydaturę podczas spotkania. Łukasz Hinder (Honorowy Prezes Światowej Federacji Tańca Sportowego) Nadal skarbnik; Hinder jest powoływany na to stanowisko od 1998 roku. Są oni również potwierdzeni jako członkowie Komitetu Wykonawczego Anna Arzanowa (światowa federacja podwodna), Volkera Bernardiego (Światowa Federacja Latających Dysków) f Jan Franco (Międzynarodowa Federacja Korfballu). Johna Lilgelunda (FIF) jest nowym członkiem ExCo; Lillilond zastępuje Antonio Espinosa, który nie ubiegał się o reelekcję.


Przeczytaj więcej o wyborach do Komitetu Wykonawczego tutaj.


30 sportów na TWG 2025 w Chengdu w Chinach


Podczas spotkania Zgromadzenia Ogólnego Sebastian Garvins, dyrektor sportowy IWGA, przekazał informacje na temat programu sportowego 12. edycji World Games w dniach 7-17 sierpnia 2025 r. w Chengdu w Chińskiej Republice Ludowej. Komitet wykonawczy IWGA wybrał łącznie 30 sportów na Igrzyska w ciągu dwóch lat. Walne Zgromadzenie poparło tę propozycję. Sport sztuk walki SAMBO świętuje swój powrót do gier po ponad 32 latach. W 1985 roku w Londynie w Wielkiej Brytanii iw 1993 roku w Hadze w Holandii zawodnicy sambo walczyli o złoto na World Games. W tym czasie sport był częścią programu zaproszeń na obie edycje. Sebastian Garvens przedstawił również krótką listę dodatkowych sportów. Te sporty i dyscypliny należą do sektora sportów parasportowych lub mogą zostać włączone do programu TWG 2025 na wniosek miasta gospodarza Chengdu.

READ  Znajdź przypadek ospy wietrznej w Upshur | Wiadomości, sport, praca


Wszystkie sporty w Chengdu można znaleźć tutaj.


Stary i jednocześnie nowy związek


Delegaci IWGA głosowali jednogłośnie za przyjęciem Światowa Federacja Petanque i Bowls (WPBF). Petanque jest stowarzyszona z IWGA od 1983 roku; W tym czasie nazywała się Międzynarodowa Federacja Pétanque i Jiu Provençal (FIPJP). Konieczne było jednak podjęcie oficjalnej decyzji o nowym przyjęciu. Tło jest takie, że dawna Confédération Mondiale des Sports de Boules (CMSB), założona w 1985 roku, zreorganizowała się. „To nie jest zwykła zmiana nazwy, ale tak naprawdę nowa jednostka organizacyjna” — wyjaśnił Max Bishop, wiceprezes IWGA. W związku z tym konieczne byłoby nowe formalne przyjęcie do stowarzyszenia z wieloletnim stażem – i zostało ono udzielone na Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu.


Owacje na stojąco dla Maxa Bishopa


Przewodniczący IWGA, Jose Perorena, podziękował Antonio Espinosowi, Prezydentowi Światowego Karate, za jego zaangażowanie jako członka Komitetu Wykonawczego IWGA. Hiszpan służył w ExCo przez pięć lat. Szczególne wyróżnienie podczas Zgromadzenia Ogólnego otrzymał Max Bishop. Po 17 latach sprawowania urzędu wiceprezydent złożył rezygnację. Delegaci Zgromadzenia Ogólnego owacją na stojąco podziękowali Maxowi Bishopowi za jego wybitne zasługi dla rodziny World Games. Max Bishop – jak sam mówił – często zajmował się nudnymi, ale ważnymi sprawami. Wśród nich są zmiany w konstytucji i regulaminach. Jose Priorena złożył pożegnalny prezent. „Farewell Video” w wielu głosach pokazuje to, co można podsumować trzema słowami: „Dziękuję, Max”.


Początek World Series of Games


Guillaume Fili, wiceprezes wykonawczy IWGA, przedstawił aktualne informacje na temat postępów w uruchomieniu World Series of Games. To sportowe święto ma na celu skrócenie czasu oczekiwania między dwiema edycjami World Games. W ciągu trzech do czterech dni najlepsi sportowcy będą rywalizować w pięciu do sześciu Światowych Igrzyskach Lekkoatletycznych. W okresie poprzedzającym Igrzyska w Chengdu planowanych jest pięć edycji serii TWG. W miarę możliwości inauguracyjna edycja odbędzie się w listopadzie.

READ  Kanadyjscy sportowcy zdobyli 92 medale na Igrzyskach Wspólnoty Narodów – oto, co dalej


Sandra Sanchez reprezentowała Komitet Zawodników IWGA


W lutym IWGA powołało Komisję Sportowców. W sumie siedmiu sportowców pracuje nad tym, aby interesy uczestników Światowych Igrzysk były dalej słyszane. Dyrektorem została Sandra Sanchez (Karate). Pozostałych sześciu członków tego komitetu to: Kate Phillips z Australii (Flying Disc), Andres Acuña z Kostaryki (tenis), szwajcarski unihokeista Matthias Hofbauer, indyjski strzelec Verma Abhishek, Justyna Mudonyk z Polski (DanceSport) i Kanadyjka. sztangistka Ria Steen. Dlatego pojawienie się karateki Sandry Sanchez (dwukrotna mistrzyni świata i złota medalistka olimpijska) na Walnym Zgromadzeniu było symboliczne.


W swoim przemówieniu dała jasno do zrozumienia, że ​​IWGA słucha sportowców. Jean François, który pełni funkcję członka Wykonawczego Komisji Sportowców, tak o dalszych planach powiedział: „W 2025 roku komisja zostanie wybrana bezpośrednio przez uczestników Igrzysk. Wtedy zasiadać będzie także przewodniczący komisji i głosować w komitecie wykonawczym”.


Recenzja i podgląd


Na spotkaniu General Assembly CEO IWGA Joachim Jossow i Krzysztof Kropelnicki z Quantum Consultancy przyjrzeli się TWG 2022 w Birmingham, USA. Joachim Josso zacytował José Perorenę: „W kuchni może być gorąco, ale decydujące znaczenie ma danie serwowane w restauracji. A obiad był pyszny”. Prezes zwrócił więc uwagę na wyzwania organizacyjne podczas rozgrywek w dniach 7-17 lipca 2022 r. w Alabamie. Joachim Jossow zauważył również, że szczególnie sportowcy byli bardzo zadowoleni z TWG 2022. Krzysztof Kropielnicki przedstawił ankietę przeprowadzoną przez IWGA i BOC. Jednym z odkryć był entuzjazm i duma mieszkańców Birmingham z goszczenia światowej klasy imprezy sportowej. Z ankiety: „Miejscowi z zadowoleniem przyjęli Światowe Igrzyska 2022. W liczbach: ponad 140 000 widzów obserwowało decyzje w 223 imprezach medalowych”. Ekspozycja w mediach była również „godna szacunku”: jeśli chodzi o liczby, ankieta mówi, że tak 1639 godzin od czasu emisji przez 61 Strefy TV i tak było 186 Miliony dostępu do mediów online 335 Miliony mediów społecznościowych.

READ  Niezależność medialna Polski | Sporty narodowe


Dla nadchodzących gospodarzy igrzysk w 2025 r. pani Lin Han, starszy personel w Dziale Zawodów Biura Sportu w Chengdu, Chengdu State of Readiness, wprowadziła PCR. Delegatów szczególnie zainteresowało to, że Chengdu miało do wyboru łącznie 30 obiektów (20 krytych, 7 odkrytych i 3 sporty wodne), które stanowiły idealną scenę do rozgrywania zawodów podczas igrzysk. Pani Hahn przedstawiła również potencjalne lokalizacje dla TWG Village i TWG Plaza. Ciekawostka: Chengdu zajmuje pierwsze miejsce na liście „najszczęśliwszych miast w Chinach” przez 14 lat z rzędu.


Uhonorowany Sportowiec i Drużyna Roku


W imieniu Valerii Cardenas (23 l.) z Kolumbii i reprezentacji Niemiec Robert „Nub” Rauch, prezes Światowej Federacji Latających Dysków (WFDF), odebrał nagrody IWGA dla sportowca i drużyny roku. Światowa Federacja Latających Dysków była zachwycona otrzymaniem podwójnego wyróżnienia w 2023 roku. Dwóch nominowanych w tej dziedzinie sportu pokonało ostrą konkurencję w głosowaniu online. Anna Jacobson, IWGA Communications Officer, zwróciła uwagę na ekscytujący wyścig o tytuł Sportowca Roku. Tylko na boisku, po kilku zmianach prowadzenia w ciągu ostatniej godziny, Kolumbijka Valeria Cardenas pokonała zawodniczkę Muay Thai Monikę Chuchlikovą (27) ze Słowacji. Prezydent Rauch przyczynił się do sukcesu i po raz kolejny osobiście zebrał społeczność latających dysków podczas finałowego wyścigu. Anna Jacobson twierdzi, że tegoroczna kampania zyskała dużą świadomość w mediach społecznościowych i cyfrowych dzięki społecznościom sportowców i uczestniczącym drużynom. Tym samym kolejnym zwycięzcą kampanii została IWGA, która z wielkim sukcesem przeprowadziła głosowanie.światowe gry Jest to wielosportowa impreza organizowana co cztery lata przez Międzynarodową Federację Światowych Igrzysk przy wsparciu Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Światowe Igrzyska Olimpijskie 2022 odbyły się w Birmingham w stanie Alabama w USA od 7 do 17 lipca 2022 roku. W igrzyskach wzięło udział 3600 sportowców z 34 dyscyplin sportowych i 100 krajów. 12. Światowe Igrzyska odbędą się w Chengdu w CHN w 2025 roku.