Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dealerzy samochodów używanych kupują akcje na Cazoo taniej niż szalone ceny aukcyjne – The Car Dealer Magazine

Dealerzy zaczęli kupować akcje od internetowego sprzedawcy używanych samochodów Cazoo, ponieważ ceny aukcyjne nadal rosną.

Dwóch dealerów samochodowych opowiedziało, jak widzieli samochody reklamowane po cenach Cap Clean na stronie internetowej Cazoo, podczas gdy podobne modele były sprzedawane na aukcjach za tysiące dodatkowych funtów.

Chris Middlhurst z Middlehurst Garage w St.

Powiedział dealerowi samochodowemu: „Jesteśmy na szalonym rynku, na którym konsument może kupić samochód taniej niż w handlu”.

Middlehurst Garage specjalizuje się w używanych samochodach Nissan, ale, podobnie jak reszta branży, okazało się, że ceny aukcyjne wymknęły się spod kontroli, więc zacząłem szukać innych opcji, aby zdobyć akcje.

„Szukałem tylko zapasów” – powiedział Middlhurst – „Próbowałem trochę i często kupować, ponieważ nie sądzę, aby samochody były warte tego, co widzimy na aukcjach”.

Specjalizujemy się w używanych samochodach Nissana i widzieliśmy 18-panelowy samochód Qashqai z 20 000 mil na aukcji za 2500 funtów – i faktycznie wzrósł w maju aż o 500 funtów na okładce.

Reklama

Pomyślałem, że ciężko mi to sprzedać.

Skończyło się na tym, że kupiłem samochód [from Cazoo] Trochę śmiechu. Widziałem samochód reklamowany na Facebooku i kliknąłem go, aby zobaczyć, że ma siedem miejsc, jednego właściciela, 15 000 mil długości i pomyślałem, po co?

„Sprawdziłem, cena była Cap Clean i mogłem ją dostarczyć do domu za darmo”.

Post Chrisa Middlethursta na Facebooku

Middlehurst zauważył, że Cazoo nie jest jedynymi sprzedawcami, których widział z samochodami reklamowanymi po niższych cenach detalicznych, powołując się na inne supermarkety samochodowe, które również oferują niektóre akcje po cenach gotowych do sprzedaży na obecnym rynku.

Nie jest też sam w kupowaniu od Cazoo, ponieważ szef innej grupy dealerskiej powiedział dealerowi samochodowemu, że polecił swojemu zespołowi kupującemu używane samochody, aby spojrzał na witrynę.

READ  Nowa gra Elder Scrolls nagle pojawiła się na Androidzie

Drugi dealer – który nie chciał być nazwany – powiedział, że odkrył Volkswagena Golfa reklamowanego w cenie Cap Clean, ale wie, że te modele sprzedają się za więcej niż na przednich kortach.

Powiedział: „ To szaleństwo iść do Cazoo i kupić jeden z ich samochodów, wiedząc, że mogę go sprzedać za więcej.

Kto ustala ceny? Golf, który zauważyłem, jest tam od października, a cena jest tak tania – kupię i sprzedam za więcej.

Derren Martin, szef działu ocen HPI, powiedział, że słyszał podobne historie, jak supermarket samochodowy oferujący zakup wszystkich modeli, które miał na stanie, z profilu przypisanego przez franczyzowego dealera. Jednak odmówili sprzedaży.

Powiedział: „Wiem, że wielu sprzedawców ogląda witryny detaliczne, jak to zwykle robią, i kupuje od prywatnych reklamodawców”.

Obecnie wielu sprzedawców detalicznych reklamuje samochody, które kupili, gdy ceny handlowe były tańsze, więc jeśli chodzi o wymianę tych samochodów, nie będą w stanie tego zrobić w pobliżu kwoty, którą zapłacili im kilka tygodni temu.

Dyrektor Insight w Cazana Robert Bontan powtórzył to, mówiąc, że w takich przypadkach ci dealerzy prawdopodobnie staną się „ofiarami własnej polityki”.

Powiedział: „Myślę, że część z tego wynika z procedur magazynowania w niektórych salonach. Dealerzy mają zasady przechowywania, zgodnie z którymi jeśli samochód jest w magazynie przez kilka dni, obniżą cenę, dopóki nie zostanie sprzedany”.

Nie dziwię się, że tak się stało, ale myślę, że prawdopodobnie wydarzy się to w mniejszej liczbie, niż mogłyby nas przekonać posty na Facebooku.

Uzyskaj więcej od dealera samochodowego

  • Polecane historie
  • Używane dane samochodu
  • Wczesny dostęp do magazynu

„Cazoo jest bardzo dobry pod względem ceny, szczerze mówiąc, jest bardzo konkurencyjny, ponieważ patrzy na wiele różnych zestawów danych, w tym nasz.

„Jeśli spojrzeć na pierwotną cenę, nadal jest ona nieco niższa niż to, co widzimy na rynku, ale przez kilka dni w magazynie spodziewałbym się, że zrobią to zgodnie z jakąkolwiek polityką przesunięcia zapasów, jaką mają”.

Więcej historii używanych samochodów Można go znaleźć w naszej dedykowanej sekcji.