Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

DEAG wzmocni swoją pozycję na rynku brytyjskim poprzez przejęcie UK Live Limited

DEAG wzmocni swoją pozycję na rynku brytyjskim poprzez przejęcie UK Live Limited

DGAP-News: DEAG Deutsche Entertainment Aktiengesellschaft / Słowo kluczowe: inwestycje
15.06.2021 / 10:01
Wydawca ponosi wyłączną odpowiedzialność za treść tej reklamy.

Wiadomości korporacyjne

DEAG wzmocni swoją pozycję na rynku brytyjskim poprzez przejęcie UK Live Limited

BERLIN, 15 czerwca 2021 r. – DEAG Deutsche Entertainment Aktiengesellschaft („DEAG”) przyspiesza swoją międzynarodową ekspansję, nabywając 90% udziałów w brytyjskiej promocji i organizatorze wydarzeń UK Live Limited („UK Live”) w Wielkiej Brytanii za pośrednictwem swojej spółki zależnej Kilimanjaro Holdings Ltd. W UK Live DEAG z powodzeniem rozszerza swoją działalność na Wielkiej Brytanii, najważniejszym rynku wtórnym firmy. DEAG nabył już większościowy pakiet udziałów w UK Gigantic Holdings Ltd w grudniu 2019 r., po przejęciu The Flying Music Group w 2017 r. i Scotland’s Belladrum Festival w 2018 r. Ponadto Kilimanjaro nabył udziały w Collective Form Ltd. na początku 2021 r. DEAG ugruntował również swoją pozycję rynkową w Wielkiej Brytanii i Irlandii jesienią 2020 r., zakładając spółkę joint venture Singular Artists w Irlandii. Przejęcie UK Live, a także ciągły rozwój branży biletowej w Wielkiej Brytanii, w szczególności poprzez współpracę z platformami myticket.co.uk i Gigantic.com, tworzą idealną synergię dla DEAG.

UK Live działa na rynku jako organizator wydarzeń od ponad 10 lat i jest jednym z największych niezależnych promotorów w Wielkiej Brytanii. W ostatnich latach firma organizowała koncerty z tak znanymi gwiazdami muzyki jak Craig David, Kim Wilde, Rick Astley czy Kaiser Chiefs. UK Live działa również w obszarze rezerwacji artystów, budowania teatrów i technologii wydarzeń. Firma działa wyłącznie na rodzimym rynku w Wielkiej Brytanii i jest doskonałym uzupełnieniem portfolio DEAG z siecią partnerów i szeroko zdywersyfikowanym portfolio, które obejmuje popularny festiwal muzyczny Let’s Rock w 14 miastach Wielkiej Brytanii. Założyciele firmy i dyrektorzy zarządzający UK Live, Nick Billinghurst i Matt Smith, pozostaną w zarządzie jako udziałowcy i będą nadal kierować firmą przez długi czas.

READ  Maxwell Street wprowadza muzykę klezmerską do Polskiego Centrum Franklina

„W świetle pozytywnego rozwoju stanu szczepień na naszych głównych rynkach, spodziewamy się, że w nadchodzących miesiącach nasza działalność biznesowa będzie coraz bardziej powracać do normy. Już wyznaczamy ścieżkę dalszego rozwoju naszej udanej działalności i możemy rozwijać naszą silną pozycja rynkowa w Wielkiej Brytanii po przejęciu UK Live UK Live posiada własne produkcje i niezależnie obejmuje całą infrastrukturę od konfiguracji po technologię Skupiając się na rynku lokalnym, działalność biznesowa UK Live nie jest zagrożona przez Brexit Partnerstwo z UK Live daje nam możliwości , zwłaszcza jeśli chodzi o sprzedaż biletów i rozrywkę na żywo, na przykład będziemy pokazywać bilety na wydarzenia na żywo w Wielkiej Brytanii wyłącznie za pośrednictwem Gigantic.com, skomentował Detlev Cornet, członek zarządu DEAG.

„Przejęcie UK Live dodaje atrakcyjne wydarzenia i koncerty do naszego portfolio wydarzeń” – skomentował Stuart Galbraith, dyrektor generalny Kilimandżaro. Nick Billinghurst i Matt Smith mają wieloletnie doświadczenie w branży rozrywkowej na żywo i od samego początku ukształtowali UK Live dzięki „Let’s Rock The Moor” z 1000 odwiedzających dla odnoszącego sukcesy towarzystwa kilkunastu festiwali i niezliczonych koncertów w tym okresie od kilku lat. Dziś tylko cztery cykle wydarzeń „Let’s Rock, Penn Fest, Friday Night Live Norwich i Sunday Sessions” przyciągają rocznie ponad 200 000 odwiedzających.

Nick Billinghurst, dyrektor zarządzający UK Live dodaje: „Jesteśmy bardzo podekscytowani naszą przyszłą współpracą z DEAG i nie możemy się doczekać wspólnego prowadzenia naszej podróży wzrostu. Dzięki DEAG mamy silnego partnera po naszej stronie, z którym jesteśmy idealnie przygotowani do era po koronie. I znowu na najwyższym poziomie. Jestem pewien, że obie strony skorzystają na naszej fuzji w dłuższej perspektywie.

O DEAG

DEAG Deutsche Entertainment AG (DEAG) jest wiodącym europejskim dostawcą usług rozrywkowych i dostawcą rozrywki na żywo. DEAG i spółki z jej grupy są obecne w 13 lokalizacjach na swoich głównych rynkach w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Irlandii i Danii. Jako dostawca usług rozrywkowych na żywo ze zintegrowanym modelem biznesowym, DEAG ma duże doświadczenie w projektowaniu, organizowaniu, marketingu i prowadzeniu wydarzeń.

READ  Zoë Kravitz wpadła na pomysł Pazurów Kobiety-Kota w Batmanie

Firma DEAG, założona w Berlinie w 1978 roku, zajmuje się dzisiaj rockiem/popem, muzyką klasyczną, jazzem, rozrywką rodzinną, sztuką i wystawami oraz sprzedażą biletów. Szczególnie duże znaczenie dla dalszego rozwoju treści DEAG mają rodzinne rozrywki i galerie sztuki.

W 2019 r. sprzedano ponad 5 milionów biletów na ponad 4000 wydarzeń – coraz większy odsetek sprzedano na platformach e-commerce grupy „MyTicket” i „Gigantic.com” dla treści własnych i stron trzecich.

Dzięki silnej sieci partnerów DEAG zajmuje doskonałą pozycję rynkową jako działająca na arenie międzynarodowej firma świadcząca usługi rozrywkowe na żywo.

Inwestor i public relations
Axel Mühlhaus, edicto GmbH
Eschersheimer Landstraße 42
60322 Frankfurt nad Menem
Tel: 0049 69 905505-52
E-mail: [email protected]

15.06.2021 Publikacja aktualności firmowych, transmitowana przez DGAP – jedną z usług EQS Group AG.
Wydawca ponosi wyłączną odpowiedzialność za treść tej reklamy.

Usługi dystrybucyjne DGAP obejmują komunikaty regulacyjne, wiadomości finansowe/korporacyjne oraz komunikaty prasowe.
Zarchiwizowane na www.dgap.de