Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

DAZN SZYBKO URUCHAMIA DWA KANAŁY NA ŚWIECIE

DAZN SZYBKO URUCHAMIA DWA KANAŁY NA ŚWIECIE

Zgodnie ze swoją strategią, aby pokazać więcej sportu większej liczbie fanów, Grupa DAZN ogłosiła dziś uruchomienie dwóch nowych globalnych kanałów FAST: DAZN Combat i DAZN Women’s Football*.

DAZN Combat zapewnia fanom miejsca w pierwszym rzędzie podczas najlepszych akcji w boksie i MMA, w tym transmisji na żywo, skrótów, legendarnych archiwalnych walk, filmów dokumentalnych i wielu innych. DAZN będzie oferować wydarzenia bokserskie na żywo, a także powtórki i filmy dokumentalne celebrujące najlepszych bokserów na świecie, z listy obiektów bokserskich i walki DAZN, w tym Matchroom Boxing, Golden Boy, MF i DAZN: X Series, sporty walki, w tym PFL Archives, Ansgar Fighting League, Naciones MMA, Muay Thai na całe życie, Primetime Wrestling, KOK, MMA Bushido, Dream Boxing.

DAZN Women’s Soccer to idealne miejsce dla każdej fanki kobiecej piłki nożnej, która stawia je w samym sercu gry i oferuje elitarne rozgrywki, w tym Ligę Mistrzów UEFA Kobiet (UWCL) i Finetwork Liga F, a także archiwa, dostęp za kulisy i najciekawsze momenty. Na kanale będą również wyświetlane filmy dokumentalne, w tym „EQUALS”, sześcioodcinkowy serial dokumentalny, w którym widzowie stają twarzą w twarz z niektórymi supergwiazdami kobiecej piłki nożnej, jak nigdy dotąd, oraz „The Game That Changed Football”, film o El Clasico Historyczne UWCL pomiędzy FC Barcelona a Realem Madryt przed wyprzedanym stadionem Camp Nou w marcu 2022 r. Pierwszym meczem na żywo na kanale będzie rewanż półfinału UWCL 27 kwietnia, Chelsea FC Women vs. Barcelona.

LG będzie nadawać kanały na całym świecie (z wyłączeniem głównych regionów DAZN). Będzie dostępny na kanałach LG w Argentynie, Brazylii, Meksyku, krajach skandynawskich (Norwegia, Szwecja, Finlandia i Szwecja), Holandii, Francji i Australii. Samsung TV Plus będzie również dystrybuować DAZN Women’s Soccer w Australii i Nowej Zelandii, począwszy od 26 kwietnia*. VIDAA będzie nadawać oba kanały w Australii, Brazylii i Meksyku. Inni partnerzy zostaną zaangażowani po uruchomieniu, zwiększając dostęp do większej liczby regionów.

READ  Sport w telewizji: czwartek, 22 września 2022 r.

Niedawno DAZN uruchomił DAZN RISE: bezpłatny, całodobowy kanał z reklamami w Niemczech i Austrii, poświęcony sportowi kobiet. Kanał zawiera transmisje na żywo i najważniejsze wydarzenia z UWCL, francuskiej i hiszpańskiej Premier League, Division 1 Féminine i Finetwork Liga F, a od września 2023 r. Bundesligi kobiet, a także golfa, piłki ręcznej, koszykówki, hokeja i boksu.

Veronica Diquatro, dyrektor generalny DAZN Global Markets, powiedziała: „DAZN jest kolebką kobiecej piłki nożnej, boksu i sportów walki na całym świecie. Jesteśmy zaangażowani w zwiększanie globalnej obecności tych sportów na rynkach na całym świecie, a kanały pomogą większej liczbie fanów sportu uzyskać większy dostęp do praw sportowych pierwszej klasy na całym świecie.

„Mamy już imponujący portfel globalnych udziałów w prawach na rynkach innych niż podstawowe, a FAST Global Channels podkreśla nasze zaangażowanie w zapewnianie pasjonatom sportowej rozrywki w dowolnym miejscu i czasie”.

Odnosząc się do premiery, Daniel Palmisano, Head of Business Development, Samsung TV Plus, powiedział: „W ramach naszego zobowiązania do wprowadzenia kanałów sportowych premium do Samsung TV Plus, mam przyjemność ogłosić naszą współpracę z DAZN w celu uruchomienia DAZN Women’s Soccer na Samsung TV Plus. Australii i Nowej Zelandii.

„Teraz fani będą mogli cieszyć się wszystkimi emocjami związanymi z kobiecą piłką nożną, w tym najlepszymi rozgrywkami piłkarskimi na żywo z całego świata, na naszej rozwijającej się platformie”.

„Baza użytkowników kanałów LG w Europie potroiła się w ciągu ostatniego roku dzięki dostępności coraz większej liczby kanałów” — powiedział Chris Gu, starszy wiceprezes ds. platform biznesowych w LG Electronics Home Entertainment Company.

„Spodziewamy się, że dzięki dodaniu popularnych kanałów sportowych DAZN więcej klientów telewizorów LG w Europie będzie mogło cieszyć się ulubioną grą na dużym ekranie w domu”.

* DAZN Combat z wyjątkiem: USA, Kanady, krajów bałtyckich, Krymu, Iranu, Kuby, Korei Północnej, Syrii i piłki nożnej kobiet DAZN z wyjątkiem MENA, Chin, Hong Kongu, Tajwanu i Makau.

READ  Irański sztangista został dożywotnio zakazany przez reżim islamski po tym, jak uścisnął dłoń izraelskiemu zawodnikowi podczas międzynarodowego turnieju.

**Samsung TV Plus jest dostępny na wszystkich podłączonych telewizorach SMART od 2017 roku