Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dawn of June 2: Ceny mogą spaść do końca 2022 roku, mówi Vilsack

Dawn of June 2: Ceny mogą spaść do końca 2022 roku, mówi Vilsack

Prezydent Biden kładzie nowy nacisk na walkę z inflacją, ponieważ sondaże wciąż spadają. Zdaniem sekretarza ds. rolnictwa Toma Vilsacka pod koniec roku ulga powinna jednak nadejść, jeśli chodzi o ceny żywności.

Vilsack mówi Strategia, którą ogłosił w czwartek, to „przekształcenie” amerykańskiego systemu żywnościowego Obniżenie cen należy zacząć od zwiększenia konkurencji w sektorze przetwórstwa.

„W stopniu, w jakim zwiększasz konkurencję, zwiększasz wydajność, zwiększasz podaż, będziesz pracować z czasem, myślę, a to wpływa i wpływa na ceny” – powiedział dziennikarzom Vilsack w środę po przemówieniu na Georgetown University. „Czy zostanie to zrobione w ciągu następnego miesiąca lub dwóch? Nie, czy można to zrobić pod koniec 2022 i 23? Tak myślę”.

Ale ale ale: Vilsack dał jasno do zrozumienia, że ​​chce uniknąć ryzyka wspierania nadmiernych mocy przerobowych i szkodzenia istniejącym firmom. Vilsack powiedział, że departament przyjrzy się opłacalności ekonomicznej 250 projektów przetwórstwa mięsa i drobiu, które już ubiegają się o finansowanie USDA. „Będzie to część osądu, który podejmujemy przy podejmowaniu decyzji o tym, dokąd trafiają te zasoby” – powiedział.

Co nowego w planie Vilsack

Wiele z tego, co było zawarte w planie Vilsack, zostało już ogłoszonych w środę, w tym finansowanie ekspansji przetwórstwa mięsa, ale kilka kluczowych aspektów było nowych.

Nowe inicjatywy obejmują 600 milionów dolarów na poprawę łańcucha dostaw żywności poza przetwórstwem mięsa i drobiu. 400 milionów dolarów na regionalne centra biznesowe; 300 milionów dolarów na transformację rolnictwa ekologicznego i 155 milionów dolarów na rozszerzenie inicjatywy mającej na celu zapewnienie większej liczby detalicznych opcji spożywczych w śródmiejskich i wiejskich obszarach, które są pustyniami żywnościowymi.

Republikanie nazywają plan „mylącym” i „myśleniem życzeniowym”

Wyżsi republikanie w komisjach Izby Reprezentantów i Senatu przedstawili plan Vilsacka w dwóch oddzielnych oświadczeniach w środę po południu.

„Zwiększenie wydatków na inicjatywy ekologiczne i ogrody na dachach z mylącą winą na firmy i agrobiznes nie zwiększy lokalnej produkcji żywności”, powiedział przedstawiciel Pensylwanii Glenn Thompson.

READ  Eksport odzieży do UE: Bangladesz przygotowuje się do ominięcia Chin

Jego odpowiednik w komisji senackiej, John Bozeman z Arkansas, powiedział, że plan reprezentuje „niewłaściwe priorytety i myślenie życzeniowe”. „Duża część tych „ram” to po prostu przepakowanie wcześniej ogłoszonych inicjatyw, które otrzymają jednorazowe środki na pomoc w walce z koronawirusem” – powiedział Bozeman.

zapamiętać: Marszałek Senatu Debbie Stabeno, demokratka z Michigan, wezwała do ustalenia priorytetów finansowych i politycznych, które stanowią większość planów Vilsacka. Jak twierdzi, wydatki te „obniżą koszty i stworzą dietę bardziej sprawiedliwą dla konsumentów i lepszą dla mężczyzn i kobiet, którzy wspierają naszą gospodarkę żywnościową”.

Plantatorzy pszenicy do Departamentu Sprawiedliwości: Porozmawiaj z USDA

National Wheat Growers Association wzywa administrację Bidena do uzyskania wkładu USDA Sprawa Sądu Najwyższego może mieć wpływ na dalsze korzystanie z Roundup.

Vilsack powiedział w zeszłym tygodniu Senackiej Komisji Pielgrzymkowej, że nie skonsultowano się z nim w sprawie decyzji Departamentu Sprawiedliwości Przedstawienie informacji na temat kwestii związanych z pestycydami. NAWG wcześniej podpisała list od ponad 50 grup, prosząc administrację o wycofanie notatki prokuratora generalnego zalecającej oddalenie wniosku Monsanto.

„Niebezpieczne odwrócenie sytuacji, które sprzeciwia się federalnej ustawie o pestycydach, ogranicza dostęp rolników i innych użytkowników bardzo potrzebnych narzędzi do bezpiecznej i zrównoważonej produkcji żywności, włókien i paliw oraz stanowi zagrożenie dla regulacji opartych na nauce i handlu międzynarodowego” mówi NAWG.

Ukraina i Polska upraszczają handel zbożem

Przedstawiciele ukraińskiego i polskiego rządu spotkali się niedawno z kierownictwem kolei i innymi przedstawicielami przemysłu w polskim porcie Gdańsk, aby postawić logistyczne i biurokratyczne przeszkody, które utrudniają ukraiński eksport zboża, według Ministerstwa Rolnictwa Ukrainy.

Według Ministerstwa Rolnictwa Ukrainy, Polska zgodziła się zatrudnić więcej celników, kontrolować zboże na najbardziej ruchliwych przejściach granicznych i przedłużyć godziny pracy w tych miejscach. Agencja twierdzi, że wysiłek powinien otworzyć nowe połączenia do trzech polskich portów, w tym do Gdańska.

READ  Wojciech Czernek, prezes Baltony

Rządowe Biuro Odpowiedzialności mówi, że potrzebna jest lepsza współpraca w globalnych działaniach na rzecz bezpieczeństwa żywnościowego

Według Government Accountability Office agencje federalne odpowiedzialne za wdrażanie globalnej strategii bezpieczeństwa żywnościowego Stanów Zjednoczonych mogłyby lepiej koordynować swoje wysiłki w krajach na całym świecie.

W realizację strategii zaangażowane są Departament Rolnictwa USA, Agencja Rozwoju Międzynarodowego USA, Departament Stanu i Departament Skarbu.

Raport mówi, że agencje niekoniecznie udostępniają informacje o swoich wydatkach innym agencjom, co może prowadzić do powielania lub nakładania się wysiłków.

OKRĄGŁY STÓŁ WOTUS NA POŁUDNIOWYM ZACHÓD

Innym hipotetycznym okrągłym stołem badającym regulacje dotyczące „Wody USA” jest: Z beczki na dziśSkupiało się to na kwestiach ważnych dla Południowego Zachodu. Wydarzenie jest organizowane przez Arizona Farm Bureau i obejmuje New Mexico Association of Conserved Areas, Colorado Ag Water Alliance oraz Rio Grande Water Restoration Project.

Okrągły stół jest trzecim z 10 zorganizowanych przez różne grupy. Następny zaplanowany na poniedziałek, Jest organizowany przez Kansas Livestock Association.

Dlaczego im zależy: Agencja Ochrony Środowiska i Korpus Inżynierów Armii twierdzą, że wykorzystają dane zebrane przy okrągłych stołach, aby napisać nową „stałą” definicję WOTUS, która określa jurysdykcję ustawy o czystej wodzie.

on to powiedział: „Może jest słaby, ale to dopiero początek i musimy nad tym popracować”. – Były demokratyczny senator z Montany Max Baucus udzielił niezbyt entuzjastycznego poparcia dla indo-pacyficznych ram gospodarczych administracji Bidena podczas seminarium internetowego zorganizowanego przez Farmers for Free Trade.

Powiedział, że ramy nie obniżą ceł – czego pragnie amerykański sektor rolny – ale mogą umocnić przywództwo USA w Azji, za co administracja powinna być pochwalona.

Pytania, uwagi i wskazówki? E-mail [email protected]