Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Data premiery Nintendo Switch 2 już w pierwszym kwartale 2025 r. – raporty

Data premiery Nintendo Switch 2 już w pierwszym kwartale 2025 r. – raporty

Zaktualizowano o 20:45 w Wielkiej Brytanii: Źródła Eurogamer mogą teraz potwierdzić wcześniejsze doniesienia, że ​​premiera Switcha 2, którego premiera miała nastąpić później w 2024 r., jest obecnie przewidziana na pierwszy kwartał 2025 r.

Premiera konsoli na początku przyszłego roku – ale w ciągu następnego roku finansowego – ma na celu zapewnienie, że w ofercie Switch 2 pojawi się jak najwięcej tytułów, jak to tylko możliwe, jak rozumie Eurogamer.

osobno, VGC Teraz zgłosił również przeniesienie na pierwszy kwartał 2025 r., a źródła publikacji podają, że Nintendo niedawno poinformowało zewnętrznych producentów gier o przeprowadzce z końca 2024 r. na początek 2025 r.


Oryginalna historia o 18:15 w Wielkiej Brytanii:W Internecie krąży raport twierdzący, że Nintendo Switch 2 zadebiutuje teraz w pierwszym kwartale 2025 roku.

Dziennikarz meczów brazylijskich Pedro Henrique Lotti Lippi Stwierdzono, że Nintendo planuje obecnie wypuścić swoją następną konsolę na początek 2025 r., chociaż przypada to jeszcze na rok finansowy 2024. Raport opiera się na źródłach deweloperskich, które obecnie planują premierę w tym kwartale.

Eurogamer słyszał w tym tygodniu podobne pogłoski na temat premiery na początku 2025 roku ze źródeł branżowych, choć nie był w stanie ich konkretnie udowodnić. Powszechnie oczekiwano, że Nintendo Switch 2 pojawi się jeszcze w tym roku. Przeprowadzka na drugą stronę Świąt Bożego Narodzenia na początku 2025 r. oznacza więcej czasu na przygotowanie konsoli do premiery, przy jednoczesnym zachowaniu korzyści finansowych wynikających z premiery Switcha 2 w nadchodzącym kalendarzu finansowym Nintendo.

Wiadomości: Co sądzisz o uruchomieniu wieloplatformowej wersji beta konsoli Xbox firmy Microsoft?Obejrzyj na YouTube

VGC poinformowało dziś po południu, że dwa źródła programistów pracujące nad grami na Switcha 2 w rzeczywistości dążyły do ​​premiery w pierwszym kwartale 2025 roku, choć nie mogły potwierdzić, że było to spowodowane opóźnieniem.

Obecnie Nintendo ma jeszcze zaplanowane wydanie tylko kilku gier na bieżący Switch w 2024 r.: marcowy tytuł Princess Peach oraz porty Luigi's Mansion 2 i Paper Mario: A Thousand Year Door.

Nintendo nadal wystawia Metroid Prime 4 do wydania jako grę na Switcha 1, pomimo daty „TBA”.

W zeszłym roku Eurogamer poinformował, że Nintendo zaprezentowało programistom możliwości sprzętowe Switcha 2 podczas targów Gamescom w sierpniu zeszłego roku, a partnerzy pokazali techniczne demonstracje tego, jak dobrze system został zaprojektowany do działania.

Nastąpiło to po tym, jak szczegóły dotyczące Switcha 2 zostały udostępnione głównym partnerom wydawniczym pod koniec 2022 r. — fakt ten omówił prezes Activision Blizzard, Bobby Kotick, w e-mailu opublikowanym w Internecie w zeszłym roku w ramach sprawy sądowej FTC w związku z przejęciem firmy przez Microsoft. Po rozmowie Koticka z prezesem Nintendo Shuntaro Furukawą e-maile pokazały, jak dyrektorzy Activision omawiali zdolność Switch 2 do uruchomienia Call of Duty.

Jednak w listopadzie ubiegłego roku w wywiadzie dla gazety Furukawa określił te doniesienia jako zwykłe „plotki”.

Niezależnie od tego, raport branżowy GDC opublikowany w zeszłym miesiącu wykazał, że setki programistów pracuje obecnie nad projektami, które mają zostać uruchomione na Switchu 2.

Eurogamer skontaktował się z Nintendo w celu uzyskania komentarza.

READ  Sony Xperia 1 III zostanie dostarczona 19 sierpnia za 1299 USD