Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dasha Nekrasova i Madeline Quinn w horrorze inspirowanym Epsteinem

Wszystkie dobre rzeczy do zobaczenia, kuratorowane przez East London Deeper Into Movies Club.

Nagroda dla Ulubionego Tytułu Roku dla Deeper Into Movies trafia do straszne sześćdziesiąt pierwszy debiut reżyserski, czerwony strach gospodarz podcastu i Dziedziczenie Gwiazda, Dasha Nekrasova.

Napisany wspólnie z Madeline Quinn, straszne sześćdziesiąt pierwszy Zrodzony z konspiracyjnego zapału, który pojawił się po śmierci Jeffreya Epsteina, zbadał wiele zaniedbań w tej sprawie. Fabuła opowiada o dwóch młodych kobietach – Noelle (w tej roli Quinn) i Addie (w tej roli budząca grozę Betsy Brown) – które nieumyślnie przeprowadzają się do dupleksu Upper East Side, który wcześniej należał do Epsteina. Każdy, kto przekracza próg, ma obsesję na punkcie obsesji, a Noelle angażuje się w psychoseksualne partnerstwo z Nekrasovą, która staje przed kamerą jako obsesyjna detektyw amator, znana tylko jako „Dziewczyna”.

straszne sześćdziesiąt pierwszy Wykorzystuje elementy typu, aby stworzyć poczucie szaleństwa, że ​​zasłona, za którą zajrzałeś, jest już zamknięta, a odpowiedzi na zawsze pozostaną nieuchwytne. Choć czerpie z wizualnego języka reżyserów takich jak Dario Argento i polskiego reżysera Andrzeja Solowskiego, wysoki wynik i komediowa wrażliwość filmu są całkowicie autentyczne. Ale, choć film jest zabawny, w jego przedstawieniu spiskowego myślenia można znaleźć prawdziwy horror i prawdziwy patos, ze względu na szczere i pełne pasji zainteresowanie pisarzy tematem.

Przeczytaj nasz wywiad z Nekrasovą i Quinnem poniżej, któremu towarzyszy sesja uchwycona przez Donalda Stahla, w której odtwarzają Damon Alban i Liam GallagherMecz piłki nożnej derbów Britpop z 1996 roku.

VICE: Jeśli zaczęliśmy od początku, od jak dawna się znacie?
Dasza Niekrasowa:
Byliśmy przyjaźni przez prawie dekadę i mieliśmy pewne podobieństwo w SF i LA, mieszkając w różnych punktach. Kiedy przeprowadziłam się do Nowego Jorku w 2018 roku, zaczęliśmy się częściej spotykać.

Jaka była twoja pierwsza myśl o tekście? jak to się stało?
Niekrasowa:
Oboje byliśmy zszokowani śmiercią Epsteina i myślę, że wynika to z poczucia bezradności i bezcelowości siła z przeciwnej strony Klasa rządząca uważała, że ​​scenariusz będzie najlepszym sposobem na ukierunkowanie naszego entuzjazmu.
Madeline Quinn: Rozmawialiśmy o współpracy przez jakiś czas i naturalnie osiągnął szczyt po tym wydarzeniu. Oboje dołączyliśmy do Equinox mniej więcej w tym czasie i byłem pod wielkim wrażeniem przerażającej i przerażającej aury miejsca na 61 ulicy. Miał przestronny taras z mnóstwem liści i mebli wypoczynkowych, więc zacząłem nazywać go Kubrinox i pofatygowałem Dashę, żeby to sprawdzić. Doskonale pamiętam jej brudnożerny uśmiech, kiedy wysiadła z windy i powiedziała: „Rozumiem”.

READ  Nigdy nie przestawaj marzyć: życie i dziedzictwo Szymona Peresa

Czy przed Epsteinem byłeś konspiratorem?
Niekrasowa:
Jak mówi moja postać w filmie: „Nie jestem teoretykiem spiskowym, jedynym spiskiem jest spisek wśród elit, który polega na trwałej podklasie, którą mogą wykorzystać”. Ale tak, zawsze uważałem na oficjalną wersję.
Quinn: Myślę, że to ładnie podsumowuje.

Czy kiedykolwiek myślałeś o podejściu do tematu z realizmem? A może element typu zawsze był głównym czynnikiem?
Niekrasowa:
Nie, po prostu nie jestem dokumentem i myślę, że film, zgodnie z konwencjami gatunkowymi, zawiera więcej prawdy o historii Epsteina.
Quinn: Myślę, że naszą naturalną tendencją jest mózgowa i/lub komediowa narracja historii. Chcieliśmy odzwierciedlić tajemniczą rzeczywistość otaczającą Epsteina.

Opowiedz mi o przeprowadzonych poszukiwaniach Przerażający.
Niekrasowa:
Dużo zrobiliśmy przed pisaniem skryptów, ponieważ interesowaliśmy się tym problemem w sposób naturalny i pojawiło się wiele szczegółów. Proces polegał na wyborze tego, co było najbardziej wizualnie oczywiste i przekonujące. Zbadaliśmy mistyczne aspekty filmu, a wybrana przez nas talia tarota była częścią ezoterycznego zakonu zwanego „Budowniczymi Adytum”, którzy mają wszelkiego rodzaju przerażające przekonania dotyczące „trwałej mądrości”. Wybraliśmy Kartę Słońca, ponieważ jest bardzo podobna do Słońca na karcie Epsteina Wyspa Baidu.

Jak znalazłeś mieszkanie, do którego strzelałeś? Czy było coś dziwnego w jego historii, czy coś takiego?
Niekrasowa:
Mieszkanie należało do matki producenta Marka Rappaporta. Bardzo uprzejmie pozwoliła naszej załodze zbezcześcić jej przestrzeń życiową.

Dasha, powiedziałeś, że czujesz, że „Serwer East Side ma taki demoniczny klimat”.
Niekrasowa:
Cóż, Epstein mieszkał tam przede wszystkim. Ale film stara się wyjaśnić coś na temat związku między bogactwem a światowym złem, co jest pokazane w sekwencji otwierającej za pomocą bogatego detalu architektonicznego.

Jak odnalazłeś doświadczenie związane z pisaniem, reżyserowaniem, pisaniem i aktorstwem w filmie? Czy to sprawia, że ​​światło działa, czy po prostu daje dużo większą presję?
Niekrasowa:
Było to zdecydowanie wyzwanie na wiele sposobów, chociaż dla mnie przynajmniej ułatwiło to proces, ponieważ wiedziałem, czego potrzebuję z własnego występu Gestalt w filmie. Pomogło nam to mieć tak wspaniałą ekipę jak my i mieć takie samo zaufanie do naszego operatora Huntera Zimneya.

Film nie powstrzymuje się od Epsteina ani rodziny królewskiej. Czy był jakiś niepokój lub sprzeciw wobec pokazywania filmu?
Quinn:
Nie, mam nadzieję, że członkowie rodziny królewskiej go zobaczą i pomyślą o wszystkich złych rzeczach, które zrobili.
Niekrasowa: Nienawidzimy być na czarnej liście z Wielkiej Brytanii, ponieważ czujemy z nimi duchową więź, zwłaszcza z Manchesterem.
Quinn: Duch mankuński zawsze będzie dużą częścią naszego procesu twórczego. Ta burzliwa geneza, która łączy Joy Division, The Smiths, The Fall, The Oasis i wszystkie zespoły Factory – skąd się wzięli i czym byli stał się– Dla nas, podobnie skromnymi środkami, był bardzo inspirujący. Gnijąca dusza, która wiecznie walczy.
Niekrasowa: Tak, w filmie jest trochę wściekłości, pośpiechu, który wynika z doświadczenia bycia pozbawionym mocy. Mam nadzieję, że potępienie i zbezczeszczenie członków rodziny królewskiej odbije się echem na tym poziomie.

READ  Więcej obchodów Wielkanocy dla Historycznego Marquette | Wiadomości, sport, praca

Masz pomysł, jak to zrobić? Przerażający Powitani przez rodzaj hardkorowego detektywa internetowego, w którego grasz? Czy któryś z nich podzielił się z Tobą swoimi przemyśleniami na temat filmu?
Niekrasowa:
Jestem pewien, że myślą, że jestem pracownikiem CIA.

Jeden z moich ulubionych seriali w Przerażający Zawiera prawdziwe nagranie z drona na maleńkiej wyspie St. James. Jak zabrałeś się za ułożenie tej sekwencji?
Niekrasowa:
Miałem taką obsesję na punkcie tych ujęć i ogólnie zdjęć wyspy, że chciałem włączyć je do filmu. Nagrałem to sam na swoim laptopie. Trochę czasu zajęło opracowanie choreografii z plikiem PDF czarnej księgi i uporządkowanie otwartych kart i informacji na ekranie, ale było to bardzo proste.

Inną sceną, o której chciałem porozmawiać, była masturbacja Betsy przed domem Epsteina. Jak wydostałeś się z tej sceny – myślę, że kręciłeś w ciemności i po prostu ukradłeś ujęcie?
Quinn:
Czy myślisz dobrze.
Niekrasowa: Tak, dzielnie szturmowaliśmy dom w środku nocy. W rzeczywistości nikt nam nie przeszkadzał. Monogram „JE” został usunięty po śmierci Epsteina, więc wymyśliliśmy go i zainstalowaliśmy ponownie w ujęciach głaszczącej go Betsy.

Wynik zdobyty przez Eli Keslera jest niesamowity. Jak wyglądała Twoja współpraca?
Quinn:
Wiedzieliśmy, że Elle zamierza to nagrać, jeszcze zanim skończyliśmy pisać scenariusz. Właśnie widziałem, jak orkiestra filharmoniczna wykonywała „Symfonię fantastyczną” Berlioza i wpadłem w obsesję na punkcie części piątej,Sobotni sen czarownicWysłałem to do Dashy, która była w Tajlandii i czuła się wtedy cholernie źle, a ona miała taką samą obsesję. Bardzo wcześnie rozmawialiśmy o tym, że Eli zmieni go, podobnie jak Wendy Carlos. Połysk Cecha. Ale kiedy zaczął rozsyłać szkice i fragmenty piosenek, stało się zupełnie jasne, że jego oryginalne pomysły lepiej uchwyciły złowrogiego ducha filmu niż jakakolwiek różnica.
Niekrasowa: Nasza redaktorka Sophie Cora zebrała świetną temperaturę, której użyliśmy jako szablonu, ale już wcześniej zaczęłam rozmawiać z Ellie na temat notatek i odniesień psychicznych. [Filmmaker Paul] Schrader rażący To był jeden z nich, który robił to naprawdę interesujące z muzyką chóralną i chciałem zastosować tę logikę do muzyki New Age i zbadać jej zdolność do wzbudzania podziwu. Scena w filmie, w której nasi bohaterowie po raz pierwszy biorą Vyvanse [an ADHD med] a zgrywanie studium zostało skrócone do nagrania i był to jeden z pierwszych utworów muzycznych, które skomponował Eli.

READ  Nagrody Konserwatywne łączą kampanie z wezwaniami do działania i długo oczekiwaną Nagrodą Akademii dla Diane Warren

zamknięte oczy Jest to film ściśle związany z PrzerażającyKiedy po raz pierwszy go zobaczyłeś i jak rozwijało się to zainteresowanie z biegiem czasu?
Quinn:
Po raz pierwszy zobaczyłem to jako nastolatek, kiedy z ciekawością przedzierałem się przez pracę Kubricka. Zawsze interesowałem się tajnymi stowarzyszeniami, nawet próbując włamać się z przyjaciółmi do masońskiej świątyni, kiedy mieliśmy mniej więcej dwanaście lat. widziałem SWO O Bożym Narodzeniu i nigdy wcześniej tego nie widziałem Rzeczy Został nakręcony na filmie, więc natychmiast mnie odebrano. Stało się to dla mnie po prostu świątecznym rytuałem do oglądania iz każdym mijającym rokiem zbierałem ich coraz więcej.
Niekrasowa: Nie pamiętam, kiedy pierwszy raz to zobaczyłem SWO, ale przeżywała swego rodzaju renesans świadomości kulturowej w tym czasie, ze względu na jej wizję władzy i elitarnych tajnych stowarzyszeń. Film jest listem miłosnym do Stanleya Kubricka, oczywiście nieoficjalnym, ale w jego próbie uhonorowania jego poglądu na świat, jego rozumienia władzy, jej brutalnych machinacji, najgorszych tajemnic świata i daremności ich odkrywania.

Wiele recenzji komentowało aluzje do reżyserów, takich jak Roman Polański i Andrei Solowsky. Czy są jakieś inne wpływy, które Twoim zdaniem widzowie przeoczyli?
Quinn:
świat cieni Demon To był wspólny faworyt. natura przyjaciół świat duchów i Withnell i ja Zostało to mocno odciśnięte w przyjaźni między dziewczyną a Noelem. Esencja Todda Solondza wyraża się w całym naszym humorze, na ekranie i poza nim.

Umieść tweeta

Szukasz 61. programu horroru tutaj Posłuchaj/Kup ścieżkę dźwiękową Eli Keszlera z Głębiej w nagraniach filmowych.

Zdjęcia: Donald Stahl
Stylizacja: Kirk Millar
Projekt rekwizytu: Eileen Winter