Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Danilo Cavalcanti: Zbiegły amerykański zabójca goli brodę w miarę rozszerzania się poszukiwań

Danilo Cavalcanti: Zbiegły amerykański zabójca goli brodę w miarę rozszerzania się poszukiwań

Wyjaśnienie wideo,

Obejrzyj: Nawiedzenie Pensylwanii… 12 dni w 90 sekund

Policja stanowa Pensylwanii poinformowała, że ​​rozszerza poszukiwania po kilku niedawnych obserwacjach zbiegłego więźnia, który ucieka od 12 dni.

Rzecznik powiedział, że Danilo Cavalcanti ukradł ciężarówkę i odwiedził w weekend domy dwóch znajomych, którzy znajdowali się poza pierwotnym obszarem poszukiwań.

Zdjęcia zrobione przez kamerę domofonową w domu wydają się przedstawiać 34-latka gładko ogolonego i ubranego w inne ubranie.

Zaginięcie obywatela Brazylii trafiło na pierwsze strony gazet w jego kraju.

Na poniedziałkowej konferencji prasowej zastępca marszałka USA Robert Clark powiedział, że obława wkroczyła w nową fazę po tym, jak podejrzanemu udało się uciec z początkowego obszaru przeszukań.

„Początkowo przygotowywaliśmy się do krótkiego meczu” – powiedział Clark.

„Teraz planujemy dłuższą grę. Przeszukiwanie lasu było na korzyść Cavalcantiego”.

W zeszłym miesiącu Cavalcanti został skazany na dożywocie bez możliwości wcześniejszego zwolnienia za morderstwo swojej byłej dziewczyny Deborah Brandao i w kwietniu 2021 roku dźgnął ją 38 razy na oczach dwójki jej małych dzieci.

Uciekł z więzienia hrabstwa Chester, około 40 kilometrów na zachód od Filadelfii, 31 sierpnia „chodząc homarem” między dwiema ścianami, wspinając się po płocie i przechodząc przez drut kolczasty.

Źródło obrazu, Policja hrabstwa Upper Providence

Skomentuj zdjęcie,

W niedzielę wczesnym rankiem kamera dzwonkowa Ring uchwyciła mężczyznę prawdopodobnie Danilo Cavalcantiego

Lokalna społeczność pozostaje zdenerwowana – w zeszłym tygodniu niektóre szkoły zostały zamknięte, a Cavalcanti wielokrotnie unikał schwytania, mimo że był kilkakrotnie zauważany.

Setki funkcjonariuszy policji, psów tropiących i samolotów przeprowadziło poszukiwania w okolicach Longwood Gardens, popularnego wśród turystów ogrodu botanicznego o powierzchni około 200 akrów.

Jednak w sobotni wieczór Cavalcanti rzekomo ukradł Forda Transita 2020 około trzech czwartych mili poza obszarem poszukiwań. Firma Baily’s Dairy z Pocopson Meadow Farm potwierdziła, że ​​jej ciężarówka dostawcza została skradziona.

Na niedzielnej konferencji prasowej podpułkownik policji stanowej Pensylwanii George Bivins powiedział, że zabójca podróżował tym samochodem do domu byłego współpracownika w East Peakland Township.

Byłego asystenta nie było w domu, ale rozmawiał z Cavalcantim przez kamerę dzwonka do drzwi Ring.

Dwa zdjęcia z kamer ciała, udostępnione przez policję Upper Providence Township, ukazują gładko ogoloną twarz uciekiniera. Kiedy uciekł, miał brodę i wąsy.

Na nagraniu widać go także w czapce z daszkiem, koszuli z kapturem, zielonych spodniach od munduru więziennego i białych tenisówkach.

Według Bivinsa skazaniec próbował później skontaktować się ze starym znajomym z pobliskiego Phoenixville.

Tej osoby również nie było w domu, a policję zaalarmowano o możliwości zobaczenia Cavalcantiego przez mieszkankę.

Organy ścigania uważają, że nadal przebywa w okolicy i mógł włamać się do innych domów, firm lub pojazdów.

„Zdecydowanie szuka wsparcia” – powiedział Bevins. „Potrzebuje tego wsparcia, ale go nie otrzymuje”.

Źródło obrazu, Policja hrabstwa Upper Providence

Bivins powiedział w poniedziałek, że federalni agenci imigracyjni aresztowali siostrę Cavalcantiego po tym, jak odmówiła pomocy w dochodzeniu. Dodał, że agenci rozpoczęli wobec niej procedurę deportacyjną.

„Nie współpracowała, więc trzymanie jej tutaj na tym etapie nie miało sensu” – dodał.

W niedzielę policja znalazła ciężarówkę, którą Cavalcanti ukradł w mieście East Nantmile, na zachód od znanych mu wcześniej lokalizacji.

Według pana Bevinsa pozostawiono go na polu za stodołą, po tym jak najwyraźniej skończyło mu się paliwo, a klucze pozostawiono w środku.

Dodał, że pościg przeniósł się teraz w okolice miejsca, w którym odkryto ciężarówkę.

„Żaden ocean nie jest w 100% bezpieczny” – powiedział dziennikarzom Bivins. – Nie mam zamiaru się przed tobą usprawiedliwiać. Wolałbym, żeby to się nie wydarzyło.

Dodał, że policja miała problemy z tym obszarem, ponieważ znajdowały się tam „niezwykle duże tunele i rowy melioracyjne oraz rzeczy, których nie można było zabezpieczyć”.

Członkowie społeczności zostali poproszeni o zamknięcie samochodów i domów, monitorowanie nagrań z monitoringu i zapoznanie się z najnowszymi zdjęciami Cavalcanti.

Policja była wcześniej upoważniona do użycia śmiercionośnej siły przeciwko Cavalcanti, jeśli się nie podda.

Kalendarium ucieczki i pościgu Danilo Cavalcantiego

  • 31 sierpnia: Cavalcanti ucieka z więzienia hrabstwa Chester po „przejściu kraba” między dwiema ścianami i przepchnięciu przez drut kolczasty.
  • 4 września: Władze rozpoczęły nadawanie wiadomości audio w języku portugalskim od matki Cavalcantiego, wzywającej go do poddania się. Widziano go dwukrotnie w rejonie Longwood Gardens
  • 5 września: Policja rozszerza obszar poszukiwań po tym, jak Cavalcanti przekroczył początkowy obwód, co skutkuje zamknięciem dwóch lokalnych stref szkolnych.
  • 6 września: Władze publikują wideo przedstawiające ucieczkę Cavalcantiego z więzienia. Obszar poszukiwań ponownie się zmienił
  • 9 września: Cavalcanti ukradł ciężarówkę dostawczą poza obszarem przeszukań i na nagraniu z dzwonka do drzwi widać było, jak próbował skontaktować się z byłymi współpracownikami.
READ  Talibowie wystawiają ciała domniemanych porywaczy w Heracie | Wiadomości o talibach