Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Danilo Cavalcanti: Zabójca zmienia swój wygląd, gdy ponownie zauważa się zbiegłego skazańca – najnowsze aktualizacje

Danilo Cavalcanti: Zabójca zmienia swój wygląd, gdy ponownie zauważa się zbiegłego skazańca – najnowsze aktualizacje

Film z ucieczki Daniela Cavalcantiego

Pościg za skazanym mordercą Danilo Cavalcantim trwa, a na światło dzienne wychodzą szczegóły dotyczące tego, jak udało mu się uciec z więzienia w Pensylwanii.

8 września Cavalcanti został dwukrotnie zauważony na obszarze przeszukiwań w pobliżu więzienia. Według policji. Został ponownie zauważony późnym wieczorem 9 września.

Cavalcanti (34 l.) uciekł z więzienia hrabstwa Chester kilka dni po tym, jak został skazany na dożywocie bez możliwości wcześniejszego zwolnienia za zadźganie swojej byłej dziewczyny, 33-letniej Deborah Brandao. Jest także poszukiwany za morderstwo w Brazylii w 2017 roku.

Film z ucieczki pokazuje Cavalcantiego czołgającego się po murze więzienia.

Następnie przemknął przez drut kolczasty i udało mu się dotrzeć na dach, po czym zeskoczył i uciekł z obiektu.

Oficer wieży odpowiedzialny za monitorowanie miejsca zdarzenia nie zgłosił zdarzenia, a ucieczkę Cavalcantiego zauważono dopiero podczas przeliczenia. Źródło podało, że w czwartek funkcjonariusz więzienia otworzył ogień CNN.

„Możemy potwierdzić, że funkcjonariusz więzienny, który był na służbie, gdy Danilo Cavalcanti uciekł, został wczoraj po południu zwolniony” – podało źródło w oświadczeniu. „Był weteranem więzienia z 18-letnim stażem”.

To już druga ucieczka z więzienia w tym roku. Więzień, który wcześniej próbował uciec, użył tej samej techniki co Cavalcanti, ale został schwytany w ciągu kilku minut.

1694347200

Funkcjonariusz więzienny, który nie zgłosił ucieczki Danilo Cavalcantiego, został wyrzucony z więzienia w Pensylwanii

Funkcjonariusz więzienny, który nie zgłosił ucieczki Danilo Cavalcantiego z więzienia w Pensylwanii, został zwolniony.

Sprawa ta nastąpiła zaledwie kilka dni po tym, jak pełniący obowiązki dyrektora więzienia hrabstwa Chester Howard Holland powiedział, że działania funkcjonariusza były przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez Biuro Prokuratora Generalnego.

Funkcjonariusz więzienny został wcześniej umieszczony na urlopie administracyjnym po tym, jak 31 sierpnia nie stawił się i nie zgłosił ucieczki Cavalcantiego.

1694336400

„Powiedział, że zrobi w naszym życiu coś złego” – powiedziała policji córka ofiary Cavalcantiego.

Z oświadczenia wynika, że ​​córka ofiary Danilo Cavalcantiego powiedziała policji, że przyszedł do ich domu i oświadczył, że zamierza zrobić „coś złego z ich życiem”.

Siedmioletnia córka Deborah Brandao powiedziała policji, że „wyjęła dwa noże z czarnej torby za jego plecami”.

Zaczęła krzyczeć, a Cavalcanti uderzył ją kamieniem – napisała policja w oświadczeniu.

Według amerykańskiej służby marszałkowskiej Cavalcanti jest także podejrzany w sprawie o morderstwo, które miało miejsce w Brazylii w 2017 roku.

Andrzej Blanco10 września 2023 o godzinie 10:00

1694325600

Cavalcanti uciekł z więzienia metodą „spaceru homara”.

Według urzędników Danilo Cavalcanti zdołał uciec z więzienia w niekonwencjonalny sposób, który obejmował „przechodzenie kraba” po ścianie, przepychanie się przez drut kolczasty i przeskakiwanie przez sufit.

Howard Holland, pełniący obowiązki dyrektora więzienia hrabstwa Chester, powiedział podczas środowej konferencji prasowej, że 34-letni Cavalcanti przeprowadził ucieczkę 31 sierpnia rano, gdy budynek więzienia znajdował się na dziedzińcu ćwiczeń, i żaden funkcjonariusz w wieży tego nie zauważył. on. . Jego odejście.

To zdjęcie dostarczone przez więzienie hrabstwa Chester przedstawia nagrania z monitoringu przedstawiające więźnia Danilo Cavalcantiego uciekającego z Chester

Andrzej Blanco10 września 2023 o godzinie 07:00

1694314800

Podczas poszukiwań jednostka K-9 doznała incydentu medycznego związanego z upałem

Władze stwierdziły, że las wokół miejsca poszukiwań był tak szeroki, że śledczy mogli przejść zaledwie kilka stóp, nie tracąc się z oczu.

Podpułkownik stanu Pensylwania George Bivins powiedział, że jednostki poszukiwawcze stają w obliczu wyzwań związanych z upalną pogodą podczas przeczesywania obszaru, w którym prawdopodobnie ukrywa się Cavalcanti.

Bivins powiedział, że jednostka K-9 musiała zostać we wtorek hospitalizowana po incydencie medycznym związanym z upałem.

„Nie sądzę, że ma większe możliwości, niż mu początkowo daliśmy. Uważam, że to bardzo trudny obszar” – powiedział Bevins. „W przeszłości przeprowadzaliśmy podobne wyszukiwania… niektóre zajmowały godziny, inne dni, a jeszcze inne miesiące”.

Andrzej Blanco10 września 2023 o godzinie 04:00

1694304000

ICYMI: Widziano Cavalcantiego od czasu jego ucieczki

Policja stanowa stwierdziła, że ​​Cavalcanti mogła być widziana 7 września i jest wszczęte dochodzenie w tej sprawie, ale dalsze szczegóły dotyczące obserwacji oraz tego, kto ją zgłosił, nie zostały ujawnione. Nastąpiło to kilka godzin po tym, jak inna osoba zgłosiła, że ​​widziała Cavalcantiego w obszarze Longwood Gardens w East Marlborough Township.

4 września kamera monitoringu umieszczona na jednej ze ścieżek uchwyciła go, jak spacerował po swojej posiadłości.

Zdjęcia pokazują, że podczas ucieczki Cavalcanti zdobył plecak i kurtkę z kapturem.

Jak poinformowała policja, Cavalcanti był widziany na skrzyżowaniu dróg 926 i 52, na północ na Route 52 do Parkersville Road, na południowy wschód na Route 926 i na zachód do skrzyżowania dróg 926 i 52 w Pocopson Township.

Na terenie objętym dochodzeniem policja zgłoszono także dwa napady, jednak ich powiązanie z zbiegłym więźniem nie zostało obecnie potwierdzone.

„Postanowiłem nie konfrontować się z nim i pomyślałem, że lepszym posunięciem będzie włączenie włącznika światła” – powiedział Drummond, którego żona i dzieci również były w domu. Informujący się. „Przyniósł mi to z powrotem, co było przerażające, więc powiedziałem żonie, żeby zadzwoniła pod numer 911”.

Drummond powiedział, że Cavalcanti wszedł do domu przez stare francuskie drzwi, których nie można było odpowiednio zamknąć.

Powiedział, że jego dziewięcioletnia córka wyraziła obawy, czy Cavalcanti będzie w stanie dostać się do domu przez drzwi, próbował ją jednak zapewnić, że skazany za morderstwo prawdopodobnie jest daleko.

„Ostatnie kilka dni było surrealistycznych. Jest ciężko” – powiedział Drummond. „Wszyscy jesteśmy zestresowani i widzę, że odbiło się to psychicznie na moich dzieciach. „Jeśli są w pokoju sami, dzwonią do nas”.

Andrzej Blanco10 września 2023 01:00

1694293200

Obejrzyj: nagrania z telewizji przemysłowej pokazują, jak Danilo Calvacanti ucieka z więzienia

Na nagraniu z monitoringu widać, jak Danilo Calvacanti ucieka z więzienia

1694285888

Do pościgu dołączyli dodatkowi funkcjonariusze policji

Prawie 400 funkcjonariuszy policji wyznaczono na obławę w celu odnalezienia zbiegłego skazańca Danilo Cavalcantiego. Według CNN.

„Wczoraj wieczorem zatrzymaliśmy więcej ludzi. Mamy wiele zespołów taktycznych prowadzących poszukiwania” – powiedział w piątek dziennikarzom rzecznik policji stanowej Pensylwanii, George Bivins.

Davida Taintora9 września 2023 o godzinie 19:58

1694282400

Mieszkańcy Pensylwanii chcą wiedzieć, dlaczego złapanie Danilo Cavalcantiego zajęło tak dużo czasu

Mieszkańcy hrabstwa w Pensylwanii, gdzie trwa masowa obława na zbiegłego więźnia, powiedzieli, że nie mogą zrozumieć, dlaczego władzom tak długo zajęło złapanie „niezwykle niebezpiecznego” zabójcy.

Andrzej Blanco9 września 2023 o godzinie 19:00

1694271600

Danilo Cavalcanti zabił swoją dziewczynę na oczach jej dzieci. Obecnie ucieka po ucieczce z więzienia

Danilo Cavalcanti został skazany na dożywocie za morderstwo Deborah Brandao w kwietniu 2021 r. Został zwolniony z więzienia kilka dni później, co wywołało trwającą obławę.

NiezależnyRaport Faizy Saqib:

Andrzej Blanco9 września 2023 o godzinie 16:00

1694260800

Najnowsze pojawienie się zbiegłego zabójcy w Pensylwanii prowadzi do zamknięcia popularnego ogrodu botanicznego

Jeden z największych ogrodów botanicznych w kraju został zamknięty na czas nieokreślony po doniesieniach, że na jego terenie ponownie widziano zbiegłego zabójcę w południowo-wschodniej Pensylwanii.

Kiedy w czwartkowy wieczór zamknięto Longwood Gardens, osobom, które pozostały na terenie posiadłości, polecono schronić się na miejscu, podczas gdy funkcjonariusze prawni przeszukiwali część terenu w poszukiwaniu zbiegłego Danilo Souzy Cavalcantiego. 34-letni Brazylijczyk uciekł z więzienia hrabstwa Chester 31 sierpnia, wspinając się po ścianie, wspinając się po drutach kolczastych i skacząc z dachu.

Policja stanowa podała, że ​​w czwartek wieczorem widziano Cavalcanti i jest prowadzone dochodzenie w tej sprawie, ale dalsze szczegóły dotyczące obserwacji i tego, kto ją zgłosił, nie zostały ujawnione. Nastąpiło to kilka godzin po tym, jak inna osoba zgłosiła, że ​​widziała Cavalcantiego w innym obszarze rozległego ogrodu botanicznego.

W poniedziałek wieczorem kamera monitoringu na jednym ze szlaków uchwyciła go, jak przechadzał się po jego terenie.

Andrzej Blanco9 września 2023 o godzinie 13:00