Danielle Collins i Desira Krause awansują do półfinałów gry podwójnej Wimbledonu

Po wstąpieniu do Wimbledonu, Danielle Collins była ósmą zawodniczką na świecie w singlu i rozstawiona na 7 miejscu w singli kobiet na Wimbledonie. Po wygraniu pierwszego seta w meczu pierwszej rundy z Marie Pozkovą (Czechy), Collins przegrała drugi i trzeci set, ponieważ jej singlowa kariera na Wimbledonie zakończyła się wczesnym odpadem.

Jednak jej czas w najstarszym na świecie turnieju tenisowym jeszcze się nie skończył, a Collins i jej rodaczka Desira Krausek wciąż są w stanie kontynuować swoją drogę do Wimbledonu, zdobywając mistrzostwo kobiet w grze podwójnej. Collins i Krausek zdominowali swoje pierwsze trzy mecze w setach z rzędu, by awansować do ćwierćfinału, spotykając się w środę z 11 rozstawionymi Alicią Rosolską (Polska) i Erin Rotliff (Nowa Zelandia).

Collins i Krause wygrali pierwszego seta przekonująco 6-1, zanim przegrali drugiego seta w dogrywce 7-6 (7-4). Niezrażeni porzuceniem seta po raz pierwszy w całym turnieju, Collins i Krause odbili się, by wygrać trzeciego seta 6:3, by przypieczętować mecz.

Zwycięstwo po raz pierwszy w karierze posyła Collins do półfinału gry podwójnej na Wimbledonie. W piątek w deblach kobiet Collins i Krausek wystąpią Belgijki Elise Mertens i Chinki Shuai Zhang. Zwycięzca awansuje do gry o mistrzostwo w niedzielę.