Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Daniel Penny: Ex-Marine broni dławienia metra w Nowym Jorku

Źródło obrazu, Getty Images

podpis pod zdjęciem,

Protestujący w Nowym Jorku domagali się ich aresztowania

24-letni były żołnierz piechoty morskiej, który udusił pasażera metra w Nowym Jorku, Jordana Neely’ego, bronił swojej odpowiedzi, mówiąc, że on i inni pasażerowie działali w samoobronie.

W oświadczeniu wydanym przez jego adwokata w piątek, Daniel Penny złożył kondolencje rodzinie Neely’ego.

Jako przyczynę jego śmierci uznano zabójstwo. Nie postawiono jeszcze żadnych zarzutów w sprawie jego śmierci.

Sprawa przyniosła świadomość przestępczości i bezdomności w środkach transportu publicznego.

„Najpierw chcielibyśmy złożyć w imieniu Daniela Penny’ego kondolencje bliskim pana Neely’ego” – napisali jego prawnicy w oświadczeniu przekazanym amerykańskim mediom.

W oświadczeniu czytamy, że Nelly – 30-letni bezdomny Michael Jackson „ma udokumentowaną historię brutalnych i destrukcyjnych zachowań”, które według nich są „oczywistą konsekwencją uporczywej i nieleczonej choroby psychicznej”.

Prawnicy dodają, że Neely „wyjątkowo groził” swojemu klientowi i innym pasażerom, a pan Penney i inni „pracowali, aby się chronić, dopóki nie nadeszła pomoc”.

„Daniel nigdy nie zamierzał skrzywdzić pana Neely’ego i nie mógł przewidzieć jego nagłej śmierci”.

Prokurator okręgowy Manhattanu i policja decydują obecnie, czy wnieść oskarżenie. Zabójstwo oznacza śmierć spowodowaną przez inną osobę, ale niekoniecznie jest to morderstwo.

Do wypadku doszło w poniedziałek po południu w pociągu linii F w dzielnicy SoHo na Manhattanie.

Film nagrany przez niezależnego dziennikarza w pociągu pokazuje byłego żołnierza piechoty morskiej trzymającego 30-latka – który podobno zachowywał się chaotycznie – wokół szyi przez dwie minuty i 55 sekund.

Dwóch innych pasażerów również zakuwa go w kajdanki. Później cała trójka puściła mężczyznę, który leżał nieruchomo na ziemi.

Policja powiedziała CBS News, amerykańskiemu partnerowi BBC, że Benny powiedział innym pasażerom, aby dzwonili pod numer 911 podczas walki z Neely.

Sieć poinformowała, że ​​wielka ława przysięgłych prawdopodobnie spotka się w przyszłym tygodniu, aby ustalić, czy istnieją wystarczające dowody, aby postawić zarzuty. Jeśli zostaną postawione zarzuty, Penny prawdopodobnie będzie argumentował, że jego reakcja była uzasadniona w jego własnej obronie.

Aby go skazać, prokuratorzy muszą udowodnić, że użył śmiertelnej siły, nie wierząc, że Neely był również przygotowany do użycia śmiertelnej siły, powiedzieli eksperci The New York Times.

wyjaśnij wideo,

Obejrzyj: Nowojorczycy domagają się działań w sprawie bezdomności

Protesty wzywające do jego aresztowania wybuchły w następstwie śmierci przez uduszenie.

„Mamy nadzieję, że po tej przerażającej tragedii nasi wybrani urzędnicy podejmą nowe zobowiązanie do zajęcia się kryzysem zdrowia psychicznego na naszych ulicach iw metrze” – czytamy dalej w oświadczeniu prawnika pana Penneya.

READ  Etiopia: Co najmniej 56 zabitych w nalocie Tigray na obóz IDP, mówią pracownicy organizacji humanitarnych | wiadomości ze świata