Dania szokuje Francję w Paryżu, a Holandia czterokrotnie zdobywa punkty w Belgii – UN Tour |  wiadomości piłkarskie

Dania szokuje Francję w Paryżu, a Holandia czterokrotnie zdobywa punkty w Belgii – UN Tour | wiadomości piłkarskie

Andreas Cornelius zszedł z ławki rezerwowych, aby zdobyć dwa gole w Danii, która pokonała zdobywcę Ligi Narodów Francję 2:1 na Stade de France w piątek wieczorem.

Bramka Karima Benzemy w pierwszej połowie nie została uznana za spalonego, ale nie popełnił błędu w 51. minucie, odcinając prawą stronę i grając 1-2 z Christopherem Nkunko, zanim pokonał dwóch kolejnych duńskich obrońców i strzelił w siatce, by dać Francji. Przywództwo.

Dania była pod presją przez większą część drugiej połowy, ale wyrównała dzięki rezerwowemu Corneliusowi, który genialnie trafił do siatki po podaniu Pierre’a Hojberga i przełamał pułapkę ofsajdową i zdobył zwycięskiego gola w 88. minucie.

obrazek:
Duńscy gracze świętują zwycięstwo w Paryżu

Francja pojedzie do Chorwacji na kolejny mecz w poniedziałek, a Duńczycy zmierzą się w kolejnym spotkaniu wyjazdowym z liderami grup, Austrią, która pokonała Chorwację 3:0 w meczu otwarcia.

W innym miejscu w Lidze Narodów Memphis Depay strzelił dwa gole jako Holandia 25 lat zakończyło się bezskutecznie przeciwko sąsiadom Belgia Ze zwycięstwem 4:1 nad gospodarzami w Lidze Narodów w Brukseli.

Holenderscy gracze świętują po zdobyciu bramki
obrazek:

Stephen Bergwijn i Denzel Dumfries zdobyli pozostałe dwa gole, a Holandia unicestwiła w ciągu prawie sześciu lat niepokonany rekord Belgii na własnym boisku, w brutalnym odwróceniu składu drużyny, która przez trzy lata zajmowała czołowe miejsca w rankingach FIFA, aż do niedawnej eliminacji.

Bergwijn trafił do siatki zza pola karnego w 40. minucie, dając Holendrowi zasłużone prowadzenie w pierwszej połowie, zanim Depay i Dumfries dodali więcej w drugiej połowie w decydującym występie.

Holandia & # 39;  Memphis Depay świętuje to po raz drugi
obrazek:
Holenderski Memphis Depay świętuje po raz drugi

Belgia, która na początku straciła Romelu Lukaku przez kontuzję, zdobyła wyrównującą bramkę po trzech minutach doliczonego czasu gry dzięki Michy Batshuayi, ale została mocno uderzona w obronie, a wynik będzie poważnym ciosem w przygotowaniach do Mistrzostw Świata w tym roku.

READ  Chris Pellam Smith: Matthews Masternak będzie najcięższym sprawdzianem w mojej karierze | „Nigdy nie chcę rezygnować z tytułu” | Wiadomości bokserskie

Tymczasem kadencja Ralpha Rangnicka jako AustriaJego nowy trener miał doskonały start, kiedy wygrał Chorwacja 3-0 w meczu otwarcia nowego sezonu Ligi Narodów.

Gole Marko Arnautovica, Michaela Grigoricia i Marcela Sabitzera pomogły Austrii awansować na szczyt grupy A w Serie A po tym, jak Dania wygrała na wyjeździe 2:1 z Francją w drugim meczu.

Ralf Rangnick przewodniczy swojemu pierwszemu meczowi dla Austrii
obrazek:

Austria zmieniła grę na krótko przed końcem pierwszej połowy, kiedy Arnautovic w pojedynkę wyrównał obronę i strzelił z krawędzi pola karnego w prawy dolny róg.

Rezerwowy Grigorić podwoił prowadzenie Austrii w 54. minucie po kontrataku doskonałym strzałem z pierwszego kontaktu, a trzy minuty później Sabitzer strzelił 3:0.

Pomocnik Ivan Perisic, młody obrońca Josko Gvardiol i obrońca Sime Vrsaljko byli nieobecni u trenera Zlatko Dalica z powodu kontuzji, ponieważ Chorwacja poniosła pierwszą porażkę od czerwcowych finałów Euro 2020.

Austria – która nie zagrała w eliminacjach do Mistrzostw Świata – była bez Davida Alaby, który nie podróżował z drużyną po wygraniu Ligi Mistrzów z Realem Madryt w zeszłym tygodniu.

W pozostałych dwóch meczach wieczorem Moldova wygrał 2-0 w Liechtenstein 19-letni Thomas Susłow strzelił jedynego gola w meczu jako Słowacja Ich kampania w Lidze Narodów rozpoczęła się pomyślnie Białoruś.

wcześniej, Kazachstan Ich kampania w C3 rozpoczęła się od mocnego startu, gdy dwa gole Abata Aymbetova w drugiej połowie zapewniły zwycięstwo u siebie 2:0. Azerbejdżan.

Łotwa Napastnik Roberts Aldrikis również strzelił dwa gole, w obu połowach, w wygranym D1 swojej drużynie w grupie A Andora W Rydze spóźnionym rzutem karnym Janis Ikaunieks wygrała 3-0.

Co dalej?

Wśród kolejnej rundy meczów Belgia gościć będzie Polskę w grupie A4 II Ligi Narodów w środę 8 czerwca o 19:45, a Holandia tego samego wieczoru o 19:45 w Cardiff.