Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Danclair i Pierwszy Fernando Stary

Danclair i Pierwszy Fernando Stary

Młode polskie jeźdźcy Veronica i Caroline Pawluk z niecierpliwością czekają na sezon pokazowy 2024 z dwoma nowymi końmi w stajni. Veronica znalazła swojego kucyka w Danclair, a Caroline jest gotowa na swój ostatni rok jako kucyk w Forest Fernando Old.

Urodzone w Polsce i mieszkające w Niemczech siostry Pawluk trenują z Janem Bemelmansem w Krefeld w Niemczech.

Danclaira

Danclair to 8-letni Oldenburg po Danciano de Malleret od Lady Liostro (po Lord Sinclair x Cagliostro xx). Został wyhodowany przez Ollie Castlemana.

Wyhodowany w Gestut Osthoff i trenowany w Hof Kasselmann, Danclair zadebiutował jako koń pokazowy w 2019 roku pod okiem Nicole Wigo Engelmayer i Anniki Feldhaus, a następnie przejęły jazdę i pokazały mu dwa tygodnie później, latem tego roku. W dniu 11 grudnia 2019 roku Oldenburg został dopuszczony do hodowli specjalną licencją.

Danclair na aukcji PSI 2019

Dark Bay został sprzedany na aukcji PSI 2019 za 215 000 euro zawodniczce Grand Prix Szwecji Charlotte Heide-Bundergaard, jej mężowi Rasmusowi oraz partnerom biznesowym Åsa i Henrikowi Kockumom. Początkowo przebywał trochę dłużej trenując w Hof Castleman, po czym przeniósł się do Szwecji, gdzie w domu zapoznał się z poziomem edukacji Grand Prix. Haid-Bondergaard wysłał niedawno „Danny’ego” Catherine Dufour w celu sprzedaży.

„Próbowałem Veroniki Danclair i pasowała bezpośrednio do siebie, pięknie do siebie pasowały” – powiedział trener Bemelmans Eurodressage.

Po bardzo udanej karierze reproduktora Veronica (16 l.) osiągnęła górną granicę wieku i w Danclair przejdzie na poziom ogiera i nowicjusza. W latach 2021-2023 Veronica i jej najlepsza klaczka D’Artagnan były trzykrotnymi mistrzyniami Polski kuców, zajęły 8. miejsce w finale Kur to Music Mistrzostw Europy Kuców 2021, zdobyły brązowy medal Kur na Czempionatach Europy 2022, a w 2023 roku zajęły 9. miejsce. w Kor.

Po ogierku D’Artagnan Danclair jest drugim koniem o pseudonimie „Danny”, który może zabrać Veronikę na ring FEI.

READ  Ukraina ma „realistyczne perspektywy” przystąpienia do NATO: Prezydent Polski – Sekcja Angielska
Forresta Fernanda

Hemmer i Forrest Fernando w CDI Sint-Truiden 2023

Starsza siostra Caroline Pawluk (17 l.) znalazła nową partnerkę w postaci 10-letniego ogiera oldenburgskiego Forest Fernando Old.

Czarny ogier jest po Fürstenbühl od Viva Rosaria (po Rosario x Sandro Song) i wyhodowany przez Indirę Wallner.

Ogier ten był po raz pierwszy ścigany jako 4-latek przez Veronikę Gerasimową w 2017 r., a w 2019 r. przejęła go asystentka Hubertusa Schmidta, Katarina Hemmer. W finale pocieszenia 6-latków w lidze niemieckiej zajęli 10. miejsce. Hemmer wyniosła ogiera na wyższy poziom i wspierała go w kwalifikacjach Nurnberger Burgpokal w 2021 r. W latach 2022 i 2023 ugruntowała jego pozycję na poziomie tournée juniorów, a w tym roku dosiadała go na jego pierwszych międzynarodowych pokazach w CDI’s w Sint-Truiden i Hagena. Jej właścicielem była Claudia Cole.

Caroline i Fattoum na Euro 2021

Rodzina Pawluków pozyskała Forresta Fernando jako drugiego człowieka w ogniu dla juniorów, obok doświadczonego 14-letniego wałacha Fattoma z Badenii-Wirtembergii (po Forst Hohenstein x Forst Heinrich). Caroline i Fatum zostały Mistrzyniami Polski Juniorów 2021 i po raz pierwszy reprezentowały Polskę na Mistrzostwach Europy Juniorów 2021 w Olivie Nova. W 2022 roku rywalizowała z Fatum i Follow Me OLD na arenie międzynarodowej, natomiast w tym roku Fatum wystąpiła w CDI Ołomuniec.

„Fernando Forrest przybył dziesięć dni temu i Caro poznaje go lepiej” – stwierdził Bemelmans. „To miło, że obie dziewczyny mogą teraz popracować nad przygotowaniami do sezonu wystawowego 2024.”

Zdjęcia © Prywatne – Astrid Abels

Powiązane linki
Medalowy ogierek Weroniki Pawluk wraca do Danii
Mia Allegra Lohi zmierzy się z Cor Gold w Mistrzostwach Europy Kuców 2022
Niemiecka jeźdźczyni na kucach Veronika Pawluk ogłasza dla Polski
Pawluk wycofuje się z Mistrzostw Europy Juniorów 2022