Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dame Maureen Lipman mówi, że „nie ma bezpiecznego miejsca dla Żydów” przed Dniem Pamięci o Holokauście |  Wiadomości polityczne

Dame Maureen Lipman mówi, że „nie ma bezpiecznego miejsca dla Żydów” przed Dniem Pamięci o Holokauście | Wiadomości polityczne

Aktorka wyraziła nadzieję, że Dzień Pamięci nie zostanie zniekształcony przez politykę ani wykorzystany „jako okazja, kiedy antysemici zdecydują się ujawnić”.


Czwartek, 25 stycznia 2024 o 22:52, Wielka Brytania

Dame Maureen Lipman powiedziała, że ​​obecnie uważa, że ​​„nie ma bezpiecznego miejsca dla bycia Żydówką” i modli się, aby Dzień Pamięci o Holokauście nie był wykorzystywany do „wyganiania” antysemityzmu.

77-letnia aktorka, która urodziła się Żydówką, rozmawiała ze Sky News W centrum uwagi polityki z Sophie Ridgeprzed 27 stycznia, dniem, w którym wszyscy pamiętają miliony ludzi zabitych w Holokauście, w wyniku prześladowań nazistowskich i innych niedawnych ludobójstw na świecie.

Ponieważ konflikt trwa Bliski wschód Aby dodać więcej emocji tegorocznemu Dniu Pamięci, pani Morin wyraziła nadzieję, że ten dzień nie będzie skażony polityką ani wykorzystany „jako okazja, kiedy antysemici zdecydują się ujawnić”.

„To nie jest dzień polityczny. To dzień pamięci o ofiarach, tolerancji i zrozumienia” – powiedziała Ridge'owi.

„Wiem, że to bardzo trudne, ale kiedy ludzie biorą odpowiedzialność za to, co zrobili innym, pomaga to obu stronom”.

Zapytana, czy według niej Wielka Brytania jest bezpiecznym miejscem dla Żydów, pani Morin zrobiła pauzę, zanim odpowiedziała: „Szczerze wierzę, że w tej chwili nie ma bezpiecznego miejsca dla Żydów, a Wielka Brytania uczestniczy w globalnym wzroście”. „W trwającym wydarzeniu antysemickim”.

Dodała, że ​​jej zdaniem wypowiadanie się na rzecz „spraw żydowskich” sprawia, że ​​ludzie stają się celem.

Przeczytaj więcej w Sky News:
Brat i dziewczyna zakładników Hamasu błagają o powrót swoich bliskich
Meteorologia ujawnia koszty monitorowania protestów między Izraelem a Gazą
Izraelczyk skazany za odmowę służby w armii „gotowy do ponownego wyjścia”

„Nie wiem, czy ludzie zdają sobie sprawę, że naszych synagog i cmentarzy strzeże Community Security Trust (CST) i że czuwają nad nami ludzie należący do naszego rodzaju, tak jak to miało miejsce od dziesięcioleci” – powiedziała.

READ  Polityk Bractwa Włoskiego zbierający faszystowską amunicję wybiera Przewodniczącego Senatu | Włochy

„To kosztuje fortunę, ale musieliśmy to zrobić. Nie mogę wejść do grobu ojca bez klucza, bo ludzie tam wchodzą i bezczeszczą”.

Coraz częstsze ataki antysemickie w Wielkiej Brytanii

CST zapewnia doradztwo, szkolenia, reprezentację i badania i jest zarejestrowaną brytyjską organizacją charytatywną, której celem jest ochrona społeczności żydowskiej w Wielkiej Brytanii, jak podaje jej strona internetowa.

„Nie boję się tego zbytnio” – kontynuowała pani Maureen. „Ale nie możesz brać niczego za pewnik. I wiesz, będą ludzie, którym nie spodoba się mój wygląd”.

Wracając na chwilę do polityki, pani Morin wyraziła swoje poparcie dla Sir Keira Starmera, Opisał go jako „dobrego człowieka”, który zrobiłby „wszystko, aby zjednoczyć Partię Pracy”.

Aktorka mówiła wcześniej, że Jeremy Corbyn uczynił ją członkinią Partii Konserwatywnej, ale przyznała, że ​​Sir Keir przyjął ją z powrotem.