Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dalej na Coco Gauff: nr 1 Iga Świątek

Dalej na Coco Gauff: nr 1 Iga Świątek

Po przeoczeniu swingowej piłki, która dałaby jej tak bardzo potrzebną przerwę przed Biancą Andreescu podczas trzeciego seta gorącego meczu, Coco Gauff poczuła się trochę sfrustrowana.

„Wiele okazji do przełamania!” wykrzyknął Jowisz. „zbyt wiele.”

Pomimo przegapienia tej okazji i ostatecznie tego meczu, ósma pozycja w rankingu Gauffa nie zawaliła się.

San Diego Otwarte WTA 500

Do niedzieli: Centrum tenisowe Barnes

na antenie: kanał tenisowy

Dzisiejszy harmonogram

Stadion Plac Zabaw (11:30)

Ćwierćfinały

(P) re. Vekic vs. (3) A. Sabalenka

Nie przed 13:00

(4) J. Pegula kontra MKes

Nie wcześniej niż o 17:30

(1) I. Świątek v. (6) C. Gauff

Collins kontra (2) b. Badus

Trójsąd (13:00)

(SR) Sanders / L. Stephanie kontra (3) N. Melchar Martinez / E. Perez

(4) dr. Krausek / Dr. Shores kontra A. Klipak

Zamiast tego, 18-letnia wschodząca gwiazda zakończyła zwycięstwem 6-4, 4-6, 6-3, wygrywając ostatnie pięć meczów – z uszkodzonym serwisem Andreescu – i awansowała do ćwierćfinału San Diego Open. Zmierzy się z pierwszą na świecie Igą Świątek.

– To był mecz, w którym liczy się każdy punkt – powiedziała Gauff, która dotarła do ćwierćfinału w pięciu z siedmiu ostatnich wydarzeń. „Bianca weszła grając świetny tenis i wiedziałem, że będzie walczyć do końca”.

Gauff, która stara się o swój trzeci zawodowy tytuł w karierze singlowej, zakończyła zwycięstwo 4:1 na asy, ale także sześciokrotnie doznała podwójnego błędu i musiała rozegrać kilka ciężkich meczów, w których zdobyła kilka punktów remisowych.

Była w najlepszej formie, kiedy miało to największe znaczenie, zdobywając osiem z ostatnich 10 punktów meczowych, aby zamknąć Andreescu, mistrza US Open 2019.

Po tym, jak rozpoczęcie meczu zostało opóźnione o godzinę z powodu deszczu, Świątek awansowała z podobnym zwycięstwem 6-4, 4-6, 6-1 nad Qinweng Zheng, która spowodowała problemy ze swoją siłą i atletyzmem przed zwycięstwem Świątka. Ostatnie sześć meczów grupy C ma na celu wygnanie 20-letniego wschodzącego talentu z Chin.

READ  Kanada zapewni szkolenia z zakresu pomocy medycznej dla armii ukraińskiej w Polsce

„To był naprawdę trudny start w warunkach, a potem musiałem wprowadzić pewne poprawki, ponieważ gra z dużą rotacją górną” – powiedział Świątek. „Musiałem się do tego przystosować, ponieważ dziewczyny, z którymi gram, mają tendencję do uderzania w dolne piłki”.

Wspierana przez grupę machających flagami fanów reprezentujących jej rodzimą Polskę, 22-letnia Świątek prowadzi trasę z 61 zwycięstwami w tym sezonie, a także siedmioma tytułami, w tym głównymi mistrzostwami Francji i USA.

Swatik jest 3-0 przeciwko Gauffowi i pokonała swoje 6-1, 6-3 w finale French Open o drugi z jej trzech tytułów wielkoszlemowych.

Z tytułami w Indian Wells, Miami i US Open Świątek gra w tym roku 21-1 w USA. Ten turniej to moja pierwsza wizyta w San Diego.

„Ona gra świetnie” – powiedział Goff. „Iga Champion. Zobaczymy, czy poprawiłeś się od ostatniego razu.”

Pegula zdobywa wejście do finałów WTA i spotka się z Keys w kwaterze

Po pokonaniu Team San Diego Vandeweg we wtorek wieczorem, numer sześć na świecie Jessica Pegula połączyła siły ze Swatkiem i numer dwa Anas Jabeur, który nie przyjechał do San Diego, aby wziąć udział w ośmiosezonowych finałach WTA. Fort Worth od 31 października.

Zmierzy się z innymi amerykańskimi Madison Keys w ćwierćfinale w San Diego w piątek. Keys, zajmując 18. miejsce na świecie, awansował z 6-4, 6-3 zwycięstwem nad 11. Darią Kasatkiną.

Pomimo przegrywania 4-0 w pierwszym secie, Keys poprawił się do 8-1 przeciwko Kasatkinie i po raz pierwszy zagra z Pegulą.

W późnym meczu w czwartek, druga rozstawiona Paula Padusa pokonała Luisę Chirico 6:0, 6:3 i wygrała mecz ćwierćfinałowy z Danielem Collinsem.

Carter jest niezależnym pisarzem.