Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

„Daj mi wódkę!” – Matty Cash i jego podróż reprezentująca Polskę na Mistrzostwach Świata

„Kiedy pracujesz z graczem Krowa gotówkaTo jak prezent” — mówi Sabri Lamochi.

„Nigdy się nie spóźnia, nie ma kontuzji. ​​Zawsze chce się uczyć. Zawsze chce robić to, co najlepsze dla drużyny. Przede wszystkim jest wspaniałą osobą.

Lamoche, który spędził 16 miesięcy zarządzając pieniędzmi w Nottingham Forest, był u władzy, kiedy wykonał ruch. Aston Villa Latem 2020 roku mowa o zawodniku Mistrzostwa Świata Przyciąga uwagę Polska.

Był kluczową postacią w tej ekscytującej przygodzie, ponieważ to Francuz zmienił Casha z pomocnika w prawego obrońcę, a teraz, patrząc z daleka, Lamoche pozwolił mu zabłysnąć w akcji grupy C. Meksyk, Arabia Saudyjska I ArgentynaA może poza Katarem.

„Jest wielkim szczęściarzem, ponieważ zagra w najlepszym turnieju na świecie i bardzo się na niego cieszę”, mówi Lamoche.

„Ma wiele do zaoferowania, jeśli myślisz o najlepszych graczach na jego pozycji Premier LeagueTrenta Alexandra-Arnolda, Reese’a Jamesa, Kierana Trippiera – Nie mogę nie wspomnieć też o Mattim.

Dla tych, którzy zastanawiają się, jak młodzieniec urodzony w Slough, godzinę jazdy na zachód od Londynu, może reprezentować kraj, w którym nie postawił stopy aż do zeszłego roku, warto wrócić do jego korzeni.

Cash jest uprawniony do Polski przez swoją matkę, Barbarę.

Jego dziadkowie, Ryszard i Janina Tomaszewscy, dziwną drogą trafili do Anglii. Kiedy w 1941 r. Związek Radziecki zajął rodzinne miasto Ryszarda Stanisław, został zesłany wraz z matką i siostrami do obozu pracy na Syberii, gdzie przebywał do czasu przyznania przez Józefa Stalina amnestii po latach.

Tomaszewscy próbowali ułożyć sobie nowe życie, najpierw w Iranie, potem w Indiach, potem w Tanganice (obecnie część Zjednoczonej Republiki Tanzanii), której brytyjscy władcy kolonialni zgodzili się założyć obozy dla 6000 Polaków przetrzymywanych wcześniej w sowieckiej niewoli.

Po sześciu latach w Afryce w końcu wrócili do Europy i przybyli statkiem do Liverpoolu.

READ  Gentiloni kwestionuje prymat prawa UE w zakresie przechowywania okupu za Polskę Potężny 790 KFGO

Ryszard był jeszcze chłopcem, ale w 1964 roku poznał Janinę i wzięli ślub.

Barbara była pierwszym z trojga dzieci. Poznała i poślubiła urodzonego w Wolverhampton Stuarta Casha, byłego gracza Chesterfield. Brentford I Wędrowcy z Wycombe Spędzał też czas na torze treningowym.

Tak więc ich syn Matty, który być może grał w reprezentacji Anglii, był na radarze Garetha Southgate’a, dopóki oficjalnie nie otrzymał polskiego obywatelstwa w październiku ubiegłego roku.


Pieniądze świętują gola dla Polski w Lidze Narodów

Od tego czasu była to burzliwa podróż; Prawie dokładnie rok temu od swojego debiutu w Andorze Zaliczył swój pierwszy start u siebie w meczu z Węgrami Kilka dni później rozegrał pełne 90 minut, wygrywając 2: 0 Szwecja Katar strzelił swojego pierwszego gola w zremisowanym 2:2 meczu Ligi Narodów z Polską w marcowym finale barażowym o awans do 2022 roku. Holandia W czerwcu.

Kash pracował pod wodzą Paulo Sosy i będzie prowadzony przez byłego bramkarza Czesława Micniewicza, obecnie 52-letniego, który zajmuje 26. miejsce. FIFA W ostatnich tygodniach w całej Polsce zaczyna narastać globalne podniecenie.

Po drodze towarzyszyły śmiechy i przekomarzanie się. Kiedy Polska zakwalifikowała się do Mistrzostw Świata, napisała na Twitterze: „Daj mi wódkę”. Czasami śpiewał źle, do piosenek wyśpiewywanych po polsku, gdy koledzy z drużyny podkreślali doniosłą okazję w szatni.

Rok temu 25-latek nie znał ani słowa w tym języku, ale jak w przypadku każdego wyzwania, przed którym stanął w swojej karierze, Cash podszedł do niego z dystansem.

Doskonalił swój polski podczas wycieczek samochodowych po Birmingham. Na przykład, kiedy trenuje w obiekcie Villa’s Bodymoor Heath, często słucha nagrań popularnych zwrotów, które pomagają mu komunikować się z personelem i członkami zespołu.

W ten sposób nauczył się hymnu narodowego przed swoim debiutem i dzięki temu stał się ulubieńcem komercyjnym.

Na początku tego miesiąca Villaman został zaproszony do Warszawy, by nakręcić reklamę na okres świąteczny; Jego charakterystyczny bezczelny uśmiech pasował do dobrze przećwiczonych słów po polsku. Szersza społeczność w kraju wschodnioeuropejskim wkrótce zobaczy jego twarz na ekranach swoich telewizorów i nie tylko kibice piłki nożnej to zauważą.

Zainteresowanie zgłosiło również kilka luksusowych marek, aw zeszłym roku podpisał lukratywny kontrakt z amerykańską firmą produkującą odzież sportową Under Armour.

Robert Lewandowski, 34 lata Barcelona Napastnik jest trzecim najlepszym strzelcem w reprezentacji Europy (76). Cristiano Ronaldo (117) i Ferenc Puskas (84). The Skarb narodowy za wszystko, co osiągnął. Inni weterani, w tym Wojciech Szczęsny, Kamil Glik i Piotr Zieliński, otrzymali większe uznanie, ale Cash jest jednym z zaledwie dwóch reprezentantów Premier League w ostatnich 26 meczach obok swojego kolegi z zespołu Villi. Jana BednarkaOd kogo ma pożyczkę? SouthamptonWkrótce może być chłopcem z plakatu dla tej drużyny.

Polski Związek Piłki Nożnej docenia jego gotowość do interakcji ze wszystkimi formami mediów podczas międzynarodowych spotkań i przez ostatnie 12 miesięcy nadal wykorzystywał go do przeprowadzania wywiadów.

Był obserwowany przez selekcjonerów reprezentacji narodowych przez trzy lata przed swoim pierwszym powołaniem, a kiedy za 14 milionów funtów przeniósł się z ówczesnej Second Division Forest do Premier League, każdy mecz, który rozegrał, był dokładnie analizowany. Chociaż większość innych graczy mówi po angielsku, tłumacz jest zawsze dostępny, aby pomóc w instruktażu na boisku i pieniądzach wokół obozów treningowych.

Dziennikarze w Polsce twierdzą, że pierwsze wezwanie spotkało się z sceptycyzmem.

Obawiano się, że pieniądze nie mają prawdziwego związku z krajem.

„Szybko zdaliśmy sobie sprawę, że w przypadku Matty’ego tak nie było” – powiedział Michał Kruczkowski, który pracuje dla TVP Sport, jednego z największych telewizyjnych kanałów sportowych w Polsce.

„To jasne, że Matty naprawdę lubi reprezentować Polskę. Widać to w jego filmach z reprezentacją. Wszyscy dziennikarze go szanują, podobnie jak fani. To bardzo pozytywny facet i naprawdę nie trudno go lubić. Uważamy go za idealnego zawodnik naszej drużyny.

Matka Casha, Barbara, i jej siostra Teresa, mówią po polsku iw tym roku odbyły kulturalne wycieczki po całym kraju ze swoją dalszą rodziną.

Chcą wiedzieć więcej o swojej historii. Duża grupa przyjaciół i rodziny jedzie do Kataru i ma nadzieję, że Polska może poprawić swój występ na poprzednich Mistrzostwach Świata w 2018 roku, gdzie zdobyli tylko jedno zwycięstwo i dwa gole w trzech meczach. Grupa.

Wtedy pieniądze rosły jeszcze bardziej w mistrzostwach z Forestem.

Wtedy myślał o nowej matce, kiedy sprzedawał zabawki w domu towarowym Daniela w Windsorze, niedaleko jego rodzinnego miasta Slough. Dopiero gdy Forest zabrał go z miejscowej akademii piłkarskiej FAB, marzył o zostaniu profesjonalistą, głównie pomocnikiem, aż latem 2019 roku przybył na Lamochi City Stadium i dokonał zmiany.

Były menedżer lasu, Mark Warburton, rozważał również przeniesienie ówczesnego nastolatka w prawo, kiedy był odpowiedzialny za City Ground w okresie od marca do grudnia 2017 r.

„Ma charakter, ma entuzjazm, a to, co zawsze w nim kochałem, to to, że uwielbia grać w piłkę nożną” – powiedział Warburton. Atletyczny Ostatni rok. „Za każdym razem, gdy widzisz go na boisku, to błyszczy”.

To Lamoche poszedł naprzód i zastosował to w praktyce, poświęcając czas na drobniejsze szczegóły w swojej sztuce.

Wyjaśniając decyzję o całkowitym przejściu na gotówkę, Lamochi dodaje: „Bardzo szybko dostrzegłem potencjał. Takiemu ofensywnemu zawodnikowi, który grał wysoko na boisku, nie było łatwo zgodzić się na taką zmianę, ale było dla mnie cudowną niespodzianką, że zaczął bardzo uważnie słuchać, jak uczeń słucha nauczyciela.

„Pokazałem mu, jak może zdobyć więcej bramek i asyst, ale bardzo ściśle współpracowaliśmy po stronie defensywnej. Czasami menedżerowie robią to dobrze, czasami źle, ale Matty pokazał teraz, że jest bardzo dobry na tej pozycji i jego kariera zaczyna się dobrze.

Lamoche grał dla Francji na Euro 1996, ale nie znalazł się w wyjściowym 28-osobowym składzie na mistrzostwa świata, które jego kraj wygrał u siebie dwa lata później. Mówi: „Przez około trzy lata byłem na dole… całkowicie zniszczony. Bóg dał mi możliwość gry w piłkę nożną, więc miałem szczęście, ale moje marzenie o mundialu się nie spełniło i czułem się jak katastrofa .

Jego rada dla Casha brzmiała: ciesz się tym wszystkim przez następne dwa tygodnie, a nawet dłużej, jeśli Polska wyjdzie z grupy.

Teraz nazywają go „polskim Gafu” w Villi, a jeśli uda mu się wywrzeć choć połowę takiego wpływu, jaki jego brazylijski imiennik wywarł podczas mundialu, reszta jego 2022 roku będzie trwała całe życie.

(Górne zdjęcie: Tomasz Folta/PressFocus/MB Media/Getty Images)