Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Daily Briefing 15 sierpnia – Rescue Act Polska to nowa fraza Izraela?

Witamy w codziennych wyjaśnieniach Times of Israel dotyczących 15-minutowej aktualizacji audio na temat tego, co dzieje się w Izraelu, na Bliskim Wschodzie i w świecie żydowskim od niedzieli do czwartku.

Dzisiejszy zespół składa się z korespondenta dyplomatycznego Lazara Bermana i korespondenta wojskowego Judah Ari Cross, gospodarza Amanda Porschel-Dan.

Prezydent RP zatwierdził w sobotę ustawę, która zapobiegałaby przyszłej repatriacji mienia zagarniętego przez nazistów w czasie Holokaustu na rzecz spadkobierców. Porażka jest poważna dla rządu izraelskiego, w skład którego wchodzi kilku ministrów będących dziećmi ocalałych z Holokaustu. Czy dwaj „sojusznicy” poradzą sobie z tym kryzysem?

IDF został zmuszony do walki z rządem. Cross wyjaśnia, co nowego pojawiło się w zwiększonej liczbie zgłoszeń i omawia niektóre wnioski wyciągnięte z ostatnich 18 miesięcy zakażenia koronawirusem.

Rok po ogłoszeniu Porozumienia Abrahamowego minister spraw zagranicznych Yair Labid spędził część ostatniego tygodnia w Maroku. Jakie było znaczenie tej podróży i jakie było jedzenie?

Wreszcie, Cross odcina zwiększone użycie dronów szpiegowskich pochodzących zarówno z Gazy, jak i Libanu. A kiedy Liban płonie, dlaczego społeczność międzynarodowa patrzy z zewnątrz.

Omawiane artykuły obejmują:

Prezydent RP zatwierdza ustawę restrukturyzacyjną II wojny światowej wbrew Izraelowi i Stanom Zjednoczonym”

Wielki kryzys, gdy Izrael odwołuje ambasadora w Polsce po II wojnie światowej prawo o odbudowie

Izrael rozszerza szczepienia w nocy, aby dołączyć do wysiłku setek rezerwujących

Gdy rząd staje w obliczu narastających procesów, Labid zwraca uwagę na stosunki marokańskie

Szybko: Izrael i Maroko poprawią pełne stosunki dyplomatyczne w ciągu dwóch miesięcy

IDF twierdzi, że dwa dni temu żołnierze zestrzelili drona Hamasu z Gamy

IDF twierdzi, że zestrzelił drona Hezbollahu, który wszedł w izraelską przestrzeń powietrzną

„Nic nie pozostało”: libański kryzys chlebowy, który uderzył w Libańczyków, boryka się z niedoborem

Subskrybuj codzienne briefingi „Times of Israel” iTunes, Spotify, PlaTwoja FM, Gry Googlelub gdziekolwiek otrzymasz swoje podcasty.

Kryzys klimatyczny i odpowiedzialne dziennikarstwo

READ  Ile kosztują usługi elektryka w Warszawie? Sprawdzamy!

Jako korespondent środowiskowy Times of Israel, staram się informować o faktach i nauce kryjących się za zmianami klimatycznymi i degradacją środowiska, wyjaśniać oficjalną politykę, która wpływa na naszą przyszłość – krytykować i opisywać izraelskie technologie, które są częścią rozwiązania.

Interesuje mnie świat przyrody i frustruje mnie brak świadomości problemów środowiskowych, jaki przejawia większość społeczeństwa i polityków w Izraelu.

Jestem dumny, że mogę przyczynić się do uświadomienia czytelnikom „Times of Israel” tej ważnej kwestii – będzie to i zaowocuje zmianą polityki.

Twoje wsparcie poprzez członkostwo Czasy społeczności Izraela, Pomaga nam kontynuować naszą ważną pracę. Dołączysz dziś do naszej społeczności?

Dziękuję,

Cyrk Sue, Reporter Środowiskowy

Dołącz do społeczności Times of Israel

Dołącz do naszej społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to oglądać

Jesteś poważny. Doceniamy to!

Dlatego codziennie przychodzimy do pracy – aby zapewnić znakomitym czytelnikom, takim jak Ty, niezbędne informacje o izraelskim i żydowskim świecie.

Więc teraz mamy prośbę. W przeciwieństwie do innych organizacji informacyjnych nie tworzymy listy płac. Ale ponieważ koszt produkowanej przez nas gazety jest wysoki, zapraszamy czytelników, którzy są ważni dla Times of Israel, aby pomogli nam włączyć się do naszej pracy Czasy społeczności Izraela.

Korzystając z The Times of Israel, możesz wesprzeć nasz wysokiej jakości magazyn do 6 USD miesięcznie Za darmo, a także dostęp do ekskluzywnych treści dostępnych tylko dla członków społeczności Times of Israel.

Dołącz do naszej społeczności

Dołącz do naszej społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to oglądać