Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Czym są kotwice kosmiczne Honkai Star Rail i jak działają?

Czym są kotwice kosmiczne Honkai Star Rail i jak działają?

Honkai Star Rail wprowadza nowe, kosmiczne wrażenia inspirowane jRPG na urządzenia mobilne i PC. Jako członek załogi Astral Express bohater, znany jako Trailblazer, wyrusza w podróż, która może zadecydować o losach świata. Dzięki nowym przyjaciołom i sojusznikom gracze będą odwiedzać różne światy i walczyć z nieziemskimi zagrożeniami ze strony Korpusu Antymaterii. Pomimo liniowego charakteru większości map, często będziesz przechodzić między różnymi obszarami.

Podczas swoich przygód, rozpoczynających się na stacji kosmicznej Herta, gracze zauważą dziwne niebieskie kryształy ze złotymi pierścieniami rozrzucone po każdym obszarze. Nazywa się je kotwicami kosmicznymi. Czym dokładnie są i co robią?


Kotwice kosmiczne to jedne z najbardziej przydatnych przedmiotów, które pomagają przemieszczać się po torach kolejowych w grze Honkai Star Rail

Mówiąc najprościej, Star Anchors to punkty kontrolne na kolei Honkai Star Rail. W związku z tym sensowne jest, aby były one rozmieszczone na mapach, aby szlifowanie było bardziej znośne. Jednak jest w tym coś więcej. Służy również dwóm celom w grze i może być używany do:

  • szybka podróż
  • Uzdrawiająca impreza

Może to być denerwujące, biorąc pod uwagę liczbę obszarów, przez które gracze muszą przejść, aby uzyskać dostęp do nowych lokalizacji. Tutaj przydaje się umiejętność szybkiej podróży lub teleportacji. Po odblokowaniu gracze mogą szybko podróżować do dowolnej poprzedniej Gwiezdnej Kotwicy w dowolnym miejscu. Zmniejsza to czas marnowany na przechodzenie przez lochy i mapy, zwłaszcza że są one pełne wrogich spawnów.

Prowadzi nas to również do innego, prawdopodobnie ważniejszego efektu: uzdrowienia. Chociaż gracze mogą kupować lecznicze materiały eksploatacyjne w dowolnym momencie, nie jest to możliwe we wczesnych godzinach gry. Żaden z członków drużyny w tym momencie nie mógł też używać żadnych umiejętności uzdrawiania. W związku z tym gracze często pędzą do Gwiezdnych Kotwic, aby ich grupa mogła się wyleczyć po otrzymaniu obrażeń od potężnego wroga.

READ  Diamenty wydobywane z głębi ziemi zawierają niespotykany minerał

Domyślnie wejście w pobliże Kotwicy zregeneruje zdrowie wszystkich członków drużyny. Gracze mogą również ręcznie wprowadzić procent HP do wyleczenia za każdym razem, wchodząc w interakcję z obiektem.

Należy jednak zauważyć, że Star Anchors działa w systemie zasilania. Innymi słowy, energia jest zużywana za każdym razem, gdy używany jest efekt leczenia. Na szczęście z czasem też się regeneruje.

Co więcej, gracze mogą zmieniać, czy chcą, aby efekt leczenia był automatyczny, czy rozpoczynał się dopiero po rozprawieniu się z Gwiezdną Kotwicą. Jest to dobry sposób na uniknięcie marnowania energii podczas tworzenia mapy lub lokalizacji. Biorąc wszystko pod uwagę, te rzeczy zapewniają wytchnienie graczom Honkai Star Rail w ich poszukiwaniu skarbów.

Honkai Star Rail opracowany i wydany przez HoYoverse 26 kwietnia 2023 r. Jest to darmowa, fabularna, turowa gra RPG z mechaniką gacha. Gra jest dostępna na PC, iOS i Androida. W przyszłości planowane jest również udostępnienie portów dla konsol PlayStation 4 i PlayStation 5.

edytowany przez
Sejo Samuel Paul