Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Czy powinieneś dodać ALDA Spółka Akcyjna (GPW: ALD) do swojej listy obserwowanych już dziś?

Mówią, że niektórzy mają więcej dolarów, niż jest to rozsądne, więc nawet firmy bez przychodów, zysków i porażek mogą z łatwością znaleźć inwestorów. Ale prawda jest taka, że ​​kiedy firma co roku, wystarczająco długo traci pieniądze, jej inwestorzy zazwyczaj biorą udział w tych stratach.

W dobie inwestowania w akcje spółek technologicznych mój wybór może wydawać się staromodny; Nadal wolę dochodowe firmy, takie jak ALDA Spółka Akcyjna (GPW: ALD). Chociaż zysk niekoniecznie jest korzyścią społeczną, łatwo jest podziwiać firmę, która może konsekwentnie zarabiać pieniądze. Chociaż dobrze finansowana firma może przez lata ponosić straty, o ile jej właściciele nie mają nieskończonego apetytu na obsługę klienta, w końcu będzie musiała osiągnąć zysk lub wziąć ostatni oddech.

Zobacz naszą najnowszą analizę dla ALDA Spółka Akcyjna

Jak szybko rozwija się ALDA Spółka Akcyjna?

Jak powiedział mi kiedyś mentor, cena akcji podąża za zyskiem na akcję (EPS). Nic więc dziwnego, że inwestuję w spółki ze wzrostem EPS. Widzimy, że w ciągu ostatnich trzech lat ALDA Spółka Akcyjna zwiększała EPS o 13% rocznie. Ta stopa wzrostu jest dość dobra, zakładając, że firma może nadążyć.

Chciałbym przyjrzeć się zyskom przed odsetkami i marżami podatkowymi (EBIT), a także wzrostowi przychodów, aby jeszcze raz spojrzeć na jakość rozwoju firmy. Z drugiej strony marże ALDA Spółka Akcyjna spadły w ciągu ostatniego roku, ale z drugiej strony wzrosły przychody. Wygląda więc na to, że przyszłość przyniesie mi większy wzrost, zwłaszcza jeśli marże EBIT mogą się ustabilizować.

Na poniższym wykresie możesz zobaczyć, jak firma z biegiem czasu zwiększyła swoje zarobki i przychody. Aby uzyskać więcej informacji, kliknij na obrazek.

GPW: ALD Earnings and Revenue History 25 sierpnia 2021 r.

Ponieważ ALDA Spółka Akcyjna nie jest gigantem, z kapitalizacją rynkową 18 mln zł, zdecydowanie warto sprawdzić jej stan gotówki i zadłużenia. przed Bardzo podekscytowany jego perspektywami.

READ  Zofia Posmysz, której historia Zagłady trafiła na scenę operową, umiera w 98

Czy insiderzy ALDA Spółka Akcyjna są powiązani ze wszystkimi akcjonariuszami?

Osobiście lubię wysoki poziom własności wewnętrznej firmy, bo to wskazuje na to, że będzie ona zarządzana z korzyścią dla akcjonariuszy. Jak możesz sobie wyobrazić, fakt, że insiderzy ALDA Spółka Akcyjna posiadają dużą liczbę akcji, z pewnością mi się podoba. W rzeczywistości są właścicielami 88% firmy, więc będą dzielić te same radości i wyzwania, co zwykli akcjonariusze. To sprawia, że ​​myślę, że będą zmotywowani do długoterminowego planowania – coś, co chciałbym zobaczyć. Oczywiście ALDA Spółka Akcyjna jest bardzo małą spółką, jej kapitalizacja rynkowa to tylko 18 mln zł. Oznacza to, że insiderzy mają tylko 16 mln zł akcji, pomimo dużego względnego udziału. Nie jest to ogromny udział w wartościach bezwzględnych, ale powinno pomóc w utrzymaniu poufnych informacji z innymi akcjonariuszami.

Czy powinieneś dodać ALDA Spółka Akcyjna do swojej listy obserwowanych?

Jak wspomniałem wcześniej ALDA Spółka Akcyjna to rozwijająca się firma, co bardzo chciałbym zobaczyć. Tak jak polerowanie tworzy sztućce, tak wysoki poziom własności wewnętrznej wzmacnia mój entuzjazm dla tego wzrostu. Na przykład to połączenie przemawia do mnie. Więc tak, myślę, że warto dążyć do akcji. Nie chcemy, żeby na wystawie tak bardzo padało, ale też znaleźliśmy 4 znaki ostrzegawcze dla ALDA Spółka Akcyjna (1 trochę niepokojące!) Powinieneś być tego świadomy.

Oczywiście można (czasami) dobrze kupić akcje błędny Zwiększ zyski i nie rób Niech wtajemniczeni kupią akcje. Ale jako rozwijający się inwestor zawsze lubię sprawdzać firmy, które: działać te cechy. Możesz uzyskać dostęp do bezpłatnej ich listy tutaj.

Należy pamiętać, że transakcje wewnętrzne omówione w tym artykule odnoszą się do transakcji, które należy zgłaszać w odpowiedniej jurysdykcji.

Jeśli zdecydujesz się na handel ALDA Spółka Akcyjna, skorzystaj z platformy o najniższych kosztach*, ocenionej przez Barron’s na pierwszym miejscu, Brokerzy interaktywni. Handluj akcjami, opcjami, kontraktami futures, forex, obligacjami i funduszami na 135 rynkach, wszystko z jednego zintegrowanego konta. awans

READ  Kierowcy powiedzieli, że powinni przyspieszyć HARDER, aby zaoszczędzić paliwo i podróżować dalej na zbiorniku – oto dlaczego i jak

Ten artykuł autorstwa Simply Wall St ma charakter ogólny. Podajemy komentarze oparte wyłącznie na danych historycznych i oczekiwaniach analityków przy użyciu bezstronnej metodologii, a nasze artykuły nie mają stanowić porad finansowych. Nie stanowi rekomendacji do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek akcji, ani nie uwzględnia Twoich celów lub sytuacji finansowej. Naszym celem jest dostarczenie ukierunkowanych, długoterminowych analiz opartych na niezbędnych danych. Pamiętaj, że nasza analiza może nie obejmować najnowszych reklam firmy, które mają wpływ na cenę, ani materiałów wysokiej jakości. Wall Street po prostu nie ma pozycji w żadnej z wymienionych akcji.
*Brokerzy interaktywni uznani za najtańszego brokera przez StockBrokers.com Roczny przegląd online 2020

Czy masz opinię na temat tego artykułu? Martwisz się o treść? pozostajemy w kontakcie z nami bezpośrednio. Zamiast tego wyślij e-mail do zespołu redakcyjnego (at) Simplywallst.com.