Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Czy Philip Morris International (NYSE:PM) zasługuje na miejsce na Twojej liście obserwacyjnej?

Dla wielu inwestorów, zwłaszcza tych, którzy są nowicjuszami, naturalne jest kupowanie udziałów w „ekscytujących” akcjach z dobrą historią, nawet jeśli te firmy tracą pieniądze. Ale jak powiedział Warren Buffett: „Jeśli grasz w pokera przez pół godziny i nadal nie wiesz, kim jest ten facet, jesteś szalony”. Inwestorzy często płaczą, gdy kupują takie anegdotyczne akcje.

Z drugiej strony, jeśli lubisz firmy, które mają przychody, a nawet generują zyski, możesz być tym zainteresowany Philip Morris International (NYSE: PM). Chociaż nie sprawia to, że akcje są warte kupowania za wszelką cenę, nie można zaprzeczyć, że udany kapitalizm ostatecznie wymaga zysku. Wręcz przeciwnie, przegrywająca firma nie ugruntowała się jeszcze dzięki zyskowi i ostatecznie słodkie mleko zewnętrznego kapitału może się zepsuć.

Sprawdź naszą najnowszą analizę dla Philip Morris International

Jak szybko Philip Morris International może zwiększyć zysk na akcję?

Jeśli firma będzie w stanie wystarczająco długo zwiększać zysk na akcję (EPS), cena jej akcji w końcu podąży za nią. To sprawia, że ​​wzrost EPS jest atrakcyjną jakością dla każdej firmy. W ciągu ostatnich trzech lat Philip Morris International zwiększał zysk na akcję o 11% rocznie. To dobre tempo wzrostu, jeśli można je utrzymać.

Lubię postrzegać wzrost przychodów jako wskaźnik, że wzrost jest zrównoważony i szukać wysokiego EBIT, aby wskazać konkurencyjną fosę (chociaż niektóre firmy z niższymi marżami również mają fosy). Dobrą wiadomością jest to, że PMI zwiększa przychody i poprawia marże EBIT o 4,3 pkt proc. do 43% w ciągu ostatniego roku. Wspaniale jest widzieć w obie strony.

Możesz przyjrzeć się trendowi wzrostu przychodów i zysków firmy na poniższym wykresie. Aby uzyskać więcej informacji, kliknij na obrazek.

NYSE: Historia przychodów i przychodów z PM 5 września 2021 r.

Chociaż żyjemy w teraźniejszości przez cały czas, nie mam wątpliwości, że przyszłość jest ważniejsza niż przeszłość. Dlaczego więc nie sprawdzić tego interaktywnego wykresu przedstawiającego przyszłe szacunki EPS firmy Philip Morris International?

READ  Biawa: Wybrano firmę do odbudowy PL. wojsko Polskie

Czy międzynarodowi insiderzy Philip Morris są powiązani ze wszystkimi udziałowcami?

Nie spodziewamy się, że osoby z wewnątrz firmy będą posiadać duży procent firmy wartej 165 miliardów dolarów, takiej jak Philip Morris International. Ale jesteśmy pewni, że zainwestowali w firmę. Warto zauważyć, że mają w firmie ogromny udział w wysokości 287 milionów dolarów. Sugeruje mi to, że przy podejmowaniu decyzji kierownictwo będzie miało na uwadze interesy akcjonariuszy!

Czy warto ścigać Philip Morris International?

Jak wspomniałem wcześniej, Philip Morris International to rozwijająca się firma i właśnie to chciałbym zobaczyć. Tak jak polerowanie tworzy sztućce, tak wysoki poziom własności wewnętrznej wzmacnia mój entuzjazm dla tego wzrostu. Na przykład to połączenie przemawia do mnie. Więc tak, myślę, że warto dążyć do akcji. Zawsze powinieneś jednak brać pod uwagę ryzyko. Przykład, który zauważyliśmy Dwa znaki ostrzegawcze dla Philip Morris International Powinieneś być świadom.

Oczywiście można (czasami) dobrze kupić akcje błędny Zwiększ zyski i nie rób Niech wtajemniczeni kupią akcje. Ale jako rozwijający się inwestor zawsze lubię sprawdzać firmy, które: działać te cechy. Możesz uzyskać dostęp do bezpłatnej ich listy tutaj.

Należy pamiętać, że transakcje wewnętrzne omówione w tym artykule odnoszą się do transakcji, które należy zgłaszać w odpowiedniej jurysdykcji.

Jeśli zdecydujesz się na handel Philip Morris International, skorzystaj z najtańszej platformy*, która została oceniona jako nr 1 w rankingu Barron’s, Brokerzy interaktywni. Handluj akcjami, opcjami, kontraktami futures, forex, obligacjami i funduszami na 135 rynkach, wszystko z jednego zintegrowanego konta. awans

Ten artykuł autorstwa Simply Wall St ma charakter ogólny. Podajemy komentarze oparte wyłącznie na danych historycznych i oczekiwaniach analityków przy użyciu bezstronnej metodologii, a nasze artykuły nie mają stanowić porad finansowych. Nie stanowi rekomendacji do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek akcji, ani nie uwzględnia Twoich celów lub sytuacji finansowej. Naszym celem jest dostarczenie ukierunkowanych, długoterminowych analiz opartych na niezbędnych danych. Pamiętaj, że nasza analiza może nie obejmować najnowszych reklam firmy, które mają wpływ na cenę, ani materiałów wysokiej jakości. Wall Street po prostu nie ma pozycji w żadnej z wymienionych akcji.
*Brokerzy interaktywni uznani za najtańszego brokera przez StockBrokers.com Roczny przegląd online 2020

READ  Polska partia rządząca proponuje projekt ustawy o zniesieniu zakazu dla Trybunału Konstytucyjnego za pośrednictwem Reutera

Czy masz opinię na temat tego artykułu? Martwisz się o treść? pozostajemy w kontakcie z nami bezpośrednio. Zamiast tego wyślij e-mail do zespołu redakcyjnego (at) Simplywallst.com.