Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Czy pewna siebie „Blanka” poprowadzi Polskę do Eurowizji?  – Pierwsza wiadomość

Czy pewna siebie „Blanka” poprowadzi Polskę do Eurowizji? – Pierwsza wiadomość

Szczecińska Blanka Stakjow została wybrana w ubiegłą niedzielę do reprezentowania Polski na tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji, walcząc z 10 innymi osobami.
FOTO/PAP

Szczecińska Blanka Stakjow została wybrana w ubiegłą niedzielę do reprezentowania Polski na tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji, walcząc z 10 innymi osobami.

23-latka, która zachwyciła jurorów swoim pop-disco singlem „Solo”, w maju pojedzie do Liverpoolu na 67. edycję konkursu.

Wydany jesienią 2022 roku utwór „Solo” od razu stał się hitem, gromadząc ponad 12 milionów wyświetleń na YouTube.Materiały prasowe

Będąc już wielkim hitem w Polsce w rankingach na antenie, kraj ma nadzieję, że najnowsza piosenkarka może wywiesić flagę i zająć pierwsze miejsce.

Od debiutu Polski w konkursie w 1994 roku jej relacje z Eurowizją układały się w burzliwe relacje.

Drugie miejsce Edyty Korniak w tym roku było najbardziej udanym zgłoszeniem w kraju i dopiero w pierwszej piątce zawodów.

Wybrana w wewnętrznych selekcjach Polska nie zakwalifikowała się do finału w kolejnych latach, co skutkowało roczną obowiązkową nieobecnością na Konkursie Piosenki Eurowizji 2000.

Drugie miejsce Edity Korniak w 1994 roku pozostaje najbardziej udanym wpisem w kraju, jedynym miejscem w pierwszej piątce zawodów.YouTube.com/Eurowizja

Po przegranej w turnieju z 2001 roku kraj ponownie wycofał się z edycji z 2002 roku.

Zmieniając format turnieju w 2003 roku, Polska zorganizowała pierwszą selekcję generalną, w wyniku której Ich Troje zajął 7. miejsce na 26 w finale.

Zmieniając format turnieju w 2003 roku, Polska zorganizowała pierwszą selekcję generalną, w wyniku której Ich Troje zajął 7. miejsce na 26 w finale.PAT/PAP

Jednak jedyny występ tego kraju w finale w latach 2005-2011 miał miejsce w 2008 roku. Nawet wtedy jego piosenka zakwalifikowała się tylko jako dzika karta jury i zajęła 24. miejsce w finale, wyprzedzając tylko Wielką Brytanię.

Chwała powróciła w 2014 roku, kiedy „My Slovenia” Donatana i Cleo oraz ich tancerze „Milkmaid” zakwalifikowali się do finału, aw 2016 roku wicemistrz X Factor Michał Szpak zajął ósme miejsce z 26 występów, trzeci najlepszy wynik w Polsce.

Glory powróciła w 2014 roku z „My Slovenia” Donatana i Cleo oraz ich tancerzami „Milkmaid” kwalifikującymi się do finału.Georg Carstensen/PAB/TBA

Teraz kolej na Blancę, by zaimponować Europie.

Urodzona w Szczecinie z matki Polki i ojca Bułgara, piosenkarka i autorka tekstów zaczynała jako modelka występując w dziesiątej edycji Top Model TVN.

Wicemistrz X Factor Michał Szpak w 2016 roku zajął ósme miejsce na 26 występów, trzeci najlepszy wynik w Polsce.Britta Pedersen/PAB/TBA

Po dojściu do sławy wydała swój pierwszy singiel „Better”, który ma obecnie ponad 450 000 wyświetleń na YouTube.

Następnie podpisał kontrakt z Warner Music Poland i jesienią 2022 roku wydał „Solo”, który stał się natychmiastowym hitem i zgromadził ponad 12 milionów wyświetleń na YouTube, co czyni go jednym z najpopularniejszych projektów w tegorocznej selekcji.

Eurowizja 2023 odbędzie się 9, 11 i 13 maja w M&S Bank Arena w Liverpoolu pod hasłem United by Music. Z Blanką wystąpi 37 krajów.

READ  W Warszawie odbyła się konferencja poświęcona Polsce i światu tureckiemu [PHOTOS]