Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Czy nasila się alergia na żelowe lakiery do paznokci?  Zapytaliśmy ekspertów, co to oznacza dla naszych paznokci

Czy nasila się alergia na żelowe lakiery do paznokci? Zapytaliśmy ekspertów, co to oznacza dla naszych paznokci

Czy nasila się alergia na żelowe lakiery do paznokci?StockPlanets — Getty Images

Jesteśmy zawsze tu dla Ciebie gwóźdź kierunek. Jednak najpopularniejszym ostatnio plikiem nie jest glazura pączkowa Lub Dokładna francuska poradaAlternatywnie, nastąpił wzrost doniesień o ludziach, u których wystąpiły reakcje alergiczne po zastosowaniu manicure żelowego.

spowodować wzrost w Rząd ogłosi, że prowadzi dochodzenie Wciąż rosnąca liczba przypadków Brytyjskie Stowarzyszenie Dermatologów wydało oświadczenie Ostrzeżenie, że głównym winowajcą jest substancja chemiczna o nazwie metakrylan, która znajduje się w lakierach żelowych i może powodować reakcje alergiczne u niektórych osób.

Zgodnie z oświadczeniem, reakcje alergiczne występują, jeśli lakier żelowy (inaczej „zestala się” pod lampą UV) nie zostanie utwardzony dokładnie lub wystarczająco, co powoduje wrażliwość skóry na chemikalia.

„Nazywamy to alergicznym kontaktowym zapaleniem skóry. Rodzaj reakcji na określoną substancję chemiczną, która utrzymuje się przez całe życie z powodu pamięci skóry” – mówi. dr Emmę Wedgeworth.

Z tego powodu ostrzegają nas, zwykłych śmiertelników, którzy nie mają niezbędnych kwalifikacji do manicure — a zatem są bardziej skłonni do popełnienia tego rodzaju błędu — aby ostrożnie używać domowych zestawów do paznokci żelowych.

Raport ostrzega, że ​​w niektórych przypadkach te reakcje alergiczne mogą „zmienić życie”, ponieważ organizm nie może już tolerować akrylanów po wystąpieniu reakcji.

Jeśli nie jesteś zaznajomiony z akrylanami (nie obwiniamy cię), są one stosowane w wielu zabiegach medycznych – na przykład w wypełnieniach dentystycznych i niektórych lekach przeciwcukrzycowych – więc mogą powodować problem w przyszłości, jeśli rozwinie się alergia.

Reakcje te mogą objawiać się obrzękiem, egzemą i zaczerwienieniem wokół paznokci po manicure żelowym i mogą powodować łuszczenie się skóry lub powstawanie pęcherzy. Reakcje te mogą również rozprzestrzenić się na inne obszary ciała, takie jak okolice oczu i szyja, jeśli substancja chemiczna jest w kontakcie.

READ  RECENZJA HAWKEYE „Najwyższej klasy opowiadanie w świetnym stylu Marvela oraz śmiały i wspaniały nowy bohater”

„Tak, widzieliśmy reakcje na twarzy, powiekach i szyi spowodowane przenoszeniem chemikaliów, gdy dotykamy naszej twarzy” – mówi dr Wedgeworth.

Chociaż te reakcje wydają się poważne, dr Wedgeworth podkreśla, że ​​„reakcje wciąż nie są rzadkością”.

Aby zmniejszyć ryzyko, dr Wedgeworth radzi unikać manicure, jeśli masz uszkodzoną skórę lub używać OTT, jeśli chodzi o wycinanie skórek. Możesz także zmniejszyć liczbę zastosowań żelowego mani.

Jeśli wystąpi reakcja po mani, dr Wedgeworth zaleca: „Natychmiast usuń paznokcie i zasięgnij porady lekarza, ponieważ możesz potrzebować kremów leczniczych, a nawet tabletek. Może być również konieczne wykonanie testu, aby dowiedzieć się, jaka substancja chemiczna jest przyczyną. „

Jeśli (tak jak my) odkąd pamiętasz żelowe mani, być może zastanawiasz się, dlaczego te reakcje alergiczne występują właśnie teraz. Dr Wedgeworth uważa, że ​​wzrost ten wynika ze „wzrostu liczby osób, które mają paznokcie żelowe i akrylowe, niż w ciągu ostatnich kilku lat, a także z możliwości udostępnienia większej liczby produktów do majsterkowania”.

Jeśli kiedykolwiek miałeś reakcję alergiczną na swój manicure, koniecznie porozmawiaj ze swoim lekarzem, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie medyczne dla Ciebie.

Może Ci się spodobać