Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Czy NASA może przekonać Rosję do wsparcia planów Międzynarodowej Stacji Kosmicznej? | Międzynarodowa Stacja Kosmiczna

TCzy ostateczny termin wyłączenia? Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) jest niepokojąco blisko i istnieje ryzyko, że komercyjne alternatywy, na które Stany Zjednoczone miały nadzieję, nie będą gotowe na czas.

Pamiętając o tym, SylwesterNASA ogłosiła, że ​​administracja Biden-Harris chce przedłużyć działanie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej o sześć lat do 2030 roku.

NASA powinna skontaktować się ze swoimi międzynarodowymi partnerami, Europą, Japonią, Kanadą i Rosją, aby uzgodnić ich udział. Dyrektor generalny Europejskiej Agencji Kosmicznej Josef Asbacher już to zrobił Tweetuj jego wsparcie.

Utrzymanie Rosji jako pełnoprawnego partnera może być trudniejsze. Rosyjska agencja informacyjna TASS zgłoszony w kwietniu 2021 r. Jednostka badawczo-energetyczna pierwotnie przypisana do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej stanie się teraz pierwszą częścią krajowej stacji kosmicznej.

2 grudnia NASA Dotacje przyznane trzem prywatnym firmom Opracowywanie projektów komercyjnych stacji kosmicznych. Ale nie będzie gotowy do startu do 2024 roku, więc przedłużenie ISS do 2030 da tym firmom więcej czasu na budowę i uruchomienie.

Również bieganie to poprzednia propozycja firmy Axiom Próżnia, która buduje moduł komercyjny dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, który można odłączyć, aby stać się prywatną stacją kosmiczną. Jeśli się powiedzie, to po zlikwidowaniu ISS, NASA będzie mogła płynnie kontynuować program badawczy stacji kosmicznej, po prostu kierując swoje załogi na stacje komercyjne.

READ  Airthings uruchamia nowe narzędzie do wykorzystania przestrzeni