Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Czy Narvik na Netflix jest oparty na prawdziwej historii?

Narwik debiut w Netflixa Już na początku tego tygodnia przykuł uwagę wszystkich. Film jest obecnie na pierwszym miejscu w pierwszej dziesiątce najlepszych filmów na Netflix w USA. Ten norweski dramat, którego akcja rozgrywa się na tle II wojny światowej, oczarowuje widzów swoją wciągającą historią i sprawia, że ​​wszyscy zastanawiamy się, czy ma on swoje korzenie w prawdziwym życiu.

W reżyserii Eric SkgoldbjergFilm śledzi losy norweskiego żołnierza, który wraca do domu z bitwy, by zrobić niespodziankę swojej żonie. John Serpa z Desider napisał w swojej książceNarwik ponowne rozważenie„,”Narwik to doskonale nadający się do użytku dramat wojenny, nic więcej, nic mniej” i pochwalił równowagę między tymi dwiema historiami.

Serpa zauważył, że film wyróżnia się „historią kobiety prowadzącej cichą wojnę o utrzymanie rodziny przy życiu, przez cały czas niosącą w sobie wszechobecny dysonans poznawczy sprzecznych ideologii”.

Jak w każdym dramacie wojennym, wszyscy zastanawiamy się, czy którakolwiek z historii nie była inspirowana wydarzeniami, które naprawdę miały miejsce. Oto wszystko, co wiemy o Osoul Narwik.

on Narwik Oparte na prawdziwej historii?

Narwik Akcja rozgrywa się podczas II wojny światowej, kiedy wojska hitlerowskie przemierzały Europę. Jak sugeruje tytuł, koncentruje się ona na prawdziwej bitwie pod Narwikiem, która miała miejsce w 1940 roku w dniach 9 kwietnia – 8 czerwca i zakończyła się zwycięstwem Niemców. Ale co z drobniejszymi szczegółami? Czy rodzina Tofte istnieje naprawdę? Tudum Netflixa Stany że rodzina z filmu nie jest prawdziwa, ale że „reprezentują wiele norweskich rodzin uwikłanych w bitwę o Narwik i lata wojny, które po niej nastąpiły”.

Istnieją jednak szczegóły z filmu, które zostały zaczerpnięte z prawdziwej wojny. Tudom wyjaśnia,Narwik Przedstawia szereg wydarzeń z trwającego od dwóch miesięcy konfliktu, w tym bombardowanie niemieckich celów w mieście przez brytyjskie okręty wojenne na morzu oraz natarcie na Narwik piechoty norweskiej, francuskiej, brytyjskiej i polskiej stacjonującej w zaśnieżonych górach otaczających fiord.

READ  Chóry UW-Stout uczestniczą w dzieleniu się tradycjami muzycznymi Estonii, Polski i Ukrainy | Sztuka i Rozrywka

Postać Generalleutnant Eduard Dietl jest wzorowana na prawdziwym nazistowskim generale o tym samym imieniu. W filmie grał go niemiecki aktor Holger Handke.

Oto twoja odpowiedź! Trochę jest prawdziwe, trochę fałszywe – jak większość dramatów historycznych.