Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Czy nadszedł czas, aby pozbyć się masek na twarz? Tak mówią naukowcy i lekarze

Uczeni i doradcy rządowi wydają się mniej pewni niż ministrowie, że nadszedł czas Wyrzuć maski po zakończeniu ograniczeń związanych z koronawirusem w Anglii.

Ministrowie sugerują, że już 19 lipca noszenie masek w większości spotkań towarzyskich będzie kwestią osobistego wyboru.

Jednak członkowie społeczności naukowej i medycznej są bardziej ostrożni, to właściwy ruch.

Profesor Adam Finn z Wspólnej Komisji Rządowej ds. Szczepień i Szczepień (JCVI) powiedział, że nadal będzie nosić maska „na czas nieokreślony” pomimo planów zakończenia przymusowego noszenia masek.

„Cóż, na poziomie osobistym, zdecydowanie będę nadal nosić maskę, jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy lub jeśli będę przebywać w domu z wieloma innymi ludźmi przez dłuższy czas, właściwie na czas nieokreślony” – powiedział Trevor Phillips Sky News Sunday.


Posłuchaj najnowszego podcastu dotyczącego koronawirusa, aby uzyskać więcej informacji na temat pandemii:


Profesor Finn wyjaśnił: „Myślę, że my, jako pediatrzy, nauczyliśmy się, że możemy uniknąć dużych problemów z dziećmi, które chorują zimą, stosując tego rodzaju środki.

„Po prostu nie mieliśmy zeszłej zimy epidemii wirusów układu oddechowego, którą obserwowaliśmy co roku przez całą moją karierę.

„Więc rozumiem to teraz całkowicie, podczas gdy wcześniej byłem zaskoczony, gdy zobaczyłem Azjatów na Tube noszących maski w erze przed pandemią.

„Więc myślę, że noszenie maski jest oczywiście czymś, czego nauczyliśmy się, że jest bardzo cenną rzeczą do zrobienia w pewnych okolicznościach. Nie oznacza to, że będę nosić maskę przez cały czas, ale oznacza to, że będę nosić czasami maska.

Minister gabinetu Robert Jenrick powiedział, że na przykład jest… Nie mogę się doczekać odłożenia maski.

Noszenie maski będzie prawdopodobnie osobistym wyborem po 19 lipca 19 przypisane mu: Władze Palestyńskie

Dr Mike Tildesley, członek Modeling Pandemic Influenza Science Group, która dostarcza dowodów modelowych dla Naukowej Grupy Doradczej ds. Nagłych Wypadków (Sage), powiedział, że 19 lipca „może być dobry moment”, aby rozważyć zaprzestanie noszenia masek na twarz.

READ  Recenzja Google Pixel 7: pękanie aparatu w dobrej cenie | Google

Powiedział BBC Breakfast: „To bardzo interesujące. Jeśli zamierzamy to zrobić, myślę, że to prawdopodobnie dobry moment, aby na to spojrzeć.

„Myślę, że jest możliwe, że jeśli zamierzamy go usunąć, 19 lipca, kiedy obserwujemy bardzo niską liczbę przyjęć do szpitala i niską liczbę zgonów, to prawdopodobnie nadszedł czas, aby się temu przyjrzeć” – powiedział.Tymczasem wiele osób może nadal nosić maski na twarz, nawet jeśli nie są one już obowiązkowe, powiedział lekarz rodzinny.

Dr Ellie Cannon powiedziała BBC Breakfast: „Łatwe jest dla nas noszenie maseczek na twarz, niekoniecznie przez cały czas i niekoniecznie w klasie.

„Ale myślę, że szczególnie, gdy zakładasz maskę na twarz, zwłaszcza jeśli jedziesz do szpitala odwiedzić krewnego, przyjeżdżasz do lekarza rodzinnego lub jedziesz autobusem, myślę, że to łatwa wygrana.

„I rzeczywiście sądzę, że będzie znacznie więcej osób, które będą nadal nosić maski na twarz, w tym ja, nawet po 19 lipca, jeśli mandat zostanie zniesiony.

„Słyszałem, że wiele osób mówi mi, którzy podróżują autobusem lub londyńskim metrem, szczególnie zimą, że całkowicie noszą maski na twarz, szczególnie w zimie, ponieważ wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do tego kaszlu i przeziębienia i grypa i jeśli możesz zrobić coś bardzo prostego Aby temu zapobiec, dlaczego nie?”

Brytyjskie Stowarzyszenie Medyczne (BMA) stwierdziło, że utrzymanie pewnych środków zapobiegawczych było „kluczowe”, aby powstrzymać eskalację liczby przypadków, która ma „niszczący wpływ” na zdrowie ludzi, NHS, gospodarkę i edukację.

Profesor Stephen Boyce, krajowy dyrektor medyczny NHS England, powiedział, że wierzy, że ludzie będą naturalnie bardziej ostrożni i mogą nadal nosić wybrane przez siebie maski na twarz.

Andrew Marr powiedział BBC One: „Myślę, że niektórzy ludzie zdecydują się być bardziej ostrożni. Niektórzy ludzie mogą zdecydować się na noszenie masek na twarz w pewnych okolicznościach, takich jak zatłoczone otoczenie, i niekoniecznie jest to zła rzecz. Te nawyki w celu zmniejszenia infekcji są dobra rzecz do utrzymania”.

READ  Reguły Microsoft Defender ASR powodują znikanie aplikacji i ikon • Rejestr