Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Czy Google zamknie Gmaila 1 sierpnia?

Czy Google zamknie Gmaila 1 sierpnia?

E-mail od Google stał się wirusowy z informacją, że Gmail zostanie zamknięty 1 sierpnia.

Realistycznie wyglądający e-mail został opublikowany w serwisie X (dawniej Twitter) i nosił tytuł „Google zamyka Gmaila”. Prawdziwe oświadczenie najwyraźniej było skierowane do użytkowników Gmaila i informowało wszystkich 2 miliardy posiadaczy kont, że „Gmail dobiega końca” z dniem 1 sierpnia i od tego dnia nie będzie już obsługiwał „wysyłania, odbierania ani przechowywania e-maili”.

Więcej z ForbesaGoogle twierdzi, że nowe „magiczne” zabezpieczenia Gmaila wykorzystują sztuczną inteligencję i już są dostępne

„Do 1 sierpnia 2024 r. będziesz mieć dostęp do wszystkich swoich e-maili i pobierać je” – czytamy w e-mailu.

Być może nie jest zaskoczeniem, że wiele osób podeszło już do tego poważnie. Między innymi dlatego, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy pojawiły się prawdziwe historie dotyczące usuwania przez Google starych kont Gmail i nowych zasad odrzucania niektórych wiadomości wysyłanych masowo na konta Gmail.

Dodaj do tego fakt, że Google ma pewną historię, jeśli chodzi o zamykanie usług, które wiele osób uważa za przydatne – pamiętaj o Google Stadia, żeby wymienić tylko kilka – a e-mail wywołał falę szoku w X.

Więcej z ForbesaGoogle twierdzi, że nowe zbiorcze rezygnacje z Gmaila rozpoczną się w kwietniu 2024 r

Jednak bystrzy czytelnicy wkrótce odkryją, że post na X został oznaczony jako media zmanipulowane. the Manipulacyjna polityka medialna Stanowi, że posty zawierające media, które zostały „w istotny i oszukańczy sposób zmienione, zmanipulowane lub sfabrykowane” są zabronione. Wydaje się, że rozesłane oświadczenie zostało już zmienione. Właściwie była to zmodyfikowana wersja oświadczenia Google’a o pozbyciu się podstawowego wyświetlania HTML w wiadomościach Gmaila.

READ  Bethesda chroni ekskluzywne gry firmy Microsoft „Mocne dowody” przeciwko przejęciu Activision Blizzard, mówi FTC

Choć niektórym może się wydawać, że takie posty służą jedynie zabawie, takie dezinformacje mogą powodować niepożądany niepokój użytkowników serwisu. Sam Google odpowiedział, zamieszczając na X wiadomość o następującej treści: „Gmail pozostanie tu na stałe”.

Skontaktowałem się z Google, aby rozpocząć, i jeśli wkrótce zaktualizuję ten artykuł.

Chodź za mną Świergot Lub LinkedIn. spłacać Dla mnie strona internetowa Lub inne moje prace Tutaj.